Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek nem magát választotta...

Akinek nem magát választotta le gyermeke, hanem az anya döntése volt, a gyerek mennyi idős korában tette? És mi volt a módszer?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, még mindig szopizik, éjszaka ha felkel, egyszer-kétszer. Reggel már meg tudom vele beszélni, hogy inkább reggelizzünk, és este is le tudom fektetni szoptatás nélkül. Hogy tudom elhagyni az éjjelit is? Kérem csak azok írjanak, akik nem lebeszélni akarnak róla.
2010. jan. 21. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 1 évesen szoktattam le az éjszakai szopizásrol,mert 6-7 alkalommal felkelt 7 honapos korátol és a doki mondta hogy éjjel ne szoptassam.Persze ez nem müködött.Aztán abba a szerencsés helyzetbe kerültem,hogy a szüleim azt mondták vigyem 1 hétre el hozzájuk és ök leszoktatják az éjjeli szopirol.Nappal mentem szoptatni 3-szor és éjjel nem.Az elsö 2 éjszaka sírt sokat de aztán többet nem kérte éjjel a cicit.Másfél honap mulva már magátol elhagyta a napközbeni szopizást is.
2010. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

próbáld meg,hogy ha felébred akkor mást adsz neki, kis vizet, találj ki vmit, h nincsen tejecske, de ha szomjas vagy akkor van kis vizecske, de cici nincs.Gondolom, h nem éhes, ők azért már ha szépen esznek vacsit akkor kibírják reggelig.Ha sikerül nem adnod neki éjjel, sztem lehet nem is kellne fel másért, mert okosak ám, kinek kell az ízetlen víz éjjel? inkább alszik reggelig. Ha megtudod oldani, h esetleg a férjed v más megy be mikor kéri az éjjeli cicit, akkor annyival könnyebb neked, h nem tud rávenni, h megkapja amit akar.

Én a fiamat, az éjjeli szopiról 13 hósan szoktattam le, mert hulla voltam.De nálunk eleve gond , v h azért kellt fel , mert a cicin aludt el és azt kereste.Úgy szokott le erről, h este lefekvés előtt kapott szopit, de nem hagytam elaludni, aztán írány az ágy.Hamar elaludt, max 3xsírt, de azok is ilyen pár percesek voltak.De mondjuk én csak az éjjelt akartam végre átaludni, nálunk megmaradtak a nappali szopik, szerette is meg én is sokáig akartam adni neki, így 30 hónaposan választottam el.

Sok sikert, szia

2010. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Probaljatok meg, hogy apa menjen be hozza.
2010. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszerszedés miatt abba kellett hagyatnom vele, 26hós volt. Bekentem gulyáskrémmel a mellemet és azt mondtam, bibis, és mivel érzékeny kislány, megsajnált és többet nem kért...:-)Így éjjel sem kellett adnom neki, ha megszokásból felkelt, bebújt hozzám és visszaaludtunk együtt.
2010. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!