Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég összetett kérdés, nem...

Elég összetett kérdés, nem tudok dönteni. Kűzdjek még a kevés tejért vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Persze ideális esetben kűzdenék még,de ilyen körülmények között bem megy pedig sokszor nekirugaszkodtam már.

A helyzet a következő.

5hos a kicsi, aegy hoig volt csak anyatejes aztan a sulya miatt tapszerpotlast kellett adni. Azota persze szinte csak tapszeres,tejem max 120-150mili lehet vagy annyi se nem tudom.

Vannak napok mikor sűrűn kéri a cicit de csak pár jorty van benne nem hajlando tovabb szopizni csak mig könnyen jön. Ez kb 20-30mili szokott lenni. Viszont vannak napok mikor egyal5lan nem akar, csak reggel szopizik 6kor kel,szopi majd rögtön visszaalszik de csak kb 7-30ig igy ugy hgondolom 60mili körül szopizhat ilyenkor. Onannatol kezdve csak tapszer.... (meg ugye kostolgatunk)

Sokszor akartam már nekirugaszkodni fejni hogy szaporitsam de nincs időm ra. mostanaban főleg mert elkezdett fogzani nagyon szenved és csak kézben can el. A férjem ha hazajön a munkabol és probalom rabizni hogy legalabb mosogatni főzni tudjak akkor is féloranként be kell mennem ugy üvölt neki. Napközben csak akkor alszik ha babakocsival sétalunk vagy mellette fekszem. Ha kiteszem a labam 10perc és ordit. Az éjszaka valamivel jobb de csak mert az elso nyöszörgésre odamegyek megsimizem alszik tovabb. Kimerült vagyok. És türelmem is fogy. Kérdés az hogy van e értelme egyaltalan ezt a par mili tejet szopival erőltetni, vagy fel tudom e hozni picit többre.Mert ha lenne több akkor legalabb cicin megnyugodna mar amikor kéri.És mennyi idő alat tudom ezt megoldani? szinte csak cumizik a cicin, sziv parat elfordul visszafordul sziv párat elfordul. ezt jatsza mig megindul majd mikor mar nem akkor sir. A ball mellem el se fogadja mar olyan kevés tejcsi van benne. Félek attol is hogy begyullad. arra is gondoltam hogy valahogy el kéne apasztani mert ez mar nem szopizas amit csinal édeskevés ez a tej ami van. Nem tudom mittévő legyek.......


2014. aug. 23. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem küzdenék, írod h sokszor most se fogadja el, akkor akkor se fogja ha több tejed lesz, akkor is csak az eleje jön majd könnyen de a többiért meg kell dolgozni de akkor sztem nem fog ha most sem teszi meg.
2014. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a vége felé, a lányom 8-10 hónapos korában már csak fejtem, napi 2-3 fejéssel jött le összesen 20-30 ml, ezt 2-3 nap alatt összegyűjtve, egyszerre adtam neki.

Neked azért ettől jóval több jön, én biztosan lefejném, az anyatej minden cseppje érték.

2014. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
120-150ml azert nem keves...
2014. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálnám fejni, minden nap egy kicsivel többet, lehetőleg ugyanabban a napszakban, így egyre több tejed lesz. Hátha elfogadná, egy próbát megérne, ha van hozzá türelmed és kitartásod. Ha nincs, ne legyen lelkifurdalásod, nem a szoptatás teszi a jó anyát.
2014. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm a biztatást,aranyosak vagytok.

egész nap 120mili az nem kevés?Én azthittem ez mar semmi.Mondjuk egy étkezésre épp elég ha összeadbam egy nap. Az h 20-30miliért is képes voltál mindent megtenni,hát gratula,kitarto vagy. Lehet ez a gond hogy én nem eléggé. Sokat küzdöttünk az elején a szoptatasért és ez a 120mili nekem most ugyéreztem pont a hataár hogy itt még lehet feljebb is talán meg lejjebb is adni,ez ilyen fordulopont.

Igen sokszor ő kéri elalváshoz,ütögeti simogatja a polom,odabujik ilyenkor mindig megkapja és el is alszik.félálomba mindig szopizik csak mostanaban ugy jött ki hogy ugye muszály voltam kisettenkedni mellőle mert hiába volt kendőben egész nap alig tudtam valamit is csinalni. igy nikor elalut muszály voltam kijönni és nem birtam visszamenni mielőtt fel szokott kelni mert hamarabb és hirtelen kellt fel-szinte felsikitva ébred. Ha hétfőig nem javul elviszem dokihoz mert oké fogzásmeg minden de nem adhatok minid nurofent neki(eddig 3x kapott estére) nézze meg más gond nincs e. Azthiszem megprobalok fejni sűrün szopiztatni csak néha besokkallok kicsit.Nehezebb ez mint latszik. Alig varom h kibujjon az a fránya fogacska és visszakpjam a mosolygos kislanyom. Mert amugy egy nagyon nyugodt boldog baba volt. de egy honapja hetente 3-4nap tuti ilyen, és sehol a fog. Mintha mind egyszerre indulna neki még az egyik rágofogánál is pupos az inye.

Most ugyis lesz egy kis segitségem, akik lefoglalják mig én fejni tudnék ezért tettem fel a kérdést.

valyon ha sűrün fejek és megprobalok rendesen enni inni mennyi idő mig elkezd nőni a mennyiség?

2014. aug. 23. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki homeos cuccokat is fogzásra, nem egyből fájdalomcsillapítót.

Én is sokat küzdöttem a szopival, védőnő azt hitte, rég feladtam. Az enyém 9 hónaposan választotta el magát véglegesen, nagy megkönnyebbülés volt, a helyedben én megfontolnám. Fontos a kipihentséged is.

2014. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt az utat válaszd, amivel leginkabb meg tudsz békélni.

Tény, hogy jo az anyatej, de egy öt honaposnal, ha ez több nyuggel jár, mint örömmel akkor lehet nem ér annyit.

Ez is tok jo hogy idáig szoptattad ;)

2014. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen valoban jo hogy eddig ment, az elején nem gondoltam volna h eddig menni fog. Nagyon sok nehézség volt. Sárgaság hosszu ideig,aluszékonysag nehezen gyarapodott, nekem folyamatosan gyulladásban volt valamim,Fajt a heg,kevés volt a tej,aztán megjött igy mégkevesebb lett a pici ekkor lett cumizavaros...ugyhogy nagyszo hogy eddig ment. Szerettem volna ha a hozzataplalasig tudom mikor mar elég lenne a szopi meg a kanalazás,de nem igy lett. Viszont örülök hogy nem lett beteg,mert vagy én vagy a családbol valaki és nem kapta el.

Köszönöm a válaszokat azthiszem megprobalom folytatni mert most is 5ora fennlét utan csak cicin aludt el. Van értelme küzdeni mert megnyugtatja, és engem is amikor megy.

2014. aug. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!