Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadó tejet, hogy tudom...

Elapadó tejet, hogy tudom visszahozni, ha nincs lehetőségem igény szerinti szoptatásra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyenkor a leggyakoribb tanács, hogy tegyem mellre ahányszor csak tudom. Ez nálunk kivitelezhetetlen, így légyszi más tanácst adjatok. Nagyon köszönöm előre is, minden bevált módszer erdekel!

Pótlast is kap pár napja, húztam halasztottam, amig csak lehetett...de már éhezett, így muszáj volt.

Mikor adjam a pótlast, szoptatás után, vagy egy egy etetés legyen csak tapszer? Mi a jobb?



#tej #Elapadó
2015. jan. 9. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szopi, amíg csak jön, aztán pótlás. De minden alkalommal szopival kezd. Készísd elő a tápszert, hogy ne kelljen nagyon sírnia, ha kifogy a tej.
2015. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es , köszönöm válaszod, akkor így próbalom.
2015. jan. 9. 10:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Mért kivitelezhetetlen a gyakoribb szoptatás? Mennyi idős a kicsi? Lehet, hogy csak növekedési ugrása van.

Ha minden szoptatás után tudnál fejni, akkor napokon belül nőne a tejmennyiség. Plusz éjszaka éjfél és egy között és hajnali 5 és hat között kéne még fejni szoptatástól függetlenül. (Ha eszik éjjel abban az időben, akkor szoptatás után fejj, ha nem akkor csak azért kelj fel). Áldozattal jár, de megéri. Az is 2-3 nap alatt jelentősen megdobja a tejmennyiséget. Ha tudsz fejni, akkor nem is kell tápszer, mert a lefejt tejet tudod neki odaadni szoptatás után.

Szedsz valami tejszaporítót? Görögszénamag kapszula nagyon jó, herbáriában lehet kapni. Van olyan baba, aki hasfájós lesz tőle sajnos. Egy próbát megér.

2015. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es, neked is köszönöm, ezt is kipróbálom, az áldozatot is szívesen meghozom, mert nagyon szeretném még anyatejjel táplálni.


10 hetes múlt. Erős refluxa van, emiatt nem tudom igény szerint szoptatni, mert figyelni kell rá, nem eheti túl magát, szüneteket tartani az etetések között, mérni közben,előtte sűríteni, szóval bonyolult:(

Így 3 óránként etetem, figyelve, hogy egyszerre ne egyen túl sokat, mert utána nagyon rosszul van.


Moremilk-et szedtem, ill Naturlan, es Laktoherb teát iszom, eszek rendesen, és iszok is, segítségem is van.

2015. jan. 9. 10:38
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja es probalok minden szoptatás után fejni, de alig jon, kb 10-20 mili.

Avent gépi fejőm van, lehet nem jól fejek?

Mindkét mellet ki kell fejni?

2015. jan. 9. 12:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Az AVENT elektromos mellszívót nem ismerem, de biztos jobb mint a kézi. Szerintem fejd ki mindkét melled.

Tejszaporításra jó még a Karamalz ( Rossmann, TESCO, Brendon... biztos kapható, sok helyen szoptatós sörként ismerik).

Ami segíthet még a ha rendesen eszel-iszol és ha van lehetőséged szoptatás előtt légy vízszintesbe valamennyi ideig.

2015. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok folyadekra van szukseg, hogy tudj szoptatni es gyorsan felszivodo szenhidratra. A fejessel is sokat segithetsz, mindig uritsd ki a melleidet.
2015. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók, nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat. Ki fogom próbálni! Sőt már el is kezdtem.

Remélem sikerül, drukkoljatok:) Majd jövök beszámolni:)

2015. jan. 10. 06:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem elbizonytalanitani akarlak de biztos nem szoptathatsz igeny szerint refluxnal? Ott is a gyakori kis mennyisegek segitenenek! De nem vagyok szakember csaknelgondolkoztam mert a betegseget ismerem. [link]

szerintem szpis tanacsado segitene neked ebben. Javaslom a betesdaban a gyermekorvos szoptatasi tanacsdokat. Laktacios ambulancian rendelnek. Ingyenes. Bpi vagy?

2015. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ezt én se értem, a refluxnál nem pont gyakrabban kellene kisebb mennyiségeket ennie a babának? A többi tejszaporítási praktika mellett én bizony bevállalnám az igény szerinti szoptatást is, csak egy pár napra, próbaképpen. Értem én, ez a sűrítés igen nagy macera lehet, nyilván emiatt szeretnéd beállítani fixen az etetéseket, azt is gondolom, hogy nem hízik a babád megfelelően, tehát tényleg nem szabad elbagatellizálni a dolgot, de én tényleg bevállalnám, csak két-három napra az igény szerintit, egy kis csalással nem is feltétlen sűrítenék előtte minden alkalommal. Mérleged nyilván van, tehát tudod ellenőrizni, hogy tartja-e a súlygyarapodást.

A mellszívódnak valószínűleg semmi baja, csak egyszerűen a babád jól kiüríti a melled. De akkor is fejj szoptatás után, ha már alig-alig jön, mert az inger a lényeg. És igen, mindkét melledet. Nem tudom, egy-egy szoptatás alkalmával csak szigorúan egy mellből szoptatsz-e vagy megkínálod a másikkal is, ha az első kiürült, de ha nem tennéd, akkor ezt is megteheted a tápszeres pótlás előtt, végülis miért terhelné meg jobban a gyomrát, mint a tápszeres pótlás? Gyakoribb inger éri így mindkét mellet (mert azért a baba a legtutibb tejszaporító, a mellszívó csak gyatra másolat), és következő szoptatáskor nem olyan borzasztóan erős a tejadó reflex. Ha túl nagy sugárban jön a tej, a baba sok levegőt nyel nagy igyekezetében, ami ugye a ti esetetekben fokozottan kerülendő. Ha netán neked is erős a tejadó reflexed, lehet, hogy a szoptatás megkezdése előtt le kellene fejned egy keveset abból a melledből, amivel a szoptatást kezded.

Remélem, sikerül a tejszaporítás, a babódnak pedig kívánom a reflux mihamarabbi elnövését :)

2015. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!