Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik a jobb, hogy több...

Melyik a jobb, hogy több tejem legyen, ha mindkét mellből szoptatok vagy, ha felváltva, hol egyikből, hol másikból?

Figyelt kérdés

Annyi mindent mondanak, nem tudom, hogyan csináljam, de nagyon szeretném növelni a tejemet, mert nagyon kevés (10-40 g), 1 hónaposak vagyunk!!!

A védőnőm szerint csak felváltva szabad, a barátnőm szerint mindkettőből egyszerre, a védőnőm, már azt is mondta, hogy ha mindkettőből akkor még az a kevés tejem is elapad!!!!!

Nagyon köszönöm, ha segítetek!


2008. aug. 11. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felváltva szoptass. A babának elég kell legyen egyik cicid, nem kell a másikat is nekiadni, mert nem szívja ki rendesen, ezáltal valóban kevesebb fog termelődni. Nem beszélve arról, hogy a tej eleje előtej, ami nem tápláló, tehát nem lakik jól vele a baba, csak eltelíti a gyomrát.

Én is egyszer egyik mellből, aztán másik mellből szoptatok, és sok tejci van:-)

2008. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy lenne jó, ha felváltva szoptatnád. Az elején mondják mindkét mellből egy szoptatás alatt, h egyszerre lövelljen be a tej. De aztán 1-2 hetes korban legkésőbb már váltani kell a cicit, ugyanis 4-6 óra kell az újratelítődéshez. Az újratelítődött mell, pedig elég kell legyen a babának egy alkalomra. A 6. héten ill. a 3 hónapban van ugrás, olyankor újra mkét mellből etetni kell, ha nem elég, s aztán újra beáll a kereslet - kínálat. Tehát próbáld meg felváltva, ne mkettőből egyszerre. Csak ha sír, mert kell még neki, akkor add oda a másikat is.
2008. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És így van, ahogy az első válaszoló írja: a hátsó tej a fontosabb a babának, a sok előtej hasfájást is okozhat! A hátsó tej pedig a tápláló, attól hízik! (második hsz)
2008. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindkét mellből szoptatok a babám 4 hónapos kizárólag csak anyatejet kap. Mindig azzal a cicivel kezdem a következő szopit amelyikkel abbahagytam. A mellek tárolókapacitása véges, ezért a 4-6 órai "szükséges idő" a feltelődéshez nem állja meg a helyét. Az anyatej SZOPI ALATT termelődik. Minél puhább a mell, annál gyorsabb a termelődés, annál kalóriadúsabb tej termelődik mert egy szopi alatt 3x is megtörténik a tejleadó reflex beindulása. A lényeg a helyes mellretétel hogy érje a mellet a baba szopóingere mely azonnal beindítja a tejtermelést, és a gyakori szoptatás.

A két mellel semmi gond nincs, ne aggódj, ne nézd az órát, szoptass amikor kéri a kicsid, mérni meg elég heti 2x a babát a szopik méárésébe bele lehet dilizni és felesleges is ( hacsak nem koraszülött a baba nem szükséges állandóan mérni ). 6 hetes korban növekedési ugrásuk van ( +/- 1 hét ) ekkor többször kérnek enni, nyugodtan etess ha kell óránként is, a mell akalalmazkodik 1-2 nap alatt a többletfogyasztáshoz.

Pihenj, igyál gyümölcslevet ( őszibarakc, narancslé ),ásványvizet, egyél gyümölcsöket, és a főétkezéseket se hanyagold el.

Nálam indulásnál nagyon bevált a More Milk plusz úgy hogy 3x2 szedtem ( 80 kg alatt 4x1, felette 3x2 az adag, de a 4x1 nem volt jó pedig 57 kg vagyok )

Kitartás, és bízz magadban sikerülni fog!!!

2008. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én védőnőm azt mondta, hogy lehetőleg egy mellből szoptassak egy szopizás alatt, de ha éhes a kicsi, oda kell kínálni a másik mellet is. A következő szoptatásnál pedig abból a mellből kell etetni, amelyikből utoljára evett. Tedd olyan sűrűn mellre a picit, ahányszor kér enni, az a legjobb módszer arra, hogy több tejed legyen. És ne aggódj, bízz magadban, és mondogasd is magadnak, hogy sok-sok tej termelődik, segíteni fog.

Sok sikert (sok tejet)!

2008. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!