Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasszam el a tejemet...

Hogyan apasszam el a tejemet mellgyulladás nélkül, viszonylag gyorsan?

Figyelt kérdés

Néhány hetes babám hiába szopott, esett vissza a súlya. Megvizsgáltattuk a tejemet, és kiderült, hogy kb semmi tápértéke nincsen.

Az orvos tanácsára át kell térnem a kizárólagos tápszeres táplálásra.

Hogyan apasszam el a tejemet viszonylag gyorsan úgy, hogy ne gyulladjon be a mellem? Gondolom nem fejhetem le teljesen 3-4 óránként.



2015. ápr. 1. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van rá gyógyszer, azt nem adott az orvosod?
2015. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor fejd, ha nagyon feszít és épp csak annyit, amitől megkönnyebbül a melled. Hideg vizes borogatás is segíthet.

S legyél fokozatos, ne siettesd, mert az vezethet gyulladáshoz.

Ha máshogy nem megy, akkor az orvos tud adni valamit tejapasztásra. Bromocriptint szokták ajánlani, ez elég gyorsan hat.

2015. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
homeopátiás bogyot vegyél, kérdezd meg a gyogyszertárban melyiket ajánlják. nekem két félét kellett szednem 2 napon keresztul. plusz, amikor feszult egy kicsit kinyomkodtam, plusz torolkozobe jégzselét tekertem és azt tettem rá. pár nap alatt elapadt igy a tejem, pedig elotte napi 800-900 ml-ket fejtem le.
2015. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
OFF Én csak kíváncsi vagyok, ezt hofy mutatják ki, hogy nincs tápértéke? Még nem is hallottam ilyenről.
2015. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy nagy hülyeség hogy nincs tápértéke!! Tejleadó vagyok sokat beszélgettem az ott dolgozókkal és ilyen nincs.... ők mondták ha csak szomjoltásnak kapja is sokat ér, hisz tele van számára fontos inmunerősítő anyagokkal.. az anyatej kincs szóval én a helyedven adnám és kiegészítőnek a tápszert.. kár lenne ért..
2015. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
ha az orvos mondaná akkor kaptál volna gyógyszert vagy injekciót ami elapasztja.
2015. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Ne apaszd el..nalam is igy vot 2 hetes volt , hiaba szopizott alig hizott engem nagyon megviselt ekkor mar begyulladt verző mellbimbógal szoptattam..de nem hagytam abba!..elkezdtem a tápszert kiegeszítéskent es par etkezes maradt tisztan anyatejes ezutan nagyon szépen hízott a kisfiam,heti 300 grammokat!:) azóta is mar majdnem megduplazta a sulyat pedig csak 4 honapos,de meg mindig adom a cicit pedig mar csak issza etetesek kozott vagy ha nincs annyi elalvashoz megnyugtatashoz kell a cici a babanak..a kozelség ilyen formája nekik nagyon fontos es az immunrendszerük attól a picitől is erősödik..tehát semmikèpp ne apaszd el..jól jön ez még neked is és a kicsinek is!:))
2015. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mondjuk azzal én egyetértek, hogy ha az orvos ezt mondta, akkor tápszerezni kell. Azzal viszont nem, hogy el kell apasztani, a babának a tápszer mellé vizet kell innia, mert különben székrekedéses lehet. Ha ezt light anyatej formájában kapja, akkor ha nem is hízik tőle, rosszat biztosan nem teszel vele...inkább mint hogy babavizet, vagy ha azt nem issza meg ne adj isten, akkor higitott gyümölcslevet, teát keljen innia.

Én is azt csinálnám, hogy adnám neki a tápszert, és étkezések között kicsit a mellemre tenném. A tej összetétele hétről hétre változik. Lehet hogy még beindul annyira hogy jó legyen.

Egyébként mérted? Mennyit evett?

2015. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Mi az, hogy nincs tápértéke a tejnek? Hogyan lehet ezt kimutatni?
2015. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Biztos a gyerekorvos azt mondta,h anyuka elkell apasztani!!hat persze!:)))vicc!tuti nem mondott ilyet!alapból támogatjak a szoptatást..es ha nincs olyan tapertéke attól még nem mérgező!:))miért kéne elapasztani???akkor is immunerősítő és szomjoltásra is jó meg az anyai közelség ...ezek fontos dolgok..ezekre is lehet hasznalni a szoptatást ha mar nem teljes értékű étkezés..ez így van orvos is ezt mondja!
2015. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!