Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés alatt mennyi vizet...

Edzés alatt mennyi vizet igyak? Érdemes fehérjét vásárolnom?

Figyelt kérdés

Másfél órás edzéseket vezettem be az utóbbi időben. Fél-egy liter (olyan 750 ml) vizet fogyasztok. Ez elegendő? Írják és mondják, hogy fontos a nagy mennyiségű folyadék. De mennyi?


Másik kérdésem: ha edzés után (késő délután edzek) egy adag fehérjét viszek be, az elég valamire? Sajnos testsúlyomhoz mérten a 0,5g per ttkg túl költséges, nincs rá keretem. Viszont gondolkozom a fehérjevásárláson, és szeretném tudni, hogy az edzés utáni egy adag bevitele miatt megéri-e költeni rá. Ennyire futja rá havonta. Természetesen próbálok úgy étkezni, hogy összességében elegendő fehérjéhez jussak, és nagyjából meg legyen a napi 1,5-2g fehérjebevitel.


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. febr. 6. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell túlvariálni iszol ha szomjas vagy.
2013. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, igyál ha szomjas vagy. Amúgy a tápkieg nem olyan fontos, anélkül is tudsz fejlődni. Ami fontos azok a vitaminok.
2013. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-1,5 liter ásványvíz
2013. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%-ban az étkezésen múlik minden-
2013. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ásványvizet iszok, amiben nincs bubi. Viszont ezek szerint edzés után nem fontos a fehérjepor, ha jól az étkezésem? Úgy tudtam, ajánlott (arról viszont sejtelmem sincs, hogy a csökkentett mennyiség, avagy egy adag ér-e valamit - hozzáteszem, gondolom segít, de a kérdés, hogy mennyit), ha már az edzést követően nem táplálkozik az ember azon a napon. Mire végzek az összes szériámmal, hát jó fél nyolc, kivéve, amikor laza zsákolást csinálok csak. Az olyan pihenőféleség nálam.
2013. febr. 6. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban, edzés utáni protein úgymond "nem fontos", de erősen ajánlott. A kevesebb is több mint a semmi, de valami kaja mindenképpen kellene, edzést követő 1 órában kajálni kell, hogy bejuttass elegendő tápanyagot, ja és próbálj sokat aludni, minimum 8 órát. Most például én is 1 hónapig turmix nélkül nyomtam az ipart, főztem egy kis tojást és azt ettem edzés után. Végülis drágábban jöttem ki mintha turmixot ittam volna..
2013. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Edzés után gyors felszívódású (whey alapú) protein erősen ajánlott lenne.
2013. febr. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!