Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Influenza elleni oltás szoptat...

Influenza elleni oltás szoptatás alatt -a tejen keresztül védettséget kap a baba?

Figyelt kérdés
Előfordulhat olyan mellékhatás, ami miatt fel kell függeszteni a szoptatást?
2010. febr. 4. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben lesz védett, én a simát kaptam meg oltásként, és a lányom rá 2 hónapra elkapta a tesótól. Ennyit erröl.
2010. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor nincs sok értelme :P

2010. febr. 4. 10:02
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

én már szülés után kaptam meg az oltást,nem akartam amíg terhes vagyok!én belázasodtam,első este nem is szoptathattam mert 38 fölé ment(nekem azt mondta a körzeti orvos csak 38 felett nem szabad)hajnalra lement a lázam és akkor már lehetett,meg még másnap is hőemelkedésem volt!Azt mondta a doki így biztos védett lett a lányom!

2010. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Védett lett? Tehát az anyatejen keresztül megkapja ő is a védettséget?

És amíg lázas voltál, mit evett? Előre felkészültetek tápszerrel?

2010. febr. 4. 10:32
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

ORszágos tisztifőorvos lenyilatkozta: a szoptatással NEM szerez védettséget a baba.

Épp azért voltak gondban, mivel 6 hónapos (vagy 1 éves? tök mindegy...) kor alatt nincs oltás, és hiába adatod te be magadnak, a tejjel nem jut át és ha be is oltatod magad, akkor is elkaphatod a betegséget és fertőzöl. Csak max. neked nem kella szövődményektől tartnai, ezért jó, ha te beoltatod magad.

2010. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 4. 13:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom, hogy a tejen keresztül nem kap védettséget. hány hónapos? tesómé 7 és beoltották simán (ő már nem szoptat)
2010. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Azt mondják nem kap, de napról napra változik a helyzet. Azt mondják (de ezt csak kórházi dolgozóktól hallottam, nem hivatalosan), hogy tele volt az intenzív az oltás után oltottakkal. Nyilván akkor ott nem tudsz szoptatni. De nem tudom, egyébként nem hiszem hogy lenne olyan mellékhatása, ami akadályozhatna szoptatásban.
2010. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
1 hónapos, a baba, Ő nem oltható.
2010. febr. 5. 14:07
 10/15 A kérdező kommentje:
www.lll.hu szerint "A szoptató anya szervezetében termelődő ellenanyagok megjelennek az anyatejben, és másodlagosan védő hatást fejtenek ki a csecsemőre is." és nincs veszély. Igaz? Akkor érdemes oltatni? Magam miatt nem tenném, csakis a pici védelmében, amennyiben valóban védeném az oltással.
2010. febr. 14. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!