Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakorlott szoptató anyukák,...

Gyakorlott szoptató anyukák, ill szoptatási tanácsadók, szerintetek mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Sosem volt sok tejem, be se lövellt igazán, egy ideig méregettem, eleinte hetekig max 40-50-eket szopott, aztánúgy 2 hónapos korára értük el, hogy reggelente tudott 110-et is szopni. De 2 hónaposan már délután sírt az éhségtől. Mindent megtettem, tényleg, szopi tea, sör, sok pihenés, 1-1,5 óránkénti ciciztetés (hónapokon át) és nem lett több. Estére mindig kellett a pótlás. Miért? Ez egyéni dolog? Azt hangoztatja az lll, hogy minden nőnek van elég teje. Most akkor hogy van ez? Valamit tudok máshogy csinálni esetleg a következő babánál?
2011. nov. 7. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a fáradtságtól, idegességtől volt kevés délután, este a tejed.
2011. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, az esetek többségében (nem minden esetben) bejön, amit mondanak, de kivételek mindig vannak. Ha ennyi mindent megtettél, akkor tényleg ennyi volt, ne agyalj ezen. De van olyan is, akinek semmi teje nem volt, tényleg, és bármit próbált, nem is lett. Van ilyen.
2011. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem volt elég tejed!Csak eleinte Te nem bíztál a testedben!(még mielőtt elkezdtél pótolni) mert gondolom méregetted a babád, és megijesztett, hogy este "csak" ilyen keveset eszik, mikor reggel már 110-et....


Csakhogy este a tej, sokkal zsírosabb tplálóbb, mint reggel az a vizes 110!

És ha nem kezdtél volna el pótolni, hanem többet hagytad volna mellen, mert megtanulja a baba hamar, hogy ha szopik jön, ha nehezebben is de jön!Akkor szopizni fog!Mert pár héten belül beáll a mell, hogy szopi közben termelődjön, addig amíg a baba szopizik!

De mivel elkezdted pótolni, így már este nem is erőlködött tovább, mert tudta hogy jön a cumi!



Nem Te rontottad el, hanem nem kaptad meg a kellő információt!Gondolok itt az este kevesebb is elég...; a saját magadba vetett bizalom; hogy ne méregesd a gyerkőcöt....;max hetente egyszer ugyanabban az időben...


Szóval nem a Te hibád!


23 hós szopizó kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja


És szopitanácsadóval tanultunk meg szopizni

2011. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak van igaza.

A mérleg csakis erre jó, h idegesíted magad. Nem a mennyiség számít, hanem azt kell nézni,h a baba jókedélyű e. Ha fél óra múlva pedig éhes, akkor nem pótolni kell neki, hanem vissza kell rakni mellre, mert csak így fog több tej termelődni. Minél több inger éri a mellet, annál több tej lesz. A mell soha nem ürül ki, tehát ha te minden szopi után fejsz is azzal nem lesz kevesebb a következő szopira.

Amíg nem áll be a tejtermelődés érdemes minden szopi után fejni éjjel -nappal.Fárasztó nagyon de megéri.

Aztán az sem biztos , h az éhség miatt sírt délután. Kb. 2 hós volt a lányom, amikor délután úgy 3-4-től folyamatosan estig szinte csak mellen volt el. Engem ez soha nem zavart,ha kellett akár fél óránként ráraktam. 15 hós koráig szopizott és 5 hós koráig tejadó is voltam.védőnő és 39+6hkm

2011. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Disi ***** válasza:
Hát nekem még ennyi sem adatott meg. A babám nem volt hajlandó szopni, hetekig poharaztunk, miközben azon kínlódtam, hogy hátha rá tudnám csábítani, közben fejtem. A kórházban minden műszakot "végigpróbáltunk" és képesek voltak ráírni a zárójelentésre hogy szopik. Bimbóvédővel egy picit, de sosem szopott igazán. Persze azt nem hagyták hogy fejjek, így itthon kínlódtam azzal, hogy beindítsam, cseppenként sikerült napi 40-50 ml-t fejnem a kettőből. Ezt hetek alatt sikerült feltornásznom 220-230 ml-re. Én is mindent kipróbáltam, mindent ettem-ittam, felhívtam szoptatási tanácsadót, és semmi. Úgyhogy nekem ne állítsa senki, hogy ez fejben dől el. Akartam, direkt nem vettem cumisüveget sem, mivel úgy voltam vele, hogy minimum fél évig nem lesz rá szükség. Az eszembe sem jutott, hogy nem csak hogy nem lesz elég tejem, de nem is lesz hajlandó szopni. Abszolút pozitívan vártam az egészet. Aztán a védőnőm néhány hét után elárulta (nem akarta elvenni a kedvem a próbálkozástól, ezt nagyon becsülöm benne), hogy az első babája neki is ilyen volt, pedig rengeteg teje volt. Elfogadtam hogy ez van és kész. Ezt az akinek nincs ilyen gondja úgysem fogja tudni átérezni. Azért bízom abban, hogy a következő babámnál nem lesz ilyen gond (:D), mert abban biztos vagyok hogy valamivel több tejem lenne, ha legalább egy kicsit szopna, így sokkal nehezebb kifejni. Ja még csak annyi hogy anyukámnak sem volt elég sosem, öt gyereket szült. És nem hiszem, hogy ne tett volna meg ő is mindent, nem hiszem hogy kényelmesebb volt néhány totyogóval és a karonülövel vonattal bejárni a városba tápszerért mint szoptatni. Főleg az egyik bátyám szopizott úgy, hogy mindenki csodájára járt a kórházban, mégis tápszeres lett. Bocsánat ha hosszú lett, de ez a véleményem...
2011. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem az első 3 hónapban maximum 30 ml tejem volt két mellből, akármit csináltam is. 5 kg-ot híztam 3 hónap alatt (kaják, alk.mentes sör, tejfakasztó bogyók, teák, stb.) de tejem nem lett több. Fejni sosem tudtam, elektromos szívóval max. 5 csepp volt, ami lejött, több semmi.


Én feladtam, nem bírtam tovább idegileg az egészet. A gyerekorvos mondta, hogy kezdek egy roncsra hasonlítani, adjunk tápszert ennek a babának. Az első két hét keserves volt lelkileg számomra, de utána kivirultam én is. A babám evett, gyarapodott, én meg lefogytam azt a nyamvadt 5 kiló pluszt (persze még maradt azért pár kg de kit érdekelt), és eljutottam oda, hogy kerek volt a világ.


Ha lesz még egy babánk, és nem lesz tejem, nem fog érdekelni annyira, hogy belebetegedjek (mint az elsővel), hiszen tápszeren is szépen felnőtt, már 3,5 éves, makkegészséges kis ovis.


De fel lehet készülni a szoptatásra, aki nagyon akarja, állítólag fejben dől el. Nálam ez nem vált be.

2011. nov. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!


19:34-es vagyok!


Nekem sem kapta be a babám a mellem a kórházban, lagalábbis az után, hogy belövellt a tejem!A 2,5 napos lányom két kézzel lökött el magától :(


Itthon fejtem és adtam cumisüvegből, egyedül éjjel ciczett!


Nálunk erre volt megoldás a szopitanácsadó!Túl erős volt atejladóreflexem, így a kicsimnek ömlött a szájába a tejcsi, Ő meg fuldoklott közben :( nem csoda hogy nem akarta!


A kórházban azt mondták, "hát ez a baba felcsapja a nyelvét" én kérdeztem mit tegyek hogy ne így legyen...De erre már nem kaptam választ!

4 hétig kínlódtunk, végig a decembert (életem legrosszabb karácsonya volt...) majd január 2-án meglátogatott minket a szopitanácsadó!Aki 5 perc, nem hazudok 5 perc alatt megmondta mi a baj....És én ezért kínlódtam 4,5 hétig...

Mert előtte a védőnő nem mondta hogy van ilyen, hogy szoptatási szaktanácsadó....Én meg bettartottam minden utasítását, és 8 hetes korára a lányom egy kiegyensúlyozott cumisüveget elfelejtő szopizó kislány lett!Ákdom a nevét a mai napig, havonta atlálkozunk 2*, hogy így már MI (sokmindenen átment anyukák segítsünk a kezdő anyukáknak saját tapasztalattal, és öntsünk beléjük lelket) segítünk más anyukáknak babánkkal együtt!

Ő lesz amost a szülésznőm is! :)



Szóval csak elmeséltem a sztorinkat, hoyg lássátok van munka a 23 hónap szoptatás mögött!Nem azt mondom ezzel, hogy Ti nem tettek meg mindent, hanem megint az információ!Ha ezt mindenki tudná, meg megtehetné, hogy haza hív egy szopitanácsadót...Vagy esetleg a védődnői látogatás az első hat hétben felesben történne, sokkal több boldogan szoptató anyuka lenne!


23 hós kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez egy normális dolog amit tapasztalsz, estére kevesebb tej van és reggel van a legtöbb.


Az lll-ről meg nem beszélnék, annyi mindent össze tudnak ott hordani. Ami végül is nem meglepő, mert eleve nincs a tagjaik közt olyan akinek valóban nem ment volna a szoptatás, hogy is tudnák milyen az amikor valódi probléma áll fönt?


Szinte egyetlen és legjobb módszer a minél gyakoribb mellre tétel.

2011. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam mint te! Le fogom írni a mi történetünket, csak le kell tennem a babámat.
2011. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt gondolom, hogy lehet, hogy nem kellett volna pótlás meg lehet, hogy elég lett volna az anyatej, mert összességében a nap végére meglett az a bizonyos ttkgx150 ml, de én nem bírtam nézni hogy sír és nem tud este elaludni, mert csak szívja szívja.

2011. nov. 9. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!