Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácstalan vagyok és kezdek...

Tanácstalan vagyok és kezdek kétségbe esni! Szerintetek mi lehet ez? Mit csináljak? Szopi és hasfájás kérdés.

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom,eddig csak anyatejes.Szűk két hete kezdődtek a problémáink.A reggeli délelőtti szopikkal nem volt gond,viszont délután,estefelé olyat kezdett el csinálni,hogy elkezdett szopizni ,majd 5-7 perc múlva elkezdte kapkodni a fejét és sírt,közben vonaglott (másképp nem tudom írni,húzta a lábát,majd homorított).Áttettem másik mellre,gondoltam kevés,megcsinálta ugyanezt.De nem jelezte korábban,mint három óra,hogy éhes lenne.Sokat gondolkodtam és rájöttem huzamosabb ideig kicsit több fűszereset ettem.Na az kiiktatva.Fejkapkodás megszűnt.Aztán beleestünk egy olyanba,hogy rettenetesen kívántam a tejet,volt,hogy egy nap több,mint egy litert megittam,sajna ennek is meglett a következménye,zöld kaki és hasfájás. :(Ne vessetek meg,nem akarok rosszat neki,figyelek azért mit eszek-iszok;azért merészeltem,mert eddig semmitől semmi baja nem volt és minden csak módjával ment.Most már kiiktattam a tejtermékeket is ,de (lehetséges hogy lassan)mennyi idő alatt ürül ki belőle?Létezik,hogy ez napok alatt jöjjön rendbe? Három napja pedig rendszeres a délutáni és esti vígasztalhatatlan sírás/ordítás.Súlya az utolsó hónapban jól alakult,eleget hízott(530g és 4,5cm-t nőtt).
2015. febr. 1. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudom pontosan de biztos,hogy több idő, nekünk kb 10 napot mondtak. (laktózra meg 2-3hetet olvastam). sajnos ha érzékeny rá,annak megvan a böjtje :-(
2015. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Paradicsom? Nálunk az verte ki a biztosítékot.
2015. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem.Semmi paradicsom.Már arra is gondoltam hogy létezhet olyan,hogy délután,Estére kevesebb lenne a tejem?! De az éjszakát meg átalussza.Ma megyünk megint súlymérésre.Ha nem muszály,nem szeretnék tápszerezni.Reggelente feszülő cicivel ébredek,délután,este is s,ha megnyomom,jön a tejcsi,szóval szerintem van. ??????
2015. febr. 2. 06:02
 4/5 anonim ***** válasza:
hát az igaz,hogy este kevesebb a tej 8viszont zsírosabb,így laktatóbb is) de hát egy olyan éhes baba nem alszik el ám csak úgy. nekem azt mondta a védőnő,estére terhelődik úgy meg az emésztőrendszerük. úgyis mérnek majd neki súlyt,ha azt is mondják adj tápot,én előtte mérném 2 napig az evését,biztos kell-e mert ha feleslegesen adod,a tejed rovására megy
2015. febr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, én is hasfájásra gyanakodtam először. Majd arra, hogy kevés a tej. Miután mindkét dolog ki lett lőve, mint ok, eszembe jutott, hogy a nagyobbik lányom is pont ugyanezt csinálta kb ennyi idősen. Kezdett kinyílni neki a világ egyre több inger érte, és egész egyszerűen elfáradt estére, az idegrendszere nem bírta még, és nehezen tudott elaludni. Kb fél éves kora után, mikor már egyedül is el tudott aludni, megszűnt a sírás, legalább is ez a fajta. :)

Azt tapasztaltam, hogy ilyen esetben mindenki szervi okot keres, ami sok esetben igaz is lehet, ám néha ennél egyszerűbb a magyarázat. Ha tényleg már nem a hasfájás miatt sír, ilyen oka is lehet.

2015. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!