Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van esélyem? (Bölcsi+munka)...

Van esélyem? (Bölcsi+munka) és nagyon összetett

Figyelt kérdés

Egy bevásárlóközpontban dolgoztam és innen mentem állományba és így is vagyok lassan 5 éve.

Lányom már ovis,fiam 2,5 éves lesz. Eddig úgy volt,hogy a fiamat tavasszal beiratom oviba és utána megyek érdeklődni a munkahelyre,hogy hogyan tovább tudnak-e alkalmazni és olyan időpontban,ahogy jó lenne októbertől.


De mint tudjuk a GYES édeskevés és párom munkahelyére vagy sógoromékhoz is lenne hely,hogy tudjak menni dolgozni.

MEnnék is,e uge a fiam itthon van velem és szeptember még messze és eddig a bölcsi eszünkbe se jutott.Viszont most meg jó lenne minél előbb beadni.


Lehet rá esély,hogy én most felhívok pár bölcsit,hogy én szeretném a fiamat beadni?


Még a szabikkal sem vagyok tisztában,hogy mennyi jár,ki kell-e vennem vagy azonnal is megszűnhet a szerződés és kifizetnek. (Első hivatalos munkahelyem volt)


Tehát 5 éve itthon,van bejelentett munkahelyem,fiammal itthon,de van munkalehetőségem,kéne bölcsi és nem tudom,hogy mi lesz a mostani melóhelyemmel...

Ti hogy csinálnátok?


2014. jan. 19. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok esély van rá, legalábbis nálunk teltház van a bölcsikben.
2014. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

először is menj be a bölcsibe, bölcsikbe. ne telefonálj hanem személyesen menj be és mondd el, hogy vissza kell menned dolgozni.

enyémet úgy vették fel, hogy kedden mentem be érdeklődni, következő hétfőn kezdte is :)


ha van hely akkor bemész a munkahelyedre, kérsz munkáltatóit és megbeszéled hogyan tovább, elkezded a szabit letölteni, közben beszoktatod a bölcsibe.

ha a munkahelyed nem vesz vissza akkor szólni fognak

2014. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először a bölcsinek kell utána érdeklődni, de nálunk (és elvileg máshol is így kéne lennie) az önkormányzatnál kell intézni mindent, oda kell benyújtani a jelentkezést. Szóval én felhívnám első körben az önkormányzatot, hogy van-e szabad hely. Másrészt viszont munkáltatói kell a bölcsihez, tehát kicsit bonyolult a dolog. A munkahelyeddel is beszélni kéne, hogy visszavárnak-e, mert ha nem , akkor én úgy tudom a szabadság megváltására is lehetőség van (hiszen úgyis jár szabi idejére fizetés), szóval lehet hogy ha megmondod, hogy máshová akarsz menni, vagy ők nem várnak vissza, akkor már az új helytől vinni a szándéknyilatkozatot, hogy x időponttól ott dolgozol. Vagy kivenni a szabikat, ott adnak munkáltatóit, megbeszélve, hogy igazából nem oda mész vissza, csak a bölcsihez kell papír, és a szabik alatt beszokik.

Szóval ezt a munkáltatóval kéne megbeszélni, hogy kényelmesebb neki is.

De előtte mindenképp önkormányzat, vagy bölcsi, hogy van-e szabad hely.

2014. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!