Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég ha először kézi mell...

Elég ha először kézi mell szivót veszek, és majd kiderül a szoptatás során hogy kell e az elektromos?

Figyelt kérdés
attol félek mi lesz ha nem is lesz tejem, minek vegyem meg a drágábbat elöre? ti hogy vagytok ezzel?
2010. febr. 12. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem vettem.

Nem tudom, lehet a szerencsén múlik, de a kórházban megmutatták a babának, hogy kell csinálnia (értsd beletette a szájába a cicit) és tudták, hogy kell csinálniuk.

Valahogy mindig annyi volt, amennyi kell.

De azt nem tudom, mindenhol így van-e, esetleg pusztán szerencse.

2010. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Tapasztalat, tényleg. Ha valakinek VAN teje, teljesen mindegy, hogy kézi e vagy elektromos, mindkettő tudja szívni. Nekem kézi volt, ugyan macerásabb, mert saját kézzel kellett "húzogatni" ráadásul, de amíg volt tejem, mindegy volt, jött a tejcsi szépen kifelé. A védőnők nagy része egyébként a saját kezű, kézi fejést ajánlja, mert ez segít meggátolni a tejcsomók kialakulását!

2010. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen. szeretném is megtanulni a kézi fejést, csak gondoltam kellhet mellszivo is. de nem akarok potyára venni, föleg nem kettöt. lehet nem is kellene elöre megvenni, hanem ha hazaérünk a korházbol és van sok tejem, elugrasztom apát venni? tök hülye vagyok ehhez.. ugy érzem.
2010. febr. 12. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem kézi van és szerettem. :)
2010. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát első babánál nem felkészült még az ember lánya, láttam hogy vki már a kórházban hozatta a kis fejőgépet, mert neki annyi de annyi teje van. Ez előfordulhat, de,az első napokban az előtej lövell be, ami a baba gyomrához van igazítva. Természetes úton szültem, és mindig annyi tejem volt az első napokban, amitől a pindúr jólakott, nekem úgy a 3 napon duzzadt be a cicim, de akkor már jöhettünk haza.
2010. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem annak kell a mellszívó akinek sok teje van, hanem annak akinek nincsen elég vagy valamilyen egészségügyi oknál fogva a baba nem tudja kiszívni (aluszékony, besárgul,stb). Az első néhány nap kevés előtejed lesz, a gyakori cicizés fogja megindítani, néhány nap-hét alatt beáll az egyensúly, ha feszítenek a melleid a sok tejtől akkor gyakran kell szoptatni és sokat masszírozni, kézzel egy kicsit megkönnyebbíteni a telt mellet.

Mellszívóra akkor lesz szükséged ha kevés a tejed, nem fejlődik megfelelően és szaporítani szeretnél.

Az ÉN véleményem az hogy felesleges fejni, mert a cicid azt fogja hinni hogy ikreid vannak és még hónapok múltán is kétszer annyit termel mint amennyi elfogy, telirakod a fagyasztót a melled pedig begyullad mert túl sok benne a tej. Úgy látom h egy csomóan vannak ebben az ördögi körben, de nem tudják lerakni azt a fránya gépet, fejnek ha kell ha nem, pedig a női test nagyon okos, beállna néhány nap alatt az egyensúly.

Azok a kismamák akik nem használnak mellszívót sosem lázasodnak be, nincs mellgyulladásuk, ezzel szemben akik sokat fejnek sokkal több a panaszuk, de még akkor sem hagyják abba, mint valami fanatikusok fejnek ezerrel, pedig a gyerekre kellene bízni hogy beállítsa a kereslet-kínálatot, ők meg csak szaporítanak, szaporítanak és csodálkoznak hogy tönkremegy a mellük, begyullad, teli lesz csomókkal.

2010. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
részben igazat adok az előttem szólónak, sokan már szinte a fejéstől teszik függővé, hogy növekszik-e a tejük vagy sem, de írok egy példát. Az elején sokszor találkoztam azzal a jelenséggel, hogy fürdés után spontánul vagy már akkor is folyni kezdett a tejcsim, amikor a babámra gondoltam. Aludt, ráztam volna fel, hogy hé, baba, gyere szopizni!?)Ilyenkor elővettem a kis mellszívómat, és lefejtem, mert feszítette a cicim a sok tej. De szigorúan csak ilyenkor. Meg sajnos van olyan, amikor a bab nem kéri a cicit (csodálkozom ezen, de állítólag valós jelenség), vagy az első napokban -hetekben nem jól szopizik. Reflex, de ismerettségi körömben is volt olyan baba, akit szabályosan meg kellett tanítani rá... A "felesleges" tejet így is mellszívól kellett kiszívni. De ezek csak példák, hogy nem minden sarkított azért.
2010. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, ha még van vélemény, elolvasom. azt hiszem nem veszek mellszivot, a baráűtnöm kölcsönadja és majd meglátom hogy kell e nekem is egyálltalán.
2010. febr. 12. 20:39
 9/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Teljesen jól döntöttél. Én is a barátnőmét kaptam kölcsön. Igaz, hogy utána másik típust vettem magamnak, mert a kölcsönketyere nagyon nem jött be. Aztán majd te is meglátod, kell-e saját, és hogy megy-e a kézi vagy kell az elektromos. Nekem is be volt sárgulva a babám, nem akart szopni, hiába mentem többször is a csecsemős nővérekhez, hát nekem nagyon kellett a mellszívó, hogy beinduljon a tejem. Azóta én is csak reggel fejek, mikor egy ciciről jóllakott, a másik meg kidurran.
2010. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is a kölcsön mellszívóval kezdtük, ami a múlt héten eltört, a héten törtem el a másodikat, most vettem egy műanyagot! :-)Ha ez sem válik be, nem tudom mi lesz! :-))
2010. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!