Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tápszeres babák hamarabb...

A tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát? Az ismerőseim mind azt mondják, én meg irigykedek, mert szoptatom a 2,5 hós kisfiamat, éjjel is 2-3 óránként eszik, heti 30 deka az átlaghizása, de már jó lenne 4-5 órát egyhuzamban aludni!

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen, azt szokták mondani... még nagyon az elején vagy, próbáld minél rövidebbre venni az éjszaki keléseket: szopi, ölelés, zsuppsz be ágyikóba.
2010. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Ezt én is hallottam. Én is szoptatom 2 hónapos kislányomat és jó lenne, ha már többet aludna egyhuzamban (na jó, nem panaszkodom, ő simán alszik 4-5 órát éjszaka, csak én túl aluszékony vagyok.....) de nem baj, addig jó, míg szoptatni tudom!!!! Inkább kelek sűrűbben, mint hogy tápszert adjak neki.

Szerintem ne irigykedj, örülj, hogy van tejed....lesz ez még jobb is!!!! Kitartás :)

2010. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne, én szoptattam a babám, és eleve csak 3-4 óránként kért. kb 6 hetesen aludta át úgy az éjszakát, hogy este kb 11-től reggel 6-ig, utána pár héttel pedig már f9-től reggel 6-ig. Azóta is egyedül alszik, 11 hónapos. (már nem szoptatom).
2010. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Én szoptattam őket és mindhárom átaludta az éjszakákat. A tápszeres ismerősök panaszkodtak, ott nagyon sokáig keltek a gyerekek éjjel...
2010. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szoptatom 8 hós babámat,de eddig minden éjjel legalább 2-3x kel,de sokszor még többször. Kisebb korában többet aludt egyfolytában,mint késöbb,tehát nem javult a helyzet.
2010. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem hallottam még, de lehet. Én szoptatom a 2,5 hónapos babámat, aki 2-3 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Leteszem 21 óra körül, és csak 5 után kel fel először.
2010. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valtozo. Bar a kerdesedre a valasz az en esetemben igen. Az elso babamat 2 hetig tudtam szoptatni, tapszeres volt, mar 5 hetes koratol ataludta az ejszakat 10-6-ig. A masodik babamat tudtam szoptatni 3 honapos koraig es keltunk is 3-4 orankent, amig nem lett tapszeres.
2010. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Két hetes kora óta kiegészítésként kapott tápszert, majd 2,5 hós korától teljesen tápszeres lett. 2 hónapos kora óta alussza át az éjszakát. 8-kor leteszem és reggel 6 kor kel fel.
2010. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés a tápszer/anyatej és az alvás között.

Az én lányom anyatejes, holnap lesz 8 hetes és már átaludja az éjszakát. Általában 21-5-ig, de van mikor tovább is húzza a lóbőrt.

2010. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs összefüggés. A fiam két hós korában már átaludta az éjszakát, aztán a fogzás időszakában vagy százszor is felkelt és csak a cicin nyugodott meg. Most a lányom már 4 hónapos, de még mindig kétszer felkel éjjel enni, volt hogy este tápszert kapott, de akkor is ugyanúgy megvolt a kétszeri cicizése. Eddig talán 2x fordult elő, hogy 4-5 körül kelt először. Mostanra már elég jól hozzászoktam az éjszakázáshoz, de eleinte azért borzasztó volt, kitartás mindenkinek!!
2010. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!