Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Apad a tejem,...

Mit csináljak? Apad a tejem, de a babám sokszor úgy nyugszik meg és/vagy úgy alszik el, hogy szopizik.6 hónapos. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Már eddig is pótolni kellett, de volt, hogy nem fogadta el a pótlást, és csak szopott. Most voltunk státuszon, és kiderült, hogy nem hízott a múlt hónap óta. A védőnő azt mondta, hogy pár étkezést váltsak ki teljesen tápszerrel vagy főzelékkel. Attól félek, hogy így teljesen el fog apadni a tejem, viszont így nyugszik meg, alszik el... Hogyan szoktassam le róla? Cumija nincs és nem is fogadja el.
2015. febr. 11. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

az én babám sem cumizott 5 hónapig, 5 hónaposan állandóan tömtem a szájába, babakocsiba, ágyba, mindig a keze ügyébe volt...előbb utóbb ráfanyalodott.

a cicin alvásról a Ferber módszer kíméletesebb, felvesz-letesz változatával szoktattam le. Egyszer sírt csak, onnantól többet nem kellett neki a cici elalváshoz, magától alszik el.

egyébként nekem sem hízott már az utóbbi hónapokban a tejtől, nekem is el kellett kezdeni a hozzátáplálást, de ez nem is baj, elvégre 6 hónapos, nyugodtan kezd szoktatni az ételekhez, ekkora babát már nem szabad cicivel nyugtatni, hanem öleléssel, játékkal, babusgatással, énekléssel.

2015. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha akarod visszahozhatod még,nekem is majdnem elapadt,mostmár fenntartok napi fél liter többletet is. nagyon-nagyon sokat szoptattam meg fejtem,szinte egész nap. fárasztó volt,de megérte,ez a legbiztosabb módszer. ha adsz tápot,mert nagyon kell, azért szoptass előtte (mindkét mellből) az éjszaka fejés is fontos,ha már a baba alszik éjszaka. meg az elegendő folyadék is.
2015. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!