Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a probléma? (anyatej)

Mi lehet a probléma? (anyatej)

Figyelt kérdés

2 napja újra elkezdtem szoptatást 7 hetes babámnál.Kezdetben szoptattam, de nem igazán ment, aztán tápszer és fejés lett a vége.

Most, hogy újra kezdtük kicsit furcsán viselkedik: Tegnap egész nap nem aludt, szinte egyfolytában nyüszögött vagy éppen sírt. Tegnap és ma is a szoptatások után hatalmas böfi és jött a cucc kifelé, ilyen túrós formában. Lehet olyan, hogy nem jó a tej? Vagy véletlen egybeesés?


2011. szept. 19. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy mohón szopik, ezért sok levegőt nyel, ez feszíti a pociját, ezért böfizik akkorákat. Az, hogy bukik is, nem ritka, hisz a levegővel néha félig emésztett (túrós) tej is visszajöhet.

Szoptatás közben többször böfiztesd meg, hogy ne legen annyi levegő a gyomrában!

Hogy miért sírhatott tegnap? Talán érezte a front közeledtét. A picik nagy része érzékeny rá..

2011. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nincs olyan,hogy rossz anyatej,a pici életkorának megfelelően változik.Én is azt tanácsolom,hogy többször legyen büfi,szopizás közben.Az én kislányom 21 hónapos,még mindig mohón szopizik,de ha front jön bizony egész éjjel a cicin lóg,és alig alszik:-(Megérzik...
2011. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk mikor darabos cumó jött ki a lányunkból, akkor a gyerekorvos ránézett és közölte, hogy ez bizony tápszer.

Pedig lányom is kap félig anyatejet, félig tápszert. Ráadásul cumisüvegből mind a kettőt, mert ő abszolút nem hajlandó szopni 6 hetes kora óta, így fejem neki.

Nálunk az vált be, hogy lecseréltük a tápszert másikra.

2011. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

a túrós tej arra utal, hogy félig megemésztette.

próbáld úgy szoptatni, hogy kevés levegőt nyeljen, pl.hasadra fektetve, így kevesebbet büfizik vissza.


szeritnem a tej mindig jó, és a legjobb a babának, próbáld tovább szoptatni. ha megakadsz, szopi tanácsadót hívj fel:

www.lll.hu/telefon

2011. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!