Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 honapos babam elvalasztasah...

10 honapos babam elvalasztasahoz kernek gyakorlati tanacsokat?

Figyelt kérdés
Ez a helyzet most: 2x szopzik mar jo ideje. Este cicin alszik el (nappal nem), es reggel ebredeskor kapja meg. Elmeletileg. A gyakorlatban viszont a reggeli szoptatasnak hajnali visszaaltato funkcioja van. 5-kor felebred ugyanis menetrendszeruen, szopin visszaalszik meg 6 - fel7-ig, maskulonben nem es "indul a nap", amihez 5-kor meg nem sok kedvem van. Raadasul nem sokara meg orakig vaksotet lesz... Az anyatej potlasara ugye meg kene tapszer. A gondom, h cumosuveget nem fogadja el. Egy 10 honaposnak miben kezdjem adni? Vizet csoros poharbol iszik, de csak 2-3 kortyot egyszerre. Nem is tudom elkepzelni, hogy fog 1,5-2dl-t meginni. Amugy a tapszer izet ismeri, szereti, neha keszitek belole gabonaval pepet es kanalazva kapja. De ha hajnal 5-kor etetoszekbe rakom, abbol mar visszaalvas nem lesz. Ti mit tennetek?
2014. szept. 5. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 10 hónapos babánál még hagynám a napi két szopit. Ha meg majd el szeretnéd hagyni a reggelit, keljetek fel 5-kor. Valószínűleg, ha megszokja, hogy ha felkel se kap tejet, át fog állni a hosszabb alvásra.
2014. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam, h ez lesz. Es mivel gondoltam, kerdhetnetek, h akkor miert nem eloztem meg. De konyorgom, miert kell itt az embernek magyarazkodnia egy dontes miatt, ahhoz h valaszt is kapjon?!

Orvosi okokbol el KELL valasztanom a babamat.

Tovabbra is kernek szepen gyakorkati tanacsot!

Tehat: Ha 10 hos gyereknek kell elkezdeni tapszert adni, milyen uvegbol/poharbol ajanlatos, abban az esetben, ha a cumisuveget nem ismeri es nem is fogadja el? Van mas otlet arra nezve, hogyan nyujtsuk ki a reggeli ebredest? (Ez utobbi kerdesre koszonom a fenti valaszt)

2014. szept. 6. 00:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az esti etetést kellene kitolni későbbre.

Én este hogy jól aludjon, mindig husis ebédet adtam neki.

Ha hajnalban felkel, kínáld meg vízzel.

Pár napig még próbálkozik, aztán megszokja.

A cumisüveg kérdésre nem tudok adni választ, mert az enyém sem fogadta el..

2014. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem ivott cumisüvegből, most már ne vezesd be. Ihat csőrös pohárból vagy rendes pohárból, amelyikből szívesebben iszik. Teljesen normális, hogy most még nem iszik pohárszámra. Nekem a védőnő 1 litert mondott, hogy annyit kell inniuk, mikor 10-11 hónaposan abbahagyták a szopást, és ebbe beleszámít, a leves, a gyümölcs, a joghurt, stb. A legegyszerűbb, ha reggel-este tápszert kap kanállal, de adhatsz reggelire pl. joghurtot vagy akár kenyeret, este meg tápszert vagy tejpépet. Este mikor alszik el? Esetleg eltolhatod az egész napirendeteket egy órával, később fekszik, később kel.
2014. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jol "beetetem" amugy este. En is az ebedre keszult husis fozit adom vacsira 220-250g-ot. Furdes utan kapja a szopit, de ez mar nem lehet amugy sok, ezert is kezdtem napi egyszer mar tejpepet vagy tapszerpepet adni. Ugyanis amikor 5-kor szopizik hajnalban es visszaalszik, 6:30-kor kel es legkesobb hetkor mar koveteli a reggelit, ilyenkor szoktam tejpepet adni.
2014. szept. 6. 09:16
 6/7 A kérdező kommentje:
A fozelekeket nagyon higra keszitem, ezert is nem iszik sokat szerintem. De a lenyeg, h nem szokott hozza, h nagyobb mennyiseg folyadekot igyon egyszerre. Szoval akkor csoros pohar vagy pep formatum.
2014. szept. 6. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a kommenteket, de leginkább pohárból kellene igyon, abban nem fárad ki, amíg megissza. Vedd az öledbe, kicsit döntsd meg a hátát. Öleld át, a hozzád közelebb eső keze legyen a hátad mögött, a másikat meg tudod fogni. Nem tudom, mennyire volt érthető.
2014. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!