Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám 2 hetes már...

Hogyan tudnám 2 hetes már alig sárga babámat leszoktatni arról, hogy belealudjon a szopizásba?

Figyelt kérdés
Mivel nem szopik eleget, nincs túl sok tejem, hiába fejem szinte mindig utána, így meg tápszert kell neki adni. Szóval mivel lehet ébrenlétre bírni. és mikortól kezdhetem az igény szerinti szoptatást? Eddig költögetni kellett.
2008. aug. 22. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már elkezdheted.

A bealvás ellen:piszkáld a fülét,csikizd,ha bealudna büfiztesd meg.Ezek nálunk be szoktak jönni,mikor bealszik a cicin.

2008. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a tápszert el kellene hagyni. A tápszer nehezebben emészthető így a babát eltelíti, ezáltal nem fog több hajlandóságot mutatni a szopizásra, és ebből egyenesen következik hogy nem éri elég inger a melleket hogy több tej termelődjön.

Csak szoptass. Ha éhes a kicsid akkor nem lesz annyira mélyen alvó, így minden rezdülésre mellre kerülhet.

Egyébként minden baba belealszik a szopiba ez természetes folyamat.

Mi is úgy jöttünk haza a kórházból hogy tápszeres kiegészítés kell, mert a mérleg nagyon kevés szopikat mutatott. Mi hazajöttünk, csak szoptattam, nem mértem, kezdetben óránként, két mellből. Amikor csak megébredt a babám, azonnal cicre tettem. 2 hetes korában még 3 este kapott tápszeres kiegészítést, és annyi, többet nem kellett. Most 4 hónapos vidám baba, csak kizárólag szopik igény szerint, csodásan gyarapodik.

Kitartás, és csak szopi, minél gyakrabban, ne hagyj 2.5-3 órás szünetnél többet, akkor keltsd fel, félálomban is kínáld meg minél gyakrabban és hátha nem kell az a tápszer.

Sok sikert kívánok!!!

2008. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2008. aug. 23. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!