Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos kisfiam többször...

7 hónapos kisfiam többször kel éjszaka enni, ha evett visszaalszik. Ami zavar, ha kiveszem a szájából a cicit, mert cuminak használja, akkor hisztizik. Cumi nem kell neki, eddig sem tudta rendesen használni. Tippek leszoktatáshoz?

Figyelt kérdés
Foga még nincs,lehet ez miatt is a gyakori cicizés?
2014. nov. 14. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Ne szoptasd éjjel. Ha jóllakik este, akkor nem kell éjjel szoptatni. Ha hisztizik, hagyd hisztizni, pár nap után leszokik róla.
2014. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Tedd egyre többet a szájába a cumit napközben is. Nekem is vissza kellett rá szoktatnom, mert a kezét rágta a torkával is a fogzáskor.

Nem hinném, hogy éhes éjjel, ha napközben rendesen kap enni. Miénket 2 hónapos korában leszoktattam az éjjeli evésről és úgy, hogy nem kapott cicit csak úgy nyafogásra, ha éhes volt, kapott üvegből keveset és ment vissza aludni. Egyre inkább nem kelt fel. 7 hónapost már nem kellene etetni éjjel, neked is pihenned kell és neki sincs szüksége rá. Mennyit eszik napközben? A cicielvevős hisztit pedig le kell valahogy gyűrnöd, terelned, a cumi nem hülye találmány. Vegyél másfajtát, hátha az bejön neki.

2014. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj másfajta cumit, nekünk a Mam vált be csak. Érdemes rászoktatni, egyszerűbb tőle az élet.
2014. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, hogy egy 7 hóst nem kell éjjel etetni! Elviekben nem lehet éhes, ha normálisan eszik nap közben és este, de aki lelkiismeretesen szoptat/szoptatott valaha is, az tudja, hogy a szopi nem csak a táplálkozásról szól. A babád pont abban a korban van, amikor kezdődhet nála a szeparációs szorongás, és még fontosabbá válhat számára a Veled való kontaktus. A szopi erre tökéletes. Én nem vonnám meg tőle, főleg nem úgy /ahogy az 1. írta/, hogy hagyon hisztizni. Mi van azokkal a babákkal, akik még 1 éves koruk után is szopiznak, és éjjel cicin alszanak vissza? Mind rendellenesen fejlődik, és az anyuka tutira rosszul csinálja? Én tapasztalatból beszélek: a fiam 15 hós koráid szopizott, cicifüggő volt, éjjel az utolsó pillanatig legalább 2x kelt szopizni. És egyik napról a másikra elhagyta, nem volt sírás, eleinte még vizet kért helyette, de ma már azt sem, végigalussza az éjszakákat /most 19 hós/. A Te babád még picike, én szoptatnám a helyedben. Aludjatok együtt, akkor nem nyűg az éjjeli szoptatás, a babád lerendezi, és alszotok is tovább. Én 15 hós koráig a fiammal aludtam, kipihentek voltunk, aztán amikor elválasztotta magát, beszokott a szobájába, az ágyába. Ne hallgass azokra, akik a sírnihagyást vagy annak bármilyen formáját tanácsolják! Egy kis emberkét nevelgetsz, nem egy állatot idomítasz!
2014. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!