Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 12 hetes, és elment...

Kislányom 12 hetes, és elment a tejem viszont még van a cicimben 1-2-csepp. Ha görögszénamagot eszem vissza tudom hozni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tedd a babát cicire, még ha nincs is tejed! Szívja. ...igy az agyad regisztralja, hoppá itt valakit etetni kell és beindul. :)
2015. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te ezt ki is próbáltad és működik?
2015. márc. 10. 11:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem próbáltam,legalábbis nem ennyiről de a szoptatási tanácsadók azt vallják amíg egy csepp is van,lehet növelni. viszont nem a görögszéna magtól fog az tuti. sajnos ezt kőkemény munkából tudod csak visszahozni,ha nem akarod,bele se vágj.(sokan kértek tanácsot priviben megírtam mit csináljanak még egy köszt se kaptam,mert nem azt írtam,hogy a mit tudom én milyen csodateából igyál 2x) nekem egy harmadra tellett a tejből,6x evett 1 nap,ebből 2 evésre való tejet fejtem össze neki nagy nehezen,de kicsit kevesebbet mint a tápszert. tápszerből evett 100-at ezt négyszer tejből 80-at ezt kétszer. szóval 400ml tápszer,160ml tej. nekifogtam a tejszaporításnak, minden szoptatás egy óra, fél-fél óra az egyik-másik mellen,de 15percenként is cserélhetsz 2x ha nem nyel semmit. ha nem szopik,medela calma üvegből adj pótlást,azzal vissza fog,meg próbálgasd folyamatosan. utána adj neki pótlást,hát ugye neki akkor kell még,ezt fokozatosan tudod csökkenteni,olyan arányban,hogy ne tömd dugig,hogy órákra kidöljön, de ne is sírjon az éhségtől. ezután én még fejtem fél órát,néha 1et mikor,hogy értem rá,meg attól függöen,hogy ellaludt-e. kb egész nap szopi-fejés váltakozott. mikor bírta,tartottam szopi napokat is,persze ha elaludt,akkor fejtem. 3 hetes korától kezdtem, 6 hetes korára elég lett, most fél éves van 40 liter eltéve. kellett is mondjuk,mert beteg voltam addig azt adtam neki,meg most abból adom neki a gabonapépet. nem tudom az éjszakát átalussza-e,de akkor is kéne fejned vagy szoptatnod. a szaporítás ideje alatt 3 óránként,ha már elég akkor meg 4 óránként. a folyadékbevitelre is figyelj, annyit igyál amennyi jól esik, egész nap kortyolgass,pl.szokd meg,hogy szoptatás előtt iszol pár kortypt vagy amennyi kell,utána is,fejés előtt és után. ha később csökkented a fejéseket,fokozatosan mert a mell könnyen gyullad. sok sikert :-)
2015. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wiky93 ***** válasza:
És így, hogy csak 1-2 csepp tejed van nem is kap semmit az a szegény gyeek??!
2015. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
áh biztos kap tápszert
2015. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dehogynem kap.Nem éheztetem tápszert kap és már próbálkozunk almával stb.is.
2015. márc. 10. 13:00
 7/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
62%
Szegény kérdező! Ezt az almás dolgot nem kellett volna leírnod, mert itt meg fognak lincselni! :D
2015. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szedhetsz akármilyen csodaszert, de a tejet a baba hozza meg... mellre és megindul...
2015. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sok sok tiszta vizet inni,és tejindító gyógyteakeveréket. Nekem ömlött utána... 15 hónapig szopcsizott!
2015. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A stressz nem jó tanácsadó! Szoptass, amennyi van (ha 2 csepp, akkor annyi, adj hozzá tápszert)! Ne idegeskedj! Attól te nem vagy rosszabb anya, ha nincs annyi és tápszert kap! Az én fiam 3 napos korától tápszert kap sajnos, és 5 hónaposan mászott! A fejlődése nem függ ettől, viszont a te bűntudatod rányomhatja a bélyegét! Ne csináld! Örülj a babádnak és rá fogsz jönni, hogy neki a szeretetedre van szüksége, semmi másra!
2015. ápr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!