Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fokoztad kizárólag...

Meddig fokoztad kizárólag fejéssel a leszívott mennyiséget? ( napi hány ml)

Figyelt kérdés
Hányszor fejtél, mennyit alkalmanként?
2015. márc. 26. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyatejleadó vagyok,eleinte 1500ml volt naponta,majd elkezdtem szaporitani és napi 2000 ml-ig jutottam,de mondjuk szoptatok is.

Betti

2015. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én még most is a fokozás fázisában vagyok, már egy hónapja kizárólag csak fejek.Most tartok ott, hogy elég talán a babámnak a napi 800-900 ml tej amit le tudok fejni. Sokszor fejek, 7-8x egy nap 2,5-3 óránként és éjjel is felkelek kétszer is, attól függően mikor tudok lefeküdni. Elektromos mellszívóm van, de fejés közben masszírozom kézzel is a mellemet, mert a hátsó, szélső részekből csak így tudja rendesen kiszívni. Erre nem rég jöttem rá, azóta fejésenként plusz 30 milivel is több jön le. Ha elérem a napi 1 litert nagyon elégedett leszek, akkor elég lesz a kicsinek és fagyasztani is fogok tudni remélhetőleg. Fejésenként változó a mennyiség, reggel ugye sok, akkor van, hogy 180 mili, este pedig csak 60-80 milit tudok kifejni. De ez sem törvényszerű.
2015. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2! hány hetes a babád?

Nekem 4 hetes, 370 ml volt a max eddig, ez tegnapelőtt volt. Tápszeres, ez a mennyiség a fele napi adagját fedezi kb. Nekem is az 1l a cél!

2015. márc. 26. 11:12
 4/8 anonim válasza:
2. vagyok! Pont két hónapos a babám és 4 hetes volt amikor kevés lett a tejem neki mellgyulladás miatt, azóta kezdtem el fejni és szépen lassan feltornázódott a mennyiség. Kell neki idő, meg kitartás, türelem, nem szabad elkeseredni, ha kevés is jön, mert ha nem adod fel, biztosan lesz több és még több!
2015. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát már majdnem feladtam, nekem későn indult meg nagyon, tápszerrel jöttünk haza a kórházból. Mindennel próbálom serkenteni, tegnap 400 ml volt. Ma érkezik meg az el. mellszívó. Próbál,tam szoptatni, de nem megy. Fogsz még szoptatni?
2015. márc. 27. 07:36
 6/8 anonim válasza:
Sajnos a szoptatás nekem sem megy, mostanra kezdem elfogadni, hogy nekünk ez az út jutott, fejek és cumisüvegből megeszi. Próbálgattam mindennap mellre tenni, de nem szívja ha nagy nehezen lenyugszik rajta akkor is csak cumizza, megmértem olyan 30 g körül ha eszik, azután jön a pótlás én meg ugyanúgy fejhetek. Ha a szoptatással kínlódunk, akkor nem marad annyi időm a fejésre és tápszerrel kell pótoljam, annál meg szerintem jobb ha nem szopizik és csak anyatejet kap.A 400 ml az is nagyon jó, hidd el, még biztosan tudod növelni! Az is fontos, hogy nyugodj meg, amikor be volt gyulladva a mellem és alig volt tejem, tiszta ideg voltam, egyfolytában bőgtem, felhívtam egy szoptatási tanácsadót és azonnal ezt mondta legelőször, hogy fogadjam el azt ami van ez a legfontosabb és a legelső!Ezután lehet csak pozitív irányba változtatni.
2015. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bánt azért, mert nagyon készültem a szoptatásra. De örülök, hogy legalább van valamennyi tejem, amit megkap, nem tápszeres teljesen. 6 hetes koráig gondoltam, hogy próbálkozom, szerencse, hogy nem adtam fel. Babám nappal igen aktív, nehéz időt szakítani a fejésre, de megéri.
2015. márc. 28. 10:46
 8/8 anonim válasza:
Ugyanez volt velem is, volt, hogy ott üvöltött mellettem a kicsi miközben fejtem, de akkor is megcsináltam. Ez csak pár hét volt vagy inkább pár nap, mert most, hogy nagyobb picit már ez nincs így, elgagyorog mellettem vagy cumizgat én meg beszélgetek neki. Most már ez is egy közös program lett.
2015. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!