Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám lerövidíteni a...

Hogyan tudnám lerövidíteni a szopik hosszát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hetes. Egy alkalommal háromnegyed-egy órát van a cicimen. Esti szopinál is háromnegyed órát volt rajt és csak 60 ml-t szívott ki. Egyik ismerősöm mondta hogy neki a babája 15 perc alatt végez. Olyan sok ez az idő hogy mire végzünk mindennel kezdődik a következő szopi. Van mellette egy 20 hónaposom is. Le lehet valahogy rövidíteni vagy ez hülyeség? Illetve szinte csak cicin alszik el. Van mikor kell a tápszer pótlásnak és mikor ezt kapja szinte nem alszik utána semmit. Ez ellen lehet valamit tenni?
2015. máj. 25. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Még olyan picike!

Tudom, hogy nehéz, de ilyenkor még nagyon igényli a testközelséget, és ha nem éhes, akkor is szívesen lóg a cicin.

Ha ezt soknak érzed, akkor vedd le a ciciről őt, kevesebb ideig szoptass, de gyakran, ha úgy igényli.

Be fog ez állni, csak most még annyira aprócska. Az első hetek nehezek, de ő is és te is alkalmazkodtok majd.

Amúgy a 60 ml teljesen jó egy két hetes babának! Lehet hogy hamarabb kiszívja, és utána már csak komfortszopizik (így nem baj, ha egy kicsit előbb leveszed a ciciről).

Az alvása is alakulni fog még. Ilyenkor még nincs napirend, nem tudja elaltatni magát. Majd lesz ez is jobb!


Szóval szerintem két hetesen még nehezen lehet alakítani a babákon. De majd úgyis alakul magától, illetve később te is jobban tudod majd alakítani.

2015. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az elején nálunk is így volt,sőt én szopi után mentem még fejni. Ha pótolni kellett akkor azt adtam oda neki. Szóval tènyleg csak a cicizés ment. Mostmár 4 hónapos és általában 5 perc alatt vègez. Ez már jó ideje így van. Majd ha erősebb,nagyobb lesz hamarabb fog ő is vègezni. Nekem is van egy nagyobb gyerkőc. Sokszor én is elkeseredtem,azt hittem,hogy ez mindig ilyen lesz. De nem! Vàltozik majd,hagyd addig cicizni,amíg csak lehet! Jó babázást!
2015. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mennyit pótolsz neki?
2015. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem akkor szopott ilyen sok időt,mikor kevés volt a tej. mikor több lett gyorsan megvolt. de még picikét hetes,még most dolgozik meg a tejért. gondolom az ismerősődnek nem két hetes a babája,hanem nagyobb. sajnos ez viszont időigényes. vagy szerzel segítséget az első hetekre,hogy tudj rendesen szaporítani,többet szoptatni vagy adod a pótlást továbbra is ha kell. sajnos ez ilyen :-( és igen,a mellen általában jobban bealszanak :-(
2015. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!