Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás?...

Igény szerinti szoptatás? Mindenhonnan azt hallani hogy a gyakori mellretételtől megnő a tej mennyisége, de lehet hogy nem mindenkinek? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám. Napközben eddig 3-4 óránként szopizott, most 5 napja 2 oránként vagy méggyakrabban. Eddig is éppen elég volt a tejem, de igy hogy ilyen gyakran szopizik alig van ( 2 óránként kb 40-60 ml kétmellböl). A védőnő, gyerekorvos is azt javasolta és mindenhol azt olvasom hogy ha gyakrabban teszem mellre, akkor ahhoz igazodva több tej termelődik. De eddig nem lett több, esténként fél-1 óránként kéreckedik mellre, gondolom éhes folyton, mert csak 30-40 ml -ket eszik. :( néha tápszert is kell adnom este. Délelőtt és éjjel 5 óránként kel szopizni, ilyenkor 2-2,5 óránként lefejem mindkét mellem, éjjel igy is csak max 80-100ml van benne... Akkor mot nekem ilyen kevés tejem van? Nem is lesz több, örüljek hogy ennyi van? Valaki aki ért ehhez, tudna valamit tanácsolni? Hogy csináljam? Nagyon szeretnèm sokáig szoptatni!
2014. nov. 10. 16:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja igen, és minden lefejt anyatejet visszakap kb 12 órán belül általában esteénként cumisüvegböl. Utána még sokszor ismét mellre kéreckedik, de csak cumizik vagy elalszik rajta. Ez nem zavar be az "igény szerinti szoptatásba"?

Amugy jol fejlödik, nem mérem az evéseit, csak a fejés mennyiségénöl saccolom mennyit ehet egyszerre.

És szopik után hiába próbálok fejni, alig jön 5-10 ml.

2014. nov. 10. 16:39
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

Nem biztos, hogy nő a tej mennyisége, ha nagyon sűrűn szoptatsz. Ez csak legenda. Annál jön be, akinek elég teje van. De vannak nők, akinek kevés a teje, bármit is csinál.

Két óránál sűrűbben azért ne szoptass.

2014. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ mennyi tejed lesz, hogy mennyi tejmirigyed van.

Persze a gyakori szoptatás segít, de akinek kevés a tejmirigye, az akármit csinálhat, nem lesz elég a teje.

Én igény szerint szoptattam, volt, hogy (főleg nyáron) 20-30 percenként is mellre tettem a lányom pár korty erejéig.

Fejtem is mellé az elején, mégis csak épp annyi tejem volt, hogy neki elég, 5 hónapos korától már éjjelre pótolni kellett tápszerrel és 10 hónapos korára már csak cseppek jöttek, ekkor abbahagytam a szoptatást.

Tedd minél gyakrabban mellre, ez tényleg segít a tejtermelésben és ne csak 2-3 óránként, hanem amikor csak szükség van rá.

2014. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem biztos, hogy kevés a tejed és azért kéredzkedik sűrűn mellre, az én kisfiam is ilyen volt, folyton a cicin akart lógni (lógott is). Én is azt hittem először, hogy azért mert kevés, fejtem én is ezerrel, ittam teát, homeós bogyót,stb., lett is rengeteg tejem, mindig volt pluszban lefejve, de sosem adtam oda neki végül, aztán a mélyhűtőből kellett kidobni a "vésztartalékokat" mert már lejártak.

Szóval ne keseredj el, vannak ilyen babák, akik szeretnek egész nap cicin lenni, de nem azért mert éhesek, csupán megnyugtatja őket.

Én sosem mértem etetésekkor, hogy mennyit eszik, de szerintem ha szeretnéd sokáig szoptatni, akkor lehetőség szerint ne pótolj tápszerrel, és cumiból se adj neki lefejt tejet, hanem inkább szoptasd sokat, ahányszor csak kéri, tényleg az a legjobb tejtermelő.

Persze ha valóban éhes, akkor természetesen kell a pótlás, hogy ne éhezzen, de szerintem inkább csak szeret cicin lenni (legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom annó).

2014. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Erre azt tudom írni, hogy második gyerekem 2 óránként szopott másfél óráig, első hónapban a gyerekorvos szerint éppen csak meghízta a minimumot, ezért tápszert javasolt. Közben a nagytesó állandóan hozta haza az ovis betegségeket, ezért és a védőnő súgása miatt, halogattam még a tápszerezést, mert egyébként meg jó kedvű baba volt. Most 5 hónapos, még mindig legtöbbször 2, maximum 3 óránként eszik, éjszaka van egy 5 órás pihenése, de már 5 perc alatt elintéz - a gyerekorvos szerint meg kövér, pedig még mindig csak anyatejes.
2014. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

igen sűrűn kell szoptatni, de mivel ez rengeteg energiát elvesz a szervezettől (kalóriaégető is)ez mellé rengeteg (2-3 L)folyadék(lehetőleg Laktoherb tea)javasolt még, valamint van tabletta, direkt a tejszaporító napokra, amikor non stop etetsz, hogy beálljon(van 3-4 napos kiszerelés és 10 napos kiszerelés is)Lactinol a neve.


meg étkezz normálisan.

különben ha a szervezet "gyenge" nem is igen tud termelni, mert először magát látja el és tartja fenn.

2014. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a sok hasznos tanácsot!

Enni eszek, próbálok egészséges ételeket, zöldségek, sok fehérje, hús, de én is érzem hogy a szoptatások után iszonyú ngy szénhidrátéhségem van. A folyadékfogyasztással nincs gon, a 3 liter simán megvan, sőt néha több is, ebböl 4-5 adag tömény Laktoherb tea (2,5dlhez 1 filter).

Elhatároztam hogy kitartó leszek és majd sikerül a tejszaporítás ezzel a módszerrel, de most elbizonytalanodtam... Kivárok 1 hetet aztán feladom... És kiderül mennyire alkati kérdés. De amugy mennyivel kellene "szaporodnia" atejmennyiségnek? Nálatok mennyivel nőtt, és mikor? Összes szopi alkalomnàl több tíz mililiterrel nőtt? Vagy csak éjjel és reggel? Mire szàmítsak?

2014. nov. 10. 18:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Két gyerkőcöm van,mind kettőt szoptattam,a kicsi még csak anyatejet kap,most lesz öt hónapos. Az elsőnél nekem is voltak kétségeim a szoptatással kapcsolatban,aztán egy jó ismerősöm ajánlotta,hogy igyak este Karamalz malátaitalt és tényleg bevállt,ha este ittam/iszok,reggelre több a tej. Ajánlom nekrd,hogy próbáld ki. Ez nem sör,nincs benne alkohol,én a spárban szoktam venni,de szerintem bárhol kapható. Ha kipróbáltad légyszi írj majd,szurkolok,hogy neked is segítsen. Amugy ami fontos,az a sok folyadék,megfelelő szébhidrátbevitel és a pihenés. Ha sűrűn kel éjjel a pici,akkor feküdj le vele nappal,aludj te is. Remélem tudtam segíteni. :)
2014. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

nehéz hasonlítani, mert az én esetemben kezdett elapadni először csak reggel és éjfél körül volt már csak tej(nappal sinte csak cseppek), utána már éjszakára, reggelre sem igen termelődött, de én nem is ittam, nem is ettem..


most én is alkalmazok mindent és visszajött annyi(3-4.nap után)hogy van éjszakára, reggelre tejem, amitől egészen 11-ig, délig nem éhes(ha mondjuk 8-kor etettem), naközben is van valamennyi, de a teljes pótlást megissza mellé.., deéjszakára megint rengeteg van, így azt fejhetem, mert a baba már korábban elalszik a pótlástól, hajnalban sem ébred már. ezt napközben odaadom neki.


Tehát eddig annyiban változott, hogy két teljes adag pótlás nélkül megy és nappalra is van valamennyi

2014. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tényleg, a Karamalz nekem is bevált, szerintem megér egy próbálkozást.
2014. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!