Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyors leszoktatás hogyan...

Gyors leszoktatás hogyan sikerült? Cicifüggő nagyobb babák anyukái.

Figyelt kérdés

Tapasztalataitokat, kérlek, osszátok meg velem. 1.5 éves a babám, napi min. 4szer szopizik, de van, hogy éjjel többször is, ha pl foga miatt kell. Velem alszik. A szopit az alváshoz köti.

Ha más altatja nem kéri a cicit. Nálatok mi vált be? Hogyan apasszam el a tejcsit természetes módon?

Gyors, radikális megoldást keresek, mihamarabb el kell válasszam + a lassú leszokás nálunk már nem működne.

Helyette kell adnom vlmt, már mindent eszik, tejet is kap.

Köszi


2010. máj. 7. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából nem tudom nálad bevállna e, de a 2 éves fiam is 4x szopizott még, amikor gyógyszert kellett szednem, mert várandós lettem és volt 1 kis komplikáció. Azt mondtam neki beteg a cici, nem ihat belőle. Mivel el is akartam apasztani, hisz gondoltammár úgyse tudnám szopiztatni hidegvizes borogatást használtam. Ezt látta ő is és nem is nagyon próbálkozott. Néha azért rákérdezett, de mondtam még mindig nem lehet, aztán egyszer csak meg is feledkezett róla. Előtte a fokozatos mevonás nem vált be, akkor szó szerint le akarta tépni a polóm. :)
2010. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanez volt a szitu mind a két gyerekemmel. Ahogy én csináltam: Nappal fokozatosan vettem el a cicit, ezt úgy értem, hogy pár nap volt, míg egy szopizást kihagytunk, aztán a következőt. De szerintem ha kellőképp el tudod foglalni, amikor cicizne, akkor csináld úgy, hogy egyáltalán ne adj neki! A nappali alvást babakocsiban oldottam meg, elringattam, Itt ugy általában nem volt apa. Este pedig apa altatta, s éjszaka is ő altatta vissza, én pedig teljesen külön szobában aludtam. Egy két éjszaka volt nyöszörgés, de utána átaludták az éjszakát! Sokkal könnyebben ment, mint gondoltam. Az a lényeg, hogy legyél határozott, ha nagyon kéri se add neki oda, mert úgy nem ér semmit. A cickóidat pedig vizesruházd, esetleg ha nagyon feszül, pár cseppet nyomj ki belőle, ne fájjon. 4-5 nap alatt elapad ha rendszeresen vizesruházod. Ha tejet is kap, nem kell helyette semmi.

Sok sikert!

4éves kiscsaj, 22 hónapos kissrác, 28 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én először azzal próbálkoztam, hogy megbeszéltem vele, csak alváshoz jár a cici-így sikerült kettőre levinni a szopik számát. Ha éjjel felébredt cicizni, akkor nem adtam neki, de megkínáltam vízzel és odavettem magamra, a mellkasomon sírdogált egy picit, de nagyon hamar visszaaludt. Kb. egy hét után már nem kelt fel miatta. Utána az elalváshoz járó cicit vettem el, mert kiderült, hogy jön a teső, és nem akartam , hogy gond legyen. Összebújtunk az ágyon, énekeltem, olvastam neki. Két nap alatt megértette és elfogadta a helyzetet, akkor már 20 hónapos volt. Ha utána néha eszébe jutott a szopi, megkínáltam vízzel, amit hol kért, hol nem. De azóta szépen alszik...
2010. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!