Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől van az, hogy valakinek...

Mitől van az, hogy valakinek egyáltalán nincs teje, vagy hogy nagyon korán elapad?

Figyelt kérdés
Olyan sokszor hallom, hogy nem volt tejem, meg csak 4 hétig tudtam szoptatni. Mit lehet tenni, hogy ne így legyen?
2010. jan. 19. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Sztem Minden Fejben Dől El:-)))

(biztos sokan lepontoznak,hajrá,de ezt muszály voltam leirni,mert Igy Gondolom:-)))

2010. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki olyan adottságú hogy nincs teje az bármit ehet-ihat, gyógyszert szedhet akkor se lesz. Nekem szerencsére van, de semmit nem tettem érte. Úgy értem, van hogy egész nap elfelejtek inni, holott a folyadék nagyon fontos. De egyszerüen sohasem volt szükségem sok folyadékra igy most sem. És mégis van tejem. Más meg megiszik 5 liter folyadékot és még sincs.
2010. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

Stressz, nem megfelelő mell (befelé forduló), a baba vm oknál fogva nem tud szopni rendesen, hormonális probléma, genetikailag (a barátnőm is csak 3 hónapig tudta szoptatni, aztán elapadt, a családjukban senki nem tudott sokáig szoptatni), betegség. És még gondolom van pár tényező.

2010. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Elsőnek üzenem: aggyal nem lehet működő tejmirigyeket növeszteni....
2010. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek nincs, vagy csak kevés a teje az valamilyen anatómiai elváltozás miatt lehet, és ez már korán /1-2-3 hét alatt/ kiderül. Akinek elég volt a teje 4-6 hétig, vagy 3-4 hónapig, az valószínüleg nem volt elég tájékozott, rossz tanácsokat kapott, nem volt támogató a környezete (apa, nagyszülők, védőnő, gyerekorvos...). Növekedési ugrásoknál (6 hét, 3 hónap körül) pótolt, ahelyett, hogy többet szoptatott volna. Esetleg a babájánál merült fel valami probléma, apróbb betegség, amit nem sikerült időben korrigálni, gyógyítani (lenőtt nyelv, sárgaság) és kellő támogatottság hiányában az anya azt látta a megoldásnak, ha hozzátáplál. A hozzátáplálás pedig elindít egy ördögi kört, egyre kevesebb lesz a baba cicin, ezért egyre kevesebb lesz a tej, egyre több pótlás kell... Persze inkább tápot kapjon a kicsi, mint éhezzen, de fontos, hogy csak körültekintően szabad a pótláshoz nyúlni.

Szóval szerintem genetikai adottság, megfelelő tájékozottság, támogató környezet szükséges a szoptatáshoz, és menni a baba igényei után!

2010. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anatómia és eldöl de nem az agyban. Mert ha nincs vagy kevés tejmirigy a fejed tetejére is állhatsz akkor se lesz tej. Sajna.
2010. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

az még szerencsés, aki 4 hétig tudott szoptatni. Nekem a szülés után 9 nappal indult be nagy keservesen, a vége az lett, hogy sosem lakott jól a babám. Kb 3 hét után el is apadt.

Az én esetemben szerintem stressz játszott közre, de nem fogom semmire, lehet hogy ilyenek az "adottságaim".

Vannak tejserkentő tabletták, azokkal lehet próbálkozni.

2010. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Van aki anatómiailag nem tud szoptatni .

Aztán van aki sokta stressezl, méreget, izgul, hülye az orvosa, védőnő, korán elkezd tápsszerezni stb..


Saját példámon okultam csak. Fiam nagy súllyal ett, szépen szopott, de 3 hónaposan (valszeg fejlődési ugrása volt) azt hittem kevés a tejem és ha kimarad egy szoptatás (elkezdtem hozzátáplálni) akkor több lesz.

Akkor még sajnos nem volt ez nagy szoptatásért való kampány, lelkesedés.

Végül 6 hónaposan már csak kétszer szopott, de 21 hónapos koráiban választotta csak el magát!


Mindez 10 éve volt, most alányomat 6 hónapig csak szoptattam, tudtam, hogy elég neki, nem stresszeltem...

Most 10 hónapos még sokat szopik, mellette szinte mindent eszik

2010. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

ma 11:14-nek üzenem,h tévedésben van!

ne haragudj,de én úgy gondolom,h amit igazán szeretnénk az sikerül is!!!SAJÁT TAPASZTALAT:-)(még mielőtt lepontoznak..)

Szerencsére 20 hónapja szopik a Bébim:-)

2010. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert neked vannak hozzá adottságaid. Ez nem olyan hogy munkát keresek és találok, levest akarok főzni és főzök. Ha akar is vki nagyon szoptatni de a melle nem megfelelő akkor nincs mit tenni. Ott semmi se segít.
2010. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!