Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres babák anyukái. Ti...

Tápszeres babák anyukái. Ti is éreztétek így magatok?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisfiam. Sajnos nem tudtam szoptatni. Az elején ő nem akarta elfogadni a cicit. Aztán a tej is egyre kevesebb lett. Eddig fejtem neki, de már sajnos nincs mit. Szóval tápszeres baba, nagyon bántott a dolog, de már megnyugodtam. A baj csak az, hogy mindenhol érzékeltetik velem, hogy ez nem normális.

Voltunk pár orvosnál a babával különböző okok miatt. Mindenhol kérdezik, szoptat sz anyuka? Én elmondom, hogy sajnos nem. Erre mindig jön a válasz, aztán miért nem. Olyan nincs, hogy nincs tej, stb... Én ilyenkor nagyon rosszul, kellemetlenül érzem magam. Mindha akkora bűn lenne, és én tehetnék róla. Miért tesznek ekkora különbséget a nem szoptatós anyukákkal? Miért kell magyarázkodni? Miért kell érzékeltetni, hogy nem ez a normális?


2010. febr. 17. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az nem normális ha valaki "divatból" nem szoptat!Az én kicsim 36 hétre született. Amikor a csecsemős nővér először hozta, azt mondta erőltetni kell a szopizást, de ne lepődjek meg ha nem fog szopni, mert a koraszülötteknél gyakori. Kb. a 6. hétig kínlódtunk. Be sem tudta kapni a cicit rendesen, a tejem igazából meg sem jött. Érdekes módon később mindenhol azt mondták, hogy olyan nincs, hogy egy csecsemő nem tud szopni?! Tápszeres. És??? Ne magyarázkodj. Így van és kész.
2010. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi! Ugyan így volt nálam is. 35 hétre született. A kórházban eröltették. Szopnia kell, olyan nincs, hogy nem tud. Majd kiderült azért mert koraszülött.
2010. febr. 17. 12:45
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így jártam mi te. Mi sokáig voltunk kórházban, mert a babám besárgult. Sajnos a mi 21századi kórházunkban az volt a legfontosabb, hogy akkor vigyem kék fény alá a kicsit, amikor a nővérnek éppen jó volt, mindegy ha éhesek, ha kakisak voltunk. Fő, hogy cumi legyen a szájába, és a teát öntsük bele....

Mire hazajöttünk én már teljsen kész voltam, úgyan a Pici még elfogadta a cicit, csak nem szopizitt rendesen, így úgye nem nőtt a súlya. 1 hónapos kínlódás, nem alvás után a védőnőm tanácsára elkezdtük a tápszert. Én úgyan mellette fejtem a tejet, hátha visszaszokik majd a mellre....Tévedtem! Igaz a mai napig adok neki napi 2x tejet, de sajna cumisüvegből! Minden ml-re megkínlodók mire lefejem!

Igen sajnos hiába mondják, de van ilyen, hogy nincs tej, és hogy nem kell a cici!

Ne hibáztasd magad! A gyereknek az a lényeg, hogy szeresd....mással ne foglalkozz!!!

-6 hónapos baba anyukája-

2010. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az en fiam 7 hetes lesz holnap , es o sem,akar szopizni csak cumisuvegbol veszi el a tejcsit de potolnom kell tapszerrel m, pedig nagyon ugyesen elkezdett mar a korhazba szopni csak mikor hazajottunk a korhazbol a nagylanyomtol elkapta a nathat es ugye nem tudott szopni mert nem kapott az orran levegot elkezdtem neki fejni a tejet es azota is mert rajott a cumibol jobban jon, pedig orultem volna ha szopik rendesen, amig tudom fejem neki a tejet aztan kesz ne hibaztasd magad mert nem tudsz szoptatni nem egy gyerek not fel tapszeren! az en dokim is allandoan azzal piszkal szoptassam, a fiamat de mit csinaljak ha egyszeruen par percig szopik normal esetben uitanna vorosodik ideges lesz tole

2010. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
én még azért is megkapom (nem orvostól vagy védőnőtől, hanem egyik-másik kismamától) mert csak 4 hóig szoptattam. pedig hozzátok képest még szerencsém is volt....van aki azzal jön, hogy miért nem erőltettem jobban, meg ilyenek, és nem fogják fel, hogy nem láttam értelmét azért a pár cseppért kínlódni...nem kell az ilyenekkel egyáltalán foglalkozni.
2010. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kis súllyal született a kisbabám, gyenge volt, nem tudott rendesen szopizni, hiába próbálkoztam. Én is nehezen jöttem rendbe a szülés után, az anyatej sem lehetett sok. Két hét eltelte után "le is írtak" bennünket, tápszert kaptunk. Én is rengetegszer megkaptam: "Aki igazán akar, az tud szoptatni." meg " A tej mennyisége igény szerint alakul". Meg miért nem fejek gyakrabban? Pedig fejtem. (A legrosszabb, hogy néhány családtagom is így gondolta.) Hát nálam jobban senki nem akarta volna, hogy jobban gyarapodjon a babája. Én sem értettem, hogy miért gondolják azokat az anyukákat gondosabbnak, akik tudnak szoptatni! És miért éreztetik velem, hogy nem szeretem eléggé a gyerekemet, mert nem csak a saját testemből táplálom???? Aztán kb. 9 hétig szopizás után tápszert kapott a kisfiam, szépen megerősödött, és visszatérhettünk a csak anyatejes táplálásra. Most lesz 6 hónapos a babám, és a piszkálódók csak csodálkoznak, hogy ezt már nem gondolták volna!

Ne érezd magad kellemetlenül, te tudod, hogy mindent megteszel a babádért! És tényleg csak a szeretet számít, a baba-anya kötődést meg máshogyan is meg lehet teremteni, sok törődéssel és gondoskodással.

2010. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad! Eleinte én is hatalmas önváddal küszködtem, pedig sokat szenvedtem azért, hogy szoptassam a babám. Az első babánál nem sikerült, a másodiknál 3 hónapba telt. Rengeteget bőgtem, minden tanácsadáson, hogy csak az én babámnak kell pótlás, most a 6 hós státusznál majdnem furán éreztem magam, hogy csak az alma-barackot kóstoljuk, míg más már a husit nyomja. :)

Ne aggódj, örülj, hogy szépen fejlődik, egészséges a babád! Tőlem még senki nem kérdezte meg, hogy anyatejet kaptam-e vagy tápszert! Gondolom ez így lesz a mi gyerekeinkkel is!

2010. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom nem vagyok tápszeres anyuka (még). Most a ketteskével lehet, hogy azok leszünk, de ez más kérdés. Azért ha tudtok segíteni, megköszönném:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


De nem ezért írok.


Soha de soha ne érezd magad rosszul azért, mert tápos a kiscsirkéd! Ha orvosnál megkérdezik, hogy szoptatsz-e, egyből mond azt, hogy sajnos nem, mert koraszülött volt és nem indult be a tej. Hidd el, ha határozott választ kapnak, nem kezdik el a lemezt.

Egyébként nem az a nem normális, ha valaki tápszeres, hanem az, ha valaki nem képes belátni, hogy sajnos neki nincs elég teje. Nem hiszem el, hogy ugyanazt a lélektani hatást éri el egy rendes szoptatós anyuka, meg egy ideggörcs szoptatós anyuka.


Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok szoptatós anyukának sok-sok hónap után egyszerűen teher a szoptatás, csak ezt nem trendi bevallani.

2010. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én meg hol tudok szoptatni, hol nem, mert van, hogy a baba teljesen elutasítja, van hogy ügyesen jól lakik. Így kap tápszert is, és kínlódok a fejéssel. A védőnőnél ki van plakátolva, hogy az előző években kik voltak anyatejes babák. Na erre a táblára mi nem fogunk felkerülni, és rosszul is esik, hogy miért kell ennyire hivalkodni vele. Elég baj az, hogy gondunk van a szopizással.
2010. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az azért gusztustalan. Igen, biztos vannak olyanok, akik hobbyból nem szoptatnak, na de a többség nem ilyen.
2010. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!