Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másfél éves kislányom, hogyan...

Másfél éves kislányom, hogyan szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 22:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem írod miért akarod leszoktatni és azt sem hányszor szopizik.

Szerintem próbáld neki elmondani, h elfogyott és nincs több tejcsi, de ha még többször is szopizik, akkor fokozatosan vegyél el tőle egy egy szopit .

2011. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
adj neki először tápszert cumisüvegből aztán jöhet a többi.
2011. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2011. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A tápszert nem fogadja el. Változó mennyit szopik de már pár napja elég kitartó vagyok így csak a déli alvásnál és azt esti alvásnál van ja és plusz az éjszakák amitől kikészülök annyira fáradt vagyok már, hogy 3 éve nem alszok( van egy nagyobbam is), hogy csak odaadom neki a cicit azt kész nem térek magamhoz csak a sírásra. És ettől iszonyat agresszív vagyok, mármint a nem alvástól. Lefogytam 54 kilóra a 175 cm magasságomhoz, sokszor vagyok rosszul iszonyat fáradt vagyok, mindenki ezzel az elválasztással nyüstöl, hogy kikészülök, de nem tudom mit kéne tegyek. Nem tudom sírni hagyni se, mert panelba jönnek rám a szomszédok. Mióta nappal nem adok neki mikor kér hisztirohamai vannak dobálja magát a földhöz vagdos, teljesen eltaszít sokszor, mintha már nem is szeretne. Na ez is nagyon rossz nekem.
2011. aug. 9. 22:18
 5/20 A kérdező kommentje:
Elolvastam a linket. Csak, hogy az én gyerekem utál enni, pedig béres cseppet is kapott hónapokig. 8,5 kiló
2011. aug. 9. 22:22
 6/20 anonim ***** válasza:

Mindenképp ülj le és gondold át mit szeretnél mi a jó a babának.

Ami nagyon fontos ne legyen huza-vona szopi korül.Adom nem adom de mégis mert nagyon sír.Ilyen esetben a gyerek foggal körömmel vísítva ragaszkodik a szopihoz.

A részedről mindenképp a nyugalom a fontos.

Ha a nappali szopit csökkented lehet éjjel gyakrabban fog szopizni.

Szerintem pedig ráérsz elválasztani.

Egészségesen táplálkozol?Ez nagyon fontos eleget, jó minőségűt, rendszeresen enni és persze inni is.


4 gyerekes


[link]

2011. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
bocsi tényleg, de a ciciről helyett cigiről olvastamXDDDD
2011. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, ha főleg az éjszakai leszoktatásra koncentrálnál és nappal még hagynád cicizni. Így ő sem lenne olyan hisztis, mert legalább nappal megkapná a biztos közelséget a cicivel együtt.

Egyébként én is pont így voltam és a másfél év a határ, ezek után már nagy eséllyel átalusszák az éjszakát a gyerekek.

Eleinte, ha éjjel felkel, vizet adjál neki csepegésmentes pohárból. Lehet hogy egy hétig még sírdogálni fog, de végül megszokja, hogy éjszaka nincs cici, az is alszik és ő is átalussza az éjszakát. Nálunk így volt. Már én is zombi voltam. Nappal még néha van cici és elalváskor is, de csak naponta egyszer-kétszer. A fiam most két éves.

2011. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Miért akarod leszoktatni? Az enyém is ennyi ideig szopizott, és legnagyobb bánatomra olyan gyógyszert kellett szednem, ami mellett nem szoptathattam. Ez egy olyan kötődés, amilyen soha nem lesz az életetekben. Élvezd ki. Simogasd közben, nézd a kis arcát, teremts vele szemkontaktust. Bele ivódik ez a szoros kapcsolat a zsigereibe.
2011. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Cici helyett, mást dugj a szájába !
2011. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!