Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt közületek valaki így?

Volt közületek valaki így?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, de eléggé félek a szoptatástól, mert egész életemben olyan voltam, hogy magamnak sem bírtam hozzáérni a bimbómhoz, párjaimnak sem nagyon engedtem, annyira rossz érzés. Az önvizsgálatra alig bírom magam rávenni egy évben kétszer, egyszerűen hányingerem van, ha a mellemet valami nyomkodás éri, a bimbómhoz meg jobb, ha hozzá sem ér semmi. Viszont ha lesz babám, nagyon szeretném szoptatni, de így hogy??? Mi lesz ha a férjem is ki fog akadni, hogy a saját hülyeségemen nem tudok túllépni a gyerek érdekében? Vagy a szervezetem megváltozik addigra a terhességtől is, és nem lesz ilyen gondom?
2015. máj. 17. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

"saját hülyeségemen nem tudok túllépni a gyerek érdekében?"


De túl fogsz hidd el :) Én sem bírtam elviselni, na jó nem olyan drasztikus mértékben mint te,de azért igen kellemetlen volt mikor a párom megérintette és én is elgondolkodtam azon amin te:)


De nyugtasson az a tény,hogy én Imádtam szoptatni:) Nem fájt,nem volt gond,nem volt kellemetlen:) Sajnálom,hogy csak 11 hétig tudtam ..

2015. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó de jó, hogy írtál, tehát akkor van remény számomra, remélem, én is így leszek, mint te! :) Én is sajnálom, hogy nem sikerült neked tovább... de hátha a második babádnál ( ha tervezitek) már másképp lesz :)
2015. máj. 17. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, mint te, nem is engedtem senkinek, hogy hozzáérjen. De amikor a kórházban a mellemre tették, az annyira természetes volt, hogy eszembe sem jutott, hogy fájjon vagy kellemetlen legyen.


Ami kemény volt, az a 3-5. nap, amikor már kisebesedett a mellbimbóm. Akkor kifejezetten kényszeríteni kellett magamat, hogy odaadjam neki. De természetesen a baba érdekében bármit. Annyit tettem, hogy vettem bimbóvédőt, és azt használtam pár napig. Ennek annyi volt a hátránya, hogy nem tudott a babó olyan intenzíven szopizni, és meg is unta az erőfeszítést. Úgyhogy kb félúton átváltottam fejésre, és a többit cumisüvegből kapta meg. Mikor begyógyult a mellbimbóm, akkor meg visszaálltunk a rendes kerékvágásba, és fokozatosan leálltunk a "hozzátáplálásról".


Szóval ne aggódj, ezek a dolgok ösztönösen jönnek.

2015. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, hogy már ketten is írtatok, kezdek megnyugodni :)
2015. máj. 17. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!