Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Drasztikus szopiról leszoktatás?

Drasztikus szopiról leszoktatás?

Figyelt kérdés

16 hós a kisfiam, igazi cicifüggő! Szeretnénk már kistesót, ezért mostmár végképp le kellene szoktatnom. Nagymamám azt mondta: "a mi időnkben ilyenkor bekentük a cicit erőspaprikával vagy fokhagymával, aztán már nem kellett a cici!"

Ez tényleg beválhat? És onnantól kezdve hogy fog elaludni? Mert most kizárólag cicin alszik el.


2010. jan. 26. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Erőspaprikával én nem kenném be! Mi van akkor, ha véletlenül még a szemébe is beledörzsöli? Engem össze-vissza simogat a babám, aztán a szemét dörzsöli. Amúgy is elég kegyetlen megoldás! Bár jó megoldást nem igazán tudok a problémára:( Próbálj neki cumisüvegből adni tejet, vagy kakaót. Az enyém így szokott le a ciciről. Két éves koráig szopott, de már ekkor csak este, lefekvés előtt. Nekünk viszonylag könnyen ment!
2010. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Hát... lehet, hogy beválik, de én biztos nem csinálnám!!! A szopi lelki kötelék is a gyereknek, nem csak egy "rossz szokás". Én nagyon félnék tőle, hogy lelkileg megviseli. Sokan esnek teherbe szoptatás alatt, miért kéne ezért abbahagyni? Persze csak ha nincs valami más ok is... Az én fiam már mindjárt 17 hónapos, ő is cicifüggő, a menzim rendszeresen jön minden hónapban, pedig nála is vannak napok, mikor napi 3-4 alkalommal is cicizik. Csakis így alszik el, éjjel is többször fent van. Más módszert nem próbáltál még? Esetleg vizet adni helyette, vagy ennél még a sírni hagyom módszer is jobb, de én amellett sem vagyok. Ez a drasztikus lépés szerintem csak a legeslegvégső eset, ha már végképp muszáj. De ez csak az én véleményem...


Kívánom, hogy találd meg a legjobbat, ami mindkettőtöknek jó!!!

2010. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem is elég drasztikusnak tűnt... sem a cumit sem a cumisüveget nem akarja elfogadni. Hát agyalok még rajta egy sort mielőtt megteszem az tuti. Csak gondoltam hátha vannak itt olyanok, akik drasztikusan választották el a picúrt.
2010. jan. 26. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 16 hós volt amikor újra terhes lettem napi 3-4 szopinál.Most 18 hetes vagyok és talán most elmondhatom(kb5 napja nem cicizett),hogy abbahagyta a szopit.Igaz még este úgy alszik el,hogy átöleli a cicimet.De már ő mondja,hogy nem kell.Úgy látom,hogy lelkileg egyáltalán nem viselte ez így meg,talán az esti cici hiányzik még neki.Én ezeket a "drasztikusabb"módszereket nem szeretem,kivéve ha van valami alapos ok.De "sajnos"van olyan gyerkőc is akit egyáltalán nem ijeszt el a terhesség alatt megváltozott tej íze,és végig kitartó marad.

A barátnőm úgy szoktatta le a 15 hós fiát,hogy egyszerűen nem adott neki többet tejet,még ha sírt akkor se,állítólag 2 nap alatt leszokott róla!(ez a suttogó módszere).Nekem ez se szimpatikus,de valakinak beválik!

2010. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

erőspaprikával nem, de citrommal bekenheted, ha így akarod. ilyet olvastam már, és sikeres volt.

de szerintem az a legjobb, hogy egyszerűen nem adsz neki, ahogy az előző írta. nekem ez szimpatikus módszer. attól még átölelheted meg puszilgatod meg minden, de a melledet nem adod oda neki.

2010. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a jobb ha nem adod neki oda többet, sírni fog de le fog szokni.
2010. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
szia! szerintem se adj neki többet, és kész. ha éhes lesz, el fogja fogadni a cumit is. a lányom így szokott le róla, nem volt életem legszebb 2 napja, de ki lehetett bírni :) akkorra időzítettem, amikor a férjem elutazott, mert féltem, hogyeste is sírni fog, és nem hagyja szegényt aludni. kibírtuk.
2010. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a legnehezebb téma egy szoptató édesanya életében. Nekem sajnos el kellett kezdenem gyógyszert szedni mert ciszta van az agyalapi mirigyemen. A gyógyszer kiválasztódik az anyatejben, és így a 16 hónapos kisfiamnak AKI IGAZI CICBAJNOK, nem adhattam többé cicit. Bekentem citromlével, mustárral, sőt le is ragasztottam seb tapasszal, de egyik sem vált be nálunk. Csak a drasztikus módszer ami mind engem és őt is megviselte. Brutális éjjelek, és nappalok után kemény 2 hetünkbe telt mire elfogadta, hogy nincs és a tejem is elapadt. Azóta végig alussza az éjszakát, és nem is kéri a cicit. Nálunk azóta az a baj, hogy nagyon keveset iszik, a tejitalt nem fogadja el, pedig az összeset kipróbáltam, a sima tehén tejet sem, kakaót kiköpi, szóval nincs könnyű dolgom.

HA VALAKI EZT A MÓDSZERT VÁLASZTJA AKÁR KÉNYSZERBŐL, VAGY SZABAD AKARATÁBÓL , mindenféleképpen türelem és kitartás kell hozzá:)!!!!

2011. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!