Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem jó tejem vagy nem táplálja...

Egy anyuka2 kérdése:

Nem jó tejem vagy nem táplálja a kisbabám?

Figyelt kérdés
Minden szopizásnál mocorog, forgatja a fejét cicivel a szájában. Sír és nem tudom mit tegyek. Szerintetek ezt miért csinálja?

#j kisbaba
2015. jún. 7. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Csak szopizik?

Enyém is ezt csinálja de nekem szerintem azért mert egy ideig cumisüvegből adtam neki és a ciciből nehezebben jön és ezért. 1 hónapos.

Nem lehet hogy fáj a hasa? Esetleg próbálj ki más pozíciót.

2015. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A te táplálkozásod is okozhatja. Eszel-e fűszereset, savanyút, olyant, ami puffaszthat, koffeintartalmú italt iszol-e, iszol-e sok tejterméket? Ezeknek a hatása átmegy az anyatejbe. Lehet, hogy valamelyiknek az ízét nem bírja, vagy a hasa fáj tőle. Szoptatási tanácsadót is felkereshetsz, mert a pozícióval is lehet baj. [link]
2015. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nincs jó tej meg nem tápláló tej. Lehet, tényleg az ízével lesz baja.
2015. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

sok minden lehet az oka...

- hasajos (ha tekereg es foleg este sir, nehezen bofizik/pukizik, tekereg)

- nem jon a tejed, nem eleg neki - probald ki fejessel mennyi jon, annak ö kb ketszereset tudja kiszivni

- olyan etelt ettel ami miatt nem jo izu a tejed - ezt eleg valoszinutlennek tartom

- nem jol sziv emiatt nem jon a tejed - ez foleg ujszulotteknel gond, es fejni kell vagy bimbovedot hasznalni mert konnyen becsomosodhat a melled

- ha mar idosebb, fogzas is okozhatja

2015. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
6 hetes a picikém es sajnos volt egy idö hogy egyáltalán nem szivta és fejnem kellett. odafigyelek mit eszem, és espumisan is szokott kapni tehát a hasfájást passzolom. köszi a válaszokat
2015. jún. 8. 06:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg lenőve a nyelve egy picit?
2015. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs.
2015. jún. 8. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Szülés körülményei? Hipotónia is okozhat szopási nehézségeket, gyakran teljes képtelenséget.
2015. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az Én lányom is 6 hetes és a kórházba sebessé szívta a bimbómat és bimbóvédőt kezdtem használni vele. 3 hetesen védő nélkül akartam szoptatni és akkor csinálta ezt (sikertelen volt egyébként visszaszoktatni, így maradt a bimbóvédős szoptatás). Mivel fejtél gondolom cumisüvegből tápláltad így ahhoz szokott hozzá, szerintem próbáld meg a bimbóvédőt, mivel nem sokkal különbözik a cumi és a védő alakja.

Ha cumisüvegből simán elfogadta, akkor nincs baj a tejeddel, inkább tényleg a forma lehet a gondja, szóval nyugalom! :)

Esetleg még a pukizás lehet gond, az enyém mondjuk szopizás közben vörös fejjel rugdalozott és hirtelen fel-fel sírt, aztán Én is elkezdtem Espumisant adni neki és (javaslom tedd te is ezt)ha lelassult a szívással megbüfiztettem, a pukizást meg lábtornával kiküldtük és kb. 3 nap múlva nem volt sírás, se mocorgás. Mostmár átalusszuk az éjszakát este 9-től hajnali 5-ig. És 6 hetes! :)

Persze minden baba más, de egy próbát megér :)

2015. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az en fiam is ezt csinalja. 1-2percig szivja rendesen azta, ha gyengul a leadasi reflex minden baja lesz. Alig birom lefogni, hogy az olembol ki ne essen. Aztan csere a masikra. Sajnos az egyik mellemben kevesebb a tej, vagy lassabban jon, nem tudom, es azert csinalja, mert lusta a draga, nem szivja eleg erosen.

Ha cumisuvegbol etetted akkor lehet nalad is az a baj, lusta erosen szivni es inkabb paradezik... Probald ki a bimbovedot, nekem az aventes valt be, (befelefordulos moka miatt), de az hasonlit legjobban a cumisuvegesre esaz tartja a legjobban a forajat. Az annal vekonyabb szilikon nem jo, mert annyira osszecuppan, hogy semmi nem megy at rajta.

2015. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!