Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás?...

Igény szerinti szoptatás? Mindenhonnan azt hallani hogy a gyakori mellretételtől megnő a tej mennyisége, de lehet hogy nem mindenkinek? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám. Napközben eddig 3-4 óránként szopizott, most 5 napja 2 oránként vagy méggyakrabban. Eddig is éppen elég volt a tejem, de igy hogy ilyen gyakran szopizik alig van ( 2 óránként kb 40-60 ml kétmellböl). A védőnő, gyerekorvos is azt javasolta és mindenhol azt olvasom hogy ha gyakrabban teszem mellre, akkor ahhoz igazodva több tej termelődik. De eddig nem lett több, esténként fél-1 óránként kéreckedik mellre, gondolom éhes folyton, mert csak 30-40 ml -ket eszik. :( néha tápszert is kell adnom este. Délelőtt és éjjel 5 óránként kel szopizni, ilyenkor 2-2,5 óránként lefejem mindkét mellem, éjjel igy is csak max 80-100ml van benne... Akkor mot nekem ilyen kevés tejem van? Nem is lesz több, örüljek hogy ennyi van? Valaki aki ért ehhez, tudna valamit tanácsolni? Hogy csináljam? Nagyon szeretnèm sokáig szoptatni!
2014. nov. 10. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

ja és elvileg annyinak kell termelődni,ami baba igény.

tehát amennyi ml-t megiszik egy alkalommal egyszerre.


az alábbit kórházban mondták,szerintem túlzás, de leírom, kg-hoz viszonyítva számolás (baba átlagos tejszükséglete):


kg x 150 / napi étkezések száma


pl az én 8 kg-som elvileg 240-et kellene hogy egyen egy alkalommal, de 180-akon él, ha 210-eket adok, akkor nem eszik, csak napi 4-szer, és serintem meg sűrűbben kevesebbeket egészségesebb adni, nem fordítva

2014. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A karamalz nekem is segített.


3 hetesen pont van egy növekedési ugrás is, azért is igényelhet többet.

A lefejhető mennyiség nem jelenti azt, hogy nem nőtt a tejmennyiség! A babák sokkal hatékonyabban szopnak, mint a fejés. "Üresre" fejt mellből is jól tudnak lakni.

A tejmennyiség beállásához sokszor elég sok időre van szükség, 3 hét nekem pl. bőven nem volt elég. Az én fiam az első 6 hétben majdnem non stop cicizett, aztán egyszercsak érdekes lett a külvilág. Egyrészt lehet, hogy kevés is volt a tej (bár nagyon jól fejlődött, úgyhogy ezzel kapcsolatban vannak kétségeim), másrészt csak cicivel a szájában nyugodott meg. A mai napig szopik, 16 hónapos.

Szerintem fölösleges fejni, de ha téged megnyugtat, fejj nyugodtan. Viszont inkább fagyaszd le, a tejtermelés teljesen igazodik a baba étkezési szokásaihoz, ha van, amikor lefejt tejjel pótolsz, akkor arra az időre nem is biztos, hogy valaha elég tejed lesz.

2014. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha tapszerrel vagy lefejt tejjel potolsz nem is lesz eleg tejed.

A tej szoptatas kozben termelodik. Tehat amit a mellszivo mar nem tud kiszivni a baba meg boven eszik ha kell meg neki. Szerintem a babad nemmindig eves celjabol keretszkedik mellre ezert nem eszik akkor sokat.Az igeny szerinti szoptatas azt jelenti h.a babad mikor sir nyugtalan mellere teszed. Ettol lesz eleg tejed! Karamaltz tenyleg segit!

2014. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igen, mindannyiotoknak igaza van. De megsem no a tejem mennyisege. Mar 1 hete megy ez a szenvedes... Hiaba szopizik ilyen gyakran nem eleg neki, es nem erzem hogy tobb lenne. Ma hajnalban elaludtam, nem. Evredtem az ebreszore, igy 4,5 ora telt el az esti etetes utan, osszesen 80ml-t tudtam fejni, ra kb fel orara persze felebredt a kisbabam es szopizott a mellembol 30 ml-t, meg persze szenvedett utana igy odaadtam a lefejtet, es meg igy is szenvedett, tatogott es szopizta a kezet, de letettem aludni, fel orat nyoszorgott meg cuppogott de belealudt, utana is probaltam fejni de nem jott semmi...

Es sajnos nem "komfortazopizik" , mert kb 4-4 percet tolt egy-egy cicimen es utana haragosan kikopi. Ha ujra visszaadom ujra kikopi es csalodottan sir, nyoszorog, szenved, cuppog, tatog tovabb... :((

Koszi a tippet, bar nem szeretem a sort, kiprobalom, mert nem adom fel, hatha pont ez hozza meg az eredmenyt!

Koszi a tanacsokat megegyszer! Majd meg jelentkezwm hogy ment...

2014. nov. 11. 14:09
 15/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Most, hogy ezt írtad, eszembe jutott, hogy nálunk is pont ez volt 3 hetesen. Egy ideig szopott, aztán elkezdte tépni a mellemet, aztán a másikat is. Én oda-vissza tettem, eltartott vagy egy-két hétig, aztán egyszercsak elmúlt. És ő nem kétóránként 20 percet szopott, hanem kétóránként 20 percet töltött cici nélkül, jó esetben. :) Nehéz volt, de túl lettünk rajta. Nektek is meg fog oldódni, tarts ki. Én nem fejtem akkor sem.

2014. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire bizonytalan vagy keress fel egy ibclc szoptatasi tanacsadot az ibclc.hu honlaprol. Ok szakemberek mi nem.
2014. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!