Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez most mi? Novekedesi ugras,...

Ez most mi? Novekedesi ugras, hasfajas vagy mindketto? Vagy esetleg mas? Adjatok tanacsot legyszi mert megorulok lassan.

Figyelt kérdés

Ma 3hetes a babam. Igeny szerint szoptatom.

Szuletesetol kezdve hasfajos. Mar probaltunk infacolt, espumisant, anizsmag teat.

Eddig sem volt konnyu de az utobbi par nap nagyon nehez. Szinte egesz nap nyugos. Etetes utan lenyugszik de ra egy idore ordit, nem lehet letenni. Lathatoan zavarjak a szelek, kuszkodik. Ha bufiztetem szopi utan, szinte sosem bufizik.leteszem, ra egy percre elkezd csuklani, olyankor kiveszem, bufiztetem, elmulik a csuklas, leteszem, ra par percre csavargatja magat, nyugtalan, ha nem veszem ki akkor sir. A ma ejszakank maga volt a pokol, este haromnegyed 11-tol hajnal 3-ig kisebb megszakitasokkal folyamatosan a mellemen volt. Rangatta, kozben fujtatott, aztan mohon cumizta, nyelni szinte nem is lattam, csak mintha tenyleg cuminak hasznalta volna. Neha ellenoriztem h jon e meg egyaltalan tej de jott vegig. Vegul mar en vetettem veget ennek a folyamatos szopinak mert mar kozben annyira bedurvult hogy neha rwttenetesen "raharapott". Aztan bufiztettem, de megint csak csuklott, aztan vegul hajnal 4 - kor elaludt. Kozben egyszer pelenkat meg ruhat is cserelnem kellett mert annyit kakilt hogy kifolyt mindenfele belole. Viszont utana sem volt nyugodt.

Ha ez zavarta volna akkor utana le kellett volna nyugodjon, nem? Akkor miert nem nyugszik le?

A csukloim, karom, hatam, derekam mar kivan a folyamatos emelgetesbe, a nem alvasrol nem is beszelve.

Adjatok legyszi tanacsot mi ez nala es mihez kezdjek vele mert mar lassan tenyleg nem birom :-(



2015. márc. 8. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen,a pukik zavarják,elakadnak a belekben,és ettől fáj nagyon a hasa. lányom ugyanezt csinálja,ha szoptatás közben kell neki,kb elkezd tombolni a mellemem. kapál a lábaival,húzgálja fel,tekereg,fújtat na az nagyon komoly :-) meg rángatja a mellem. én ilyenkor fogom a fejét,hogy legalább ne szívószálnak nézze a mellem,hogy húzgálja,elkezdem kicsit ringatni (fekve szoptatok,ő féloldalt van ugye) aztán lenyugszik,ahogy ellazul ki is jön csak úgy rotyog,kész gázfelhő :-) próbáld meg hallgatni,hogy nyel-e,de tényleg van olyan,hogy ha annyira elvonja a figyelmét nem eszik.ilyenkor én 20 perc múlva megszoptatom újra. hasfájásra sok minden van,nekünk semmi nem használt, nehezen emésztette a tejet,azt mondták fájni fog neki amíg csak eszik. kb 5 hónapos korára sokkal jobb lett,de azért a fújtatás megvan még. előszőr próbáld azt,hogy tornáztatod,felhúzod a lábait a hasához,meg biciklizel velük, átmasszirozod a hasát, melegítőpárnát teszel rá. ha nem használ vannak szélhajtó cseppek pl. espumisan,infacol. van még a biogai az jótékony baktériumokat tartalmaz,amik kellenek az emésztéshez,ebből van már d-vitaminos is. vannak laktózlebontó cseppek,pl. a colief,meg a lactase comfort. vannak teák,pl.a köményes mecsek tea, vagy gripe water gyógyvíz,ez van akinek használ van akinek csak még rosszabb mert a benne levő kömény még jobban átmozgatja a beleket.nekünk pokol volt amikor kapta,úgy ordított... van még a szélcső,ami azonnali gyors megkönnyebülés az volt a legjobb DE sajnos nem igaz,hogy nem szoknak hozzá,van aki nem,de van aki igennekem hozzászokott. addig napi többször kakilt,aztán ahogy lekezdtük használni,már csak a szélcsővel tudott 1-2 hét után,pedig napi 1x használtuk csak. egész nap erőlködött és sírt. mondta az orvosés a védőnőhogy ne használjuk mert ellustulnak a bélizmai. ha semmi nem segít,marad a megnyugtatás, pl. nekem 2 dolog közbe nem ordított ha szoptattam,és ha hordoztam. egyébként a napi 10-14 órát kapásból megsírta. ilyen picinek még a kendő való,később majd válthatsz. akkor ott van még az elektromos hinta,de az nem mindig nyugtatja meg,csak alkalmanként kb 5ből 1-2x. babakocsizás is használhat még. én így húztam ki ezt az időszakot. a büfiztetést pedig jobb ha evés után fél órát is csinálod,van,hogy sokára jön ki. ezért is jó a hordozás,tud büfizni.
2015. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tartalmas valaszt. Ki fogom probalni amiket irtal. Szelcsovet akkor inkabb nem veszek. Remelem valami segiteni fog...
2015. márc. 8. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 3 hetes a lánykám,első 2 hét nálunk is kb. úgy nézett ki,mint nálatok.Késő estétől hajnal 3-ig kisebb megszakitásokkal sirdogált,de ha cicire tettem,attól megnyugodott,de ugye állandóan nem szoptathatom.Vettünk Espumisant,semmit nem ért.Utána beszereztem a Biogaia-t,na az meghozta a hatását,azóta alszunk szépen,nem nyűglődik.

2015. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hogy alakulnak a napjaitok? jobb már?

1es

2015. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!