Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptassam még 10 és...

Meddig szoptassam még 10 és fél hós babámat? Tesót szeretnénk! (Kicsit összetett a problémám)

Figyelt kérdés

Fél éves korában jött meg a mensim, de még nincs peteérésem, nem mutatja az ovu teszt(korábban kimutatta).

2 éves kora előtt szerettük volna a kistesót(anyagi okok miatt is akkor).Még napi 3-4-szer szopizik, én is szeretem szoptatni, de nem tudom, hogy próbáljam leszoktatni- tudom önzőség- vagy ne. Bármeddig szoptatnám, de az a rohadt pénz...már nem vagyok annyira fiatal,és a 2 gyerek között nem akartam visszamenni dolgozni. NEm is lenne hova valószínűleg. De úgy tudom, ha 2 éves kora után születik a tesó, akkor anyagilag sokkal rosszabbul járok.


2012. júl. 23. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én a szoptatás befejezése helyett orvoshoz mennék.

ha menstruálsz akkor peteérésnek is kell lennie, mert a folyamat ugye azzal kezdődik...

tehát ha tényleg jó az ovuteszt, akkor valami gond van veled és nem feltétlenül a szoptatás az oka, hisz ha menstruálsz akkor ettől függetlenül kell lennie peteérésnek

2012. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Voltam 7 hónapos korában. A doki mindent rendben talált, volt UH. Mondta, hogy minden szép és jó. Látta megvastagodni a nyálkahártyát meg gondolom amit kellett. Utána hónapban kezdtem az ovu tesztet.
2012. júl. 23. 11:40
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

nem önzőség leszoktatni. 6 hóstól már nem létszükséglet neki a tej-ez orvosilag ki van mutatva,nem csak úgy mondom.


amúgy szülés előtti 2 éven belül kell 365 nap munkaviszony-gyed az sajna nem alap-h kapj gyedet,vagyis lehet h már most lecsúsztál erről

2012. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
NEm, az biztos, hogy nem csúsztam le róla, hiszen munkaviszonynak számít ez az időszak is, csak kevesebbet fogok kapni. Tudom, mert ismerősök is így voltak.
2012. júl. 23. 12:06
 5/15 anonim ***** válasza:

de jan.1-től már kell az 1 év munkaviszony és mint írtam sajna gyed nem az..


"- az újabb gyermekre tekintettel megállapított gyermekgondozási díjra való jogosultságot megelőző 2 éven belül a tényleges biztosításban töltött napok száma, tehát az az időtartam, amikor az igénylő az előző gyermek után újra munkába állt.


Átmeneti rendelkezés alkalmazása esetén a gyermekgondozási díjra való jogosultság napjainak számításánál figyelembe nem vehető időtartamok:



- előző gyermek után kapott gyermekgondozási segély folyósításának időtartama, (kivéve, ha a gyes folyósításának ideje alatt az igénylő dolgozott, mert akkor a munkában töltött napok számát figyelembe kell venni,"


vagyis anyagilag akkor jársz jobban ha dolgozol 1 évet

2012. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha fontos a pénz,keress munkát,pici menjen bölcsibe-1 éves kora után gyes mellett mehetsz 6 órában,de nem biztos h megéri
2012. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
NEm állunk annyira rosszul anyagilag, csak azt nem szeretném, hogy a 2. babánál ne kapjak semmit.Mert mégiscsak 4-en leszünk már akkor.
2012. júl. 23. 13:07
 8/15 anonim ***** válasza:
gyest mindenképp kapnál,és a gyedet a nagyra 2 éves koráig. azután akkor gyes ami nettzó 25650.- és 2 gyerekre a családi ami 26600.- és ott az egyszeri anyasági, ami 64000.- nem sok az biztos,de meg lehet oldani ha ezek az összegek csak a gyerekekre kellenek-vagyis fizetésből megvan minden más. kalkulálj,de mint írtam ne csak anyagiakban.
2012. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Persze, nem az anyagiak fognak dönteni.
2012. júl. 23. 13:18
 10/15 anonim ***** válasza:
drukkolok,h úgy jöjjenek össze a dolgok,ahogy szeretnéd! a két nagy nálunk első perctől össze van nőve,imádják egymást,és jó társaságai egymásnak mert kicsi a korkülönbség,tudnak együtt játszani nem is kellek :)) ráadásul a fiam rengeteg mindenre megtanította a lányom,és tanítgatja a mai napig. szóval ez is egy előnye a kis korkülönbségnek. plusz ha a nagy is még kicsi,könnyebb vele a nap terhesen.
2012. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!