Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan akinek a stressz...

Van itt olyan akinek a stressztől elapadt vagy épp nem apadt el a teje?

Figyelt kérdés
Meghalt édesanyám, ami egyelőre feldolgozhatatlannak tűnik. Mit tegyek hogy ne apadjon el a tejem? 2,5 hónapos a kisfiam, eddig bőven van tejem.
2015. jan. 13. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Első babámnál elhagyott a párom, egyedül voltam a picivel,már a kórházban kellett tápszer mert nagyon kevés tejem volt, akármivel próbálkoztam sehogysem lett elég. Második babámnál a kórházban sok tejem volt, majd hazajöttem, háztartás,tesó stb...nem tudtam annyit pihenni mint a kórházban, ezért csökkent a tejem, így ekkor is pótolni kellett.
2015. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, az idegességtől apadt el. Egyik nap még etetés után maradt 180 ml, másnap összesen nem volt 20 sem. 5 hónapos volt, azóta sem tudtam feldolgozni, mert nagyon jól ment minden és hízott szépen.

Sajnos nem tudok neked tanácsot adni, csak jó egészséget kívánni :(

2015. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom az első fél évét végigüvöltötte. Orvosról orvosra jártunk, mire kiderült, hogy refluxos.

Naponta 12 órákat bőgött végig szegény, én pedig iszonyatosan feszült voltam. A négy fal között nem hallottam mást, csak a sírást, megnyugtathatatlan volt. Nem éreztem könnyű és egyszerű időszaknak...

Aztán kislányom 2 hónapos korában teljesen váratlanul meghalt apukám! :( Részvétem neked is! Tudom nem könnyű, de talán épp a babád fog segíteni abban, hogy túllendülj a nehéz helyzeten!

7 hónapig szoptattam. Én ezt egész sikeresnek éltem meg, amellett, hogy nem volt nyugis akkor az élet.

2015. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom és részvétem. Nekem apukám halt me így, ráadásul ekkor már a második fiam volt pici, két kicsivel a nyakamban történt mindez. A tejem nem apadt el, de különösebben nem is foglalkoztam akkor én ezzel a problémával. Intéztük a temetést, folytattuk a mindennapi életünket, a két kicsit el kellett látni nap mint nap, tettem a dolgom, és nem nagyon gondolkodtam. a gyerekek miatt voltam erős, sőt köztük elterelődtek a gondolataim is a gyászról, szoptatni is szoptattam, fel sem merült bennem, hogy elapadhat a tejem. Lehet hogy kevesebb tejem volt, mint amúgy lett volna, de elég volt. Valahogy az anyai ösztönök azt súgták nekem, hogy az élet megy tovább és a gyerekeim miatt nem szabad bánkódni, most ők a legfontosabbak. Később, kb. egy év után tudtam igazán felfogni és feldolgozni apukám halálát, lassan apránként feldolgozni.

Nem tudom, mit mondhatnék neked. Csak azt hogy koncentrálj az anyaságra, légy a kisfiaddal, neki most nem egy szomorú anyukára van szüksége, mert megérzi ő is min mégy keresztül, tedd a dolgod ahogy tudod, a többit meg bízd az időre. Szoptasd nyugodtan, de ne görcsölj rá, ha mégis apadna a tejed, akkor sem dől össze a világ, emiatt ne ess kétségbe, csak tedd eg a tőled telhetőt, és kész.

Minden jót neked!

2015. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem én stesszesen is szoktam telyet inni
2015. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!