Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményed a 2-3-4 éves...

Mi a véleményed a 2-3-4 éves korig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 23:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
3 évesen már az az anyatej nem, sokat ér, maximum anyának és gyereknek még egy fajta kapocs, valódi tápértéke stb. már nincs. Unokaöcsémet szoptatta 2 és fél évesen a sógornőm, hát én jókat röhögtem, a gyerek már néha káromkodott.Ez mindenkinek a magánügye, de azért arra ne legyen fogva, hogy az anyatej még mindig hasznos lenne.
2015. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Az első lányomat 11 hónapig, a másik kettő gyerekemet 3 és fél évig szoptattam.
2015. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Az enyém érdekes eset, de van ilyen is. A lányom nem szeretett szopni, mindig is kínlódás volt, aztán három hónaposan nem kért több cicit. Viszont tengernyi tejem volt, így inkább fejtem, és adtam neki cumisüvegből. A védőnő azt mondta, nem gond, csak kapja meg valahogyan az anyatejet. Szerencsére így a mai napig elfogadja (két éves múlt a napokban). A rokonok közül volt olyan, aki egyenesen azt tanácsolta, hogy menjek orvoshoz (!) és írassak fel Bromocriptint (!), mert ez nem normális, hogy ennyi ideig van tejem. Persze eszem ágában sem volt ilyet tenni. Másfél éves korában egyszer elkapott egy csúnya vírusfertőzést, csak eküdt mozdulatlanul, nem akart enni és inni sem. A tejemet fogadta el egyedül! Nosza, elővettem a fagyasztóból is a tartalékot, és azt is odaadtam neki amellett ami még a ciciből jött. A gyerekorvos még meg is dícsért, mert így elkerültük a kiszáradást és a kórházat.

Már csak napi 150 ml-t tudok fejni, de amíg megissza addig nekiadom.

Összefoglalva, én csak támogatni tudom az évekig tartó anyatejes táplálást. Amíg van tej, és amíg elfogadja a gyerek, addig hadd kapja meg.

2015. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%
3 éves korig,és nem 3 évesen. nem nézel pl. tv-t? napi 500x leadják a milumil reklámot is,amibe mondják,hogy 3 éves KORIG fejlődik a legjobban. de te biztos jobban tudod,nekik csak külön laborjuk van az anyatej vizsgálására de te jobban tudod náluk is. amúgy a tej nem a tápanyag miatt értékes,hanem az ELLENANYAGOK miatt,amit kap az anya szervezetéből.
2015. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
De nézek tv-t, de azért te se gondolod komolyan, hogy az anyatejed ilyen korban még tartalmazza azokat a dolgokat, mint a "Milumil".Orvostól, védőnőtől kérdeztük, de te, mert reklámokat nézel és abból vonsz le következtetéseket, biztos jobban tudod.
2015. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%
és neked hány éves a gyereked? mit adsz/fogsz neki adni mikor 2 éves lesz? bolti tejet? tejitalt? tápszert? mondd már el,mitől jobb egy tehén teje,mint az anyáé? a tápanyagok pedig igenis az életkor szerint változnak,a kellő ellenanyagokkal nézz utána. nem csak reklámokat nézek,hanem tudok olvasni is
2015. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 MZaX válasza:
40%
Az anya szervezetét nem viseli meg nagyon a több évig tartó szoptatás? Fogak romlásáról, a mell átalakulásáról hallottam. Másrészt baba egészségét tekintve nincs túl nagy jelentősége sokáig szoptatni: anyámnak nagyon hamar elállt a teje (első hetek után), aztán mégis itt vagyok 36 évesen, és egészséges vagyok mint a makkom.... :)
2015. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Pont bölcsibe kerüléskor nem akartam semmiképp sem leszoktatni a ciciről, azért valamennyi immunanyag van benne. Másik meg akkor jöttek a hátsó őrlőfogak, köztudott hogy fájdalomcsillapító is van a tejben, meg meg is nyugtatja, nekem nem nyűg, akkor meg miért ne.
2015. márc. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
6%

Azért nem teljesen magánügy,mert a társadalomnak kell együttélnie a felnőtt gyerekekkel.A közösségnek emiatt köze kell,hogy legyen hozzá.

A remélt haszon,az immunitás miatt nem hiszem,hogy,hogy egy járó,futó,játszó gyereknek számít.

Pszichológiailag kifejezetten károsnak tartom.Remélem nem szükséges magyarázni.

Egy 3 éves gyerek már képes akár magától is megtanulni olvasni;könyvet kéne az anyukájához vinnie,hogy figyelj,anyu,én inkább már nem szopnék?

2015. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A gyermek legfőbb tápláléka az anyatej, 6 hónapos korig, aztán kezdődik a hozzátáplálás! Ezt bárhol olvashatja bárki! Aztán kóstoltatsz és kiváltod az ebédet, ez kb. 7. hónap! 8. hónapra már 2 étkezést kell kiváltani, 1 - 1,2 éves korára, pedig nagyjából az összes étkezést! Ekkor még használhatod egy ideig az anyatejet (egy idő után , ahogy már írták előttem is, nem sok minden van benne ami kellene a babának, hozzáteszem az 1 éves már nem baba, hanem kisgyermek) főzelékekhez, de ha kiváltottad az összes étkezést,akkor mikor kellene még szoptatni is? És szerintem (kövezettek meg, ha akartok), de elég szánalmas egy 5-6 éves gyerek, aki egyébként rendesen eszik, este meg lóg az anyja csecsén, mert abból ilyenkorra már táplálék nem jön, csak cicizni akar!
2015. ápr. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!