Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a babája...

Anyukák, akiknek a babája csak ölben volt hajlandó elaludni, meddig tartott ez az időszak, mikortól aludt el úgy, hogy magától, vagy elég volt csak odabújni, simogatni?

Figyelt kérdés
8 hónapos elmúlt és mondhatom nem könnyű már ölben altatni. Pláne, hogy most már minden nagyon érdekes, nagyon figyelmes és így van, hogy sokáig elhúzódik az altatás. Ringatni nem kell, csak járkálok vele és ő a vállamon elalszik. Éjszaka könnyebb, akkor már sokszor elalszik úgy, hogy ha magam mellé veszem és simogatom.

2015. márc. 2. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon eltérő gyerekenként és szülőnként.


Én csak a saját példámat tudom leírni, talán segít talán nem. Nálunk rettentő ölbentartós volt a babánk. Aztán mikor már leszakadt a hátam, akkor egyszer csak letettem az ágyba, melléfeküdtem és úgy altattam. Még csak nem is problémázott rajta, elfogadta. Aztán később már csak az ágy végében ülve altattam, aztán már csak székből. De mindez hónapok alatt ment végbe, egy-egy betegség rendesen haza tudta vágni a már felépített módszeremet és kezdhettem előlről. Most 22 hónapos és pár hete jutottunk el oda, hogy pár perc az altatás.


Szóval vannak ilyen és olyan esetek, minden tanácsot érdemes meghallgatni és próbálkozni vele, de leginkább te látod, hogy az aktuális helyzetben mit tudsz vele megcsinálni és hogyan.

2015. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 éves szülinapja előtt 1 héttel döntött úgy hogy mostantól nem kell cipelni, ringatni.

Kisfiam csakis ölben tudott elaludni, a szimpla simogatás nem volt jó neki, mászkálni kellett vele. Majd mire 1 éves korhoz közeledtünk, egyre nehezebb volt már, főleg hogy akkor derült ki hogy újra babát várok. Aztán egyik este hiába sétáltam vele, nem volt hajlandó aludni, fogtam és beraktam a kiságyba a teájával és meglepődve tapasztaltam hogy egyedül bealudt. Na onnantól kezdve minden nap egyedül alszik el, tápszerrel vagy teával.

Előtte hiába próbálkoztam, nem volt hajlandó egyedül elaludni, meg kellett érnie rá ezek szerint.

2015. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát bizony, mi még mindig ölben alszunk el. 20 hónapos a fiam.

A du-i alvás úgy alakult, hogy a nappali szonyegen alszik el, onnan viszem be az ágyába, de este a simogatas nem elég.

Igaz már nem jarkalok vele, hanem ülök, ő az olemben és így alszik el kb 15 perc alatt.

Már en is gondolkozom hogy tudnám máshogy altatni. Nekünk eegyenlőre a csak lerakom, nem működik.

Mivel még rácsos ágyban alszik, nem tudok odabujni hozzá. Már gondoltam arra, hogy egy leesesgatlos ágy lenne a megoldás, de talán ahhoz meg még pici.

Ha mar nehéz a valladon cipelni, próbáld meg te is ülve altatni. Úgy mégiscsak könnyebb.

2015. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából 6-7 hónapos koráig altattuk kézben, és azért addig, mert akkor nagyjából már 8 kg volt. És nem volt könnyű plédbe bugyolálva altatni, mert ugye a kislányunk imádta, hogyha plédbe volt csavarva. Így egyszerűen elkezdtük átvezetni a dolgot. Alapesetben akkor tettük le, mikor elaludt. Aztán szépen lassan, néhány nap alatt egyre korábban raktuk le. Kb. egy hét alatt sikerült átszoktatni, bár vért izzadtunk, szó se róla. Az lett a megoldás, hogy egy székkel a kiságy mellé ültünk, és álomba simogattuk. Most másfél éves, néhány hónapja működik az a rendszer, hogy letesszük, és magától elalszik.
2015. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Babám most 8 hónapos és most már előfordul, hogy elalszik magától. Megkapja a kis esti tápszerét, beteszem az ágyba, még helyezkedik, nyafog egy 15 percet, közben simizem és elalszik.
2015. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 éves elmúlt a fiam, amikor "elég" volt a melléfekvés. Előtte csak kézben, vagy babakocsiban.
2015. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!