Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes kisbabám 100gr-okat...

3 hetes kisbabám 100gr-okat eszik egy evesre, jelenleg 120. Normális ez?

Figyelt kérdés
3,5 kg 55cmel született. Jelenleg 3750. Ha nem eszik eleget allandoan sir. 40 60 gr lenne az iealis ugy tudom, de nem tudom szabalyozni es nem is akarom.

2015. jan. 30. 03:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szabályoztam. Evett amennyit kért, kislányom is ennyiket evett. 4 hónapos koráig evett mindig többet mint az előírt, utána visszaált. Sztem adj neki amennyit kér.
2015. jan. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nagyon cuki comjai lettek neki:D kis vekonyka volt:D csak erdekel, ugyanis max 60 ml-t ir egy babasmamas honlapon
2015. jan. 30. 03:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne konyvbol es honlapbol neveld a gyermekedet. Hallgass az osztoneidre - es jol teszed, hogy nem korlatozod, hogy mennyit eszik.

Akinek volt bor a kepen azt irni, hogy szoptatas kozben dobd ra a kolkot a merlegre es ha eleri a 40-60 grammnyi mennyiseget akkor hagyd abba a szoptatast es hagyd bogni - nos, nehany evre leultetnem, aki ilyen tanacsot ad.

(meg azt is, aki az ellenkezojet irja, hogy tomd a gyereket)

Adj neki enni, amikor ker, es ne adj tobbet, amikor mar nem ker tobbet. Egyetlen fontos szabaly van, a gyermek nem fogyhat, tehat annyit ellenorizz, hogy nem fogy-e. Van baba, aki gyorsabban fejlodik, van, amelyik lassabban - de amelyik mindig sir mert csak 60grammot szophatott, az nem lesz boldog baba.

Amit figyelj, az az, hogy te mit eszel, eleg taplalo-e es vitamin/rost dus. Plusz, mi okozhat hasfajast a babanal (nalunk pl. en nem ehettem brokkolit, mert hasfajas lett a vege a lanyomnal, de siman ehettem karfiolt, az nem bantotta :)

Szoptass addig, amig enni ker a babad, es annyi idos koraig, amig csak lehet!

2015. jan. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miénknek is az volt, sőt van is egy éves lesz nemsoká. Sztem ez nem gond, nem hiszem h fogyósztatni kel a kisbabákat. De amint elkezd mozogni szépen lemegy. Sztem így nem lehet bekorlátozni, felnőttek sem egyforma adagot esznek akkor a babákzól sem lehet szzem elvárni. Persze annyit adsz amennyit akarsz, én csak leírtam h annyit adtam amennyit kért sose ordított mert éhes volt.
2015. jan. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt kezdődnek a gondok, amikor egy anyuka babamamás oldalról akarja nevelni, etetni a babáját, és nem a kicsi igényeit nézni. Méregetik, hasonlítgatják egymáshoz az anyukák, az enyém ennyit eszik, forog, mászik, kúszik, stb. Nem szabad, már most az elején felejtsd el ezeket. Minden baba más, különbözőek az igényeik, más ütemben fejlődnek.


Az én kislányom mindig nagyon keveset evett, az ajánlás felénél picit többet. De nem akart többet, hízott is mindig, de csak keveset. Ő ilyen.. Most már 6 éves, most sem nagyétkű.

2015. jan. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ki is bukott egy adagot most, csak ilyenkor fenn van sokat nyomja a pcoijat, tehat ordogi kor, de kibukta es alszik Apa pocijan:) torkos kis leanyzo, de ez van. Van tejem bove. Ami tilos az gomba es csoki(kakao):D
2015. jan. 30. 04:58
 7/13 A kérdező kommentje:
babamamas honlapot csak megneztem hisz maxnak 60at ir enyem sokkal tobbet eszik jelen esetben 2* annyit, csak ezert kerdeztem, volt e vki igy gondolom igen. Regebben se volt merleg adtak enni nekik amikor sirt es ehes volt:D
2015. jan. 30. 05:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is 3hetes, 55cm-el és 3400gr-al született, most már közel 4kg! Kicsit meglepődtem rajta,hogy ilyen gyorsan hízik, de az orvos szerint ez még normális anyatejes babánál, mondta hogy akár 100ml-t is ehet. Lehet hogy ma kíváncsiságból lemérem!
2015. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele,a felnöttek se esznek grammra ugyanannyit. az én lányom 1 hetesen evett 90-100 között. több orvos is mondta,hogy egyen amennyit akar, a felesleget kibukja. persze,hogy sír, olyan mintha neked megmondanák,hogy ennyit ehetsz és kész.amugy meg egy idő után mérséklődik, nem kell azt gondolni,hogy bélpoklos lesz :-) hiába evett 1hetesen annyit, most négy és fél hósan eszik 150-160-at. szóval nem az lesz,hogy 1 hónap múlva egy litert nyugi :-) had egyen az orvos úgyis fog szólni ha valami nincs rendben, dehát nekünk se szóltak ezért sőt.
2015. jan. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem normális, tehát nem átlagos, de ilyen baba is van.

Ha nem is akarod szabályozni (minket leszórt egy helyettesítő doktornő a múltkor, hog yigenis nekem kell szabályozni, hogy mennyit egyen a gyerek, mit tágítom a gyomrát, 20 kilós gyereket nevelek egy éves korára stb.) akkor hagyd. Én is rábíztam az evés mennyiségét és inkább vékony, hosszú. Nagyi néha meg is jegyzi, hogy soványnak látja a gyereket, etessem rendesen.

2015. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!