Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, Ti hogy szoptattok/...

Anyukák, Ti hogy szoptattok/ tápszereztek?

Figyelt kérdés

A nő a kórházban azt mondta, hogy ne kelstem fel, felkel ha éhes és jelezni fogja. A védőnőm azt mondta, hogy 2,5 óránként etessek. 1 hetes babuci. 4-5 órákat alszik utána 90ml-er anyatejet megeszik és ismét 4-5 óra alvás.

Vagy Ti keltitek a babátokat?



2014. okt. 7. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Soha nem keltettem fel enni.
2014. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nincs baja, sárgaság, akkor hagynám aludni. én az elején keltettem a fiamat, ha nem tettem volt hogy 5-6órát is aludt, ő elkezdett a kórházban sárgulni, de szerencsére hazaengedtek. emiatt keltettem, de amúgy nem.
2014. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
en is örültem, ha aludt.szerintem 90bőven jo egy hetesen, akkor ebresztgtnem, ha nagyon sarga lenne, amugy nem
2014. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én babám picit sárga lett, így keltegetnem kellett 2 óránként. Viszont ő nem evett 90 ml-t az elején, sokkal kevesebbet evett, tehát lehet a te babád bőven jól elvan ezzel a mennyiséggel, és ezért alszik ilyen jókat.
2014. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem keltettem egyiket sem, mert jól szopiztak ébredés után. A helyedben nem ébreszteném fel, ha amúgy eleget (és a 90 ml elég!) eszik. Szerintem is jelezni fogja a baba, ha éhes.


Nem tudom, mondtak-e valamit neked a növekedési ugrásokról. Fontos, hogy tudd: 6. hét körül, 3 hónaposan, 6 hónaposan lesz egy időszak, amikor folyamatosan sír a baba, éhesnek tűnik és kevésnek érzed a tejed. Olyankor csak szoptass majd kitartóan, Ne kezd majd el pótolni tápszerrel és minden rendben lesz, pár nap alatt felszaporodik a tejed, ha előtte igény szerint (ha kell 15 percenkenként) szoptattad abban az időszakban is. Nem ijesztgetni akarlak, csak olyankor mindenki jön az okos tanácsokkal a vizes tejről és hasonlókról, pedig az az időszak egyszerűen arról szól, hogy a hirtelen növekedés miatt több tejet igényel a baba, a tejet pedig az inger (sok szoptatás) gyarapítja egyedül.

Bocs az offért, tapasztalatból írtam.

(Első babámat 20 hónapig, másodikat jelenleg is 14 hónapja szoptatom)

2014. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
soha nem ebresztettem fel. az elejen siman felkelt 3 orankent de mostmar van olyan hogy este megetetem es 8 orat is alszik 2 etetes kozott, de napkozben 4 orankent estik. most 2 honapos.Ha ehes felkel :)
2014. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem keltettem soha. Első babámnál kérdeztem a védőnőt, hogy gond-e, ha 5 órát alszik, azt mondta, azért az legyen a maximum. De éjjel azért nem keltettem volna fel hosszabb idő után sem. Ha egyébként szépen fejlődik, gyarapszik a súlya, nem kell keltegetni, majd kialakítja a maga ritmusát.

Akkor kell csak keltegetni a babát, ha valamiért nem jut elég táplálékhoz, és a kevés folyadéktól meg a sárgaságtól aluszékony lesz - de ha a Te babád 90 miliket eszik, nála biztos nem áll fenn ez az állapot.

Hányszor eszik egy nap a babád?

2014. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oooo, irigykedem picit... :)

Ne keltsd fel, ha éhes, jelezni fog.

2014. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)

Nem állt szándékomban keltegetni. Csak zavar meg picit idegesítő, hogy mindenki mást mond, és akkor döntse el az anyuka, hogy mi a jó.


Attól függ, hogy ébred a kincsem van amikor 3 óra után kel és éhes, van mikor 4-5 óra múlva jelez. De a napi 7-8 etetés meg van. :)

2014. okt. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!