Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy csináltátok hogy...

Ti hogy csináltátok hogy legyen tejetek?

Figyelt kérdés
Én már teljesen belefáradtam, pedig még csak két hetes a fiam. a fáradságtól alig van kedvem, étvágyam semmi, a tejem fogy...más hogy csinálja?
2014. aug. 27. 10:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

köszi csajok. ezt a szopizás közbeni evést megpróbálom. bár ha nem figyelek a babára, folyamatos piszkálás, masszírozás pikk pakk bealszik :)

sajnos éjszakára már tápszert (is) kap, a fejést próbálom, de szopi után semmit nem tudok fejni, max két mellből 5-10ml-t.

igen a hasfájás is életbe lépett. tehát amiatt is elég zűrös az éjszaka. arra most próbálom neki az infactol cseppeket, hátha segít.

2014. aug. 27. 16:15
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Már kap tápot? Hacsak nem vagy nagyon eltökélt, hogy megtartsd a szopizást, akár fel is adhatod. Az irány nem jó.

Én rájöttem 3 gyerek mellett, hogy sem kaja, sem folyadék nem kell a szoptatáshoz, csak a szoptatás kell a szoptatáshoz. Ha most egy hónapig egyfolytában mellen van, ha megnyikkan, beáll. Ha nem akarod ezt a macerát, akkor meg hagyd.

Viszont ha szoptatni szeretnél, javaslom, azok tanácsait fogadd meg, akik szoptattak már életükben 2 hónapnál tovább is. ;-)

2014. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Igen, a tapszerrel megkezded az elvalasztast. Szinten: szopi kozben egyel. Az elso honapokban 40perc volt a szoptatas (20-20perc mellenkent) es a babamat nem zavarta a kulvilag. Telefonaltam, ettem-ittam kozben. A folyadekmennyiseg is igy volt meg. A szopifotel melle volt keszitve az uveg asvanyviz, pohar. 2-inkabb 3 pohsr vizet minden szoptataskor lenyomtam. Kozben a parom keszitett szendvicset, odahozta. De be volt keszitve a viz melle nasi is. (Meg a telefontolto... :)) Ejszaka is ettem. Leraktam a babat, benyomtam a szenyat (kifejtem a mellem, kifoztem a holmikat) es ugy fekudtem le.
2014. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én is mindig szoptatás közben ettem eleinte.

Nem hittem a tejszaporító csodaszerekben, de pár hete felfedeztük a karamalz-t, pont a napokban mondtam férjemnek, hogy szerintem emiatt hirtelen jóval többnek tűnik a tejem, mint eddig.

Az én fiam az első hónapot nappal non-stop cicin töltötte, aztán észrevétlen szépen nyúltak a szoptatások közti idők. 14 hónapos, altatáshoz igényli, meg néha napközben, amikor jó sok ideig csatangolt nélkülem, egyszercsak odajön, és pótolja az elmaradást.

2014. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hiába mondják, hogy mindenkinek annyi teje van amennyi kell, ez egy hülyeség. (pontozzatok le Ősanyák!) A mirigyállománytól is függ ám. Nekem nagy melleim vannak, mégis nagyon megszenvedtem a mennyiséggel, hiába tettem rá óránként! Míg a sógórnőm kisfia 2 évesen szopik még éjszaka, és nappal is csöpög a tej a melléből, annyi van. Hát nekem sosem csöpögött szoptatások közben. A másik: amikor ideges voltam, stresszeltem, lecsökkent! Amikor megnyugodtam és elfogadtam, hogy lehet pótolni fogok hogy ne legyen éhes, akkor több lett. De sosem volt annyi hogy fejjek, hogy fagyasszak. Amúgy szerintem nem belefáradtál, hanem még fáradt vagy, nemrég szültél, új helyzetben vagy, 24 órás felelősség érzet, és egy baba érkezésére nem lehet felkészülni könyvekből, tanácsokból, ezt meg kell tapasztalni, persze hogy kivagy. Tudom nem vigasztal, de jobb lesz idővel, belerázódsz mindenbe, és a stressz is csökkenni fog.
2014. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. 15-osnek elismerem igaza van, konnyen ofaboktem az elvalasztas dolgot, persze igazsag van benne. De ket hetesen en is ugyanigy szenvedtem a mennyiseggel, csak nekem mellgyulladas es a ra kapott gyogyszer volt at oka. Ket napja orditott a pici, mert ehes volt. Vegul bekevertem egy tapszert, megitta, elhallgatott. Otthonhagytam mamara es elmentem setalni, ahol kibogtem magamat, h akkor tapszeres lesz, ez van. Ettol ugy megnyugodtam, h egybol lett tejem.
2014. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

igen sajnos tápot is kap. próbáljuk nem azzal etetni de van hogy órákig cicin van de hiába szívja nem jön semmi :(

megpróbálom azokat amiket írtatok, hátha jobb lesz. köszi nektek.

2014. aug. 28. 10:44
 18/23 anonim ***** válasza:
De én vagyok a 12-es! :D
2014. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Igen, 13-as voltam, beneztem! ;)
2014. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A nok nagy resze tud szoptatni de elofordul h.keves a tejtermelo mirigy.nezesd meg szakertovel. A tapszer tenyleg egyenlo az elvalasztassal!
2014. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!