Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S.! Lassan elapad a...

S. O. S.! Lassan elapad a tejem? Bővebb lent.

Figyelt kérdés

A babám öt hónapos,nagyon fejlett gyerkőc.Pár napja észrevettem hogy kevés a tejem,próbáltam visszahozni a megszokott módokon,(tea,kézi fejés,gyakori mellre tétel...stb)de nem segít semmi.

A babám azóta felkel éjszaka szopizni(3 óránként),mivel este majdhogynem éhesen alszik el.szerintem.Két napja elkezdtem a géppel is fejni,eddig nem volt semmi baj vele,nem fájt,viszont most nagyon fáj,és pár cseppnél nem jön több.A babám is méltatlankodik a kevés tej miatt,félek csökkent is a súlya.A védőnőnek mondtam,annyit mondott hogy ő akkor sem javasolja a tápszert,pedig mondtam neki hogy én csak este pótolnám neki egy kicsit.Szerintetek mit csináljak most?

Első babás anyuka


2011. szept. 1. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
és ha tejpépet kapna fürdés előtt vacsinak majd elalváskor szopi? Tejpéphez adagolva a gyümiket is elkezdheted lassan. Èn így csináltam. Kisfiam 10 hóig, kislányom 11hóig szopizott.
2011. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tejpépet délelőtt már kapott,felváltva kapja a gyümikkel.De csak délelőtt adtam még neki csak,és nem nagy mennyiséget.Akkor estére is adhatok neki tejpépet?Az lehet megoldás lenne tényleg.Ma este kipróbáljuk.:)
2011. szept. 1. 14:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem kb 120 ml-t csináltam ebből 30 volt a gyümi. Ennek ellenére a fiam éjjel 2* kelt szopizni a lányom viszont 11órát aludt szó nélkül. Èbredhet fogzás miatt is a szopi jól esik olyankor vagy szomjas vahy anya kell ;-) próbálj éjjel vizet adni lehet csak szomjas.
2011. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsa buta kérdésért,de ezt a mennyiséget kiskanállal etetted meg,vagy annyira hígra csináltad hogy inni tudta.Tényleg nagyon butának érzem magam...:(
2011. szept. 1. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 5,5 hónaposan kezdett apadni a tejcsi (előtte is sokat kínlódtam, hogy legyen elég ezért is kapott 5 hós korától tízóraira gyümit), én is mindent bevetettem. 5 napig volt, hogy óránként kérte a cicit+homeós bogyó+tea /ezek után fejni már nem tudtam mert a cicim kikészült/ de sajna nem gyarapodott a termelés. Amikor elfogyott a lefagyasztott tej attértünk a tápszerre. Először csak este, (majd ahogy az lenni szokott...)utána délután is, majd ebédre is. Most 6 és fél hónapos csak a teát iszom és reggelre elég még neki a szopi. Amíg tudom ezt próbálom fenntartani. 6 hónap szólt a szopizásról(1,5-2 óránként). Az előnye az, hogy lett napirendünk és ahogy látom ez neki is jobb így (tudja, hogy mikor jönn a kajcsi és nyugodtabb is, napközben 1/2 óránál is tud többet aludni). A hátránya, hogy nyilván csak idő kérdése és elapad ez a kevés is. Te tudod, hogy meddig harcolsz a tejért. Ha tápot adsz neki, akkor az lesz mint nálunk. Szépen lassan leáll a termelés. Nekünk(és aki akar megkövezhet érte) "jót" tett a fokozatos átállás (mivel bármit csináltam mindig éhes maradt). Persze ha tehettem volna én is csak szoptatnék!!!
2011. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az előző hozzászóló ellentéte voltam. Makacsul szoptatni akartam. Nálunk is eljött az idő, amikor éjjel is felkelt újra szopizni. Szopiztattam is, inkább felkeltem, minthogy tápszerhez nyúljak. Igy 13 hónapos lett, amikor újra átaludta az éjszakát.Volt két elég komoly mellgyulladásom, amikor csak az egyik mellemből szoptathattam, a másikat jegelnem kellet. Csak akkor fejtem a beteg mellemből, hogy nehogy elapadjon a tej.

22 hósan választottam el.

Ez a te döntésed lesz, és bárhogy döntesz senki nem itélhet el. A szoptatás a babának és az anyukának is jó kell legyen. Sok sikert!

Fejni viszont sohasem fejtem tejszaporitás céljából.

2011. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A tejpépet kanállal adtam.
2011. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

(fili)

15:22 Miket írsz te, hogy megkövezni? Mindent elkövettél és a legjobb anyai szándék vezetett. Hibát ott követtél el, hogy megijedtél, és elkezdted mellé táplálni. Írod, hogy adtad a lefagyasztott tejet. Ez az első babásoknál viszont így van ha nincs korrekt segítség.

Egyébként büszke lehetsz magadra minden nyalizás nélkül írom. Bárcsak sok anya ilyen lenne a mai világban. Arról nem is beszélve, hogy te is látod már és most a kérdezőnek tök jól leírtad. HA MELLÉ TÁPLÁL ELAPAD A TEJE. Ez ugyanis egy ördögi kör minden csepp más folyadék viszi az anyatejet.

Nálad is és a kérdezőnél is növekedési ugrás van, volt.

Na ezt a pár napot kell kibekkelni. Sűrű cicire tétel, ez szépen beállítja a megfelelő mennyiséget. És ahogy írod lassan a hozzá táplálás jön.

Kitartás, és ne aggódj mert akkor tényleg nem fog menni.

16:29 Előtted is le a kalappal. Szakembernek mondhatom magam, mégis a lányommal majdnem így „megszenvedtünk” De Te csúcs vagy:))

Egyszóval mind jó anyukák vagytok, még ha táp lesz a vége akkor is. Utána úgyis hamarosan főzhetitek a főzelékeket.

2011. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15:22

A "jót tett a fokozatos átállás" miatt gondoltam, hogy megkapom a magamét...mert úgy tűnhet a tápszert propagálom, pedig nem így van! :) Az én fiam sokkal kiegyensúlyozottabb azóta, hogy tápszert (is) kap, mivel a szopizással csak átmenetileg tudta csillapítani az éhségét, és utána 1/2 órával már nyűglődött. Mivel minden hónapban volt 3-4 napos "tejszaporító programunk" szerintem érthető ha a 6. 5 napos után feladtam. Szóval én úgy érzem jól döntöttem mert egészébe nézve tényleg jót tett. Persze most azért adtam fel mert már fél éves volt, és az elején kitűztem, hogy ez a minimum ameddig szoptatni szeretnék. Én lettem volna a legboldogabb, ha annyi tejem lett volna, hogy "orrán-száján folyik"!:)

2011. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Sajnos tápszer lesz belőle,ma délután megyünk a doktor bácsihoz.:(Egyszerűen nem elég neki a tejci,ma éjszaka is 1,5 2 óránként kelt,és éhes volt,de nagyon.egyenlőre csak pótolni fogom,amíg bírom szoptatni,de hozzá teszem már így is fog szorítva etetem,mert annyira fáj a mellem.:(
2011. szept. 2. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!