Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nalatok mikorra allt be a...

Nalatok mikorra allt be a "Keres-kinal " szoptatas?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
3 het. Addig minden nap fejnem kellett valamennyit, persze idovel egyre kevesebbet
2015. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
na erre en is kivancsi lennek :).4 hetes a babam ,kezdetek ota szoptatom de muszaj hozzataplalnom.tudom ,ezt nem szabadna.ejszakankent mikor alszik tobbet ,vert izzadva tudok lefejni 40-60 mlt...de vagy 1 ora alatt.eleve o nem fog egy oraig szopni ,mert elkezd sirni ,nyuglodik.meg most mar egy etkezesre kene 100-120 ml (felteve ha nem orankent teszem mellre ,ezt is probaltam es az eredmenye az lett ,hogy estere egy csepp nem jott belole ,de egyszer sem lakott jol egesz nap).szoval nagyon nem egyszeru ,vagy nekem egyszeruen nem megy.probaltam szoptatos teat ,de a szagatol is hanyni tudnek ,nemhogy litereket igyak meg naponta.
2015. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljes mértékben egyénfüggő! Nekem olyan szintű túlkínálat volt kb. 3 hónapig, hogy szopi közben a másik oldalról folyamatosan ürítenem kellett a mellkagylót. Nagyjából 5 hónapos korára rendeződött. (Mindhárom gyereknél így volt.)
2015. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit hozzátennék, hogy egyik gyerekem sem tudott megfelelő mennyiséget kiszopizni az 1. hónap alatt, így fejéssel pótoltam. Muszáj volt, hogy beinduljon a tej. Nekem 45 perc alatt 20 ml volt a rekord, amihez egyedül hozzá tudtak jutni. Szerencsére 1-1,5 hónap elteltével ez megváltozott.
2015. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mi a fene ***** válasza:
Kettesnek, gyönyörű dolog a szoptatás, de ilyen nyűglődéssel, kínnal nem.szoptatáspűrti vagyok, a védőnő is az volt, -sajna régen- de azt mondta ha csak igy megy pótoljak. Nem kell bele tönkremenni, idegeskedni. 20-25 percnél tovább nem tarthat az etetés, az nem jó senkinek, attól nem leszel jobb anya, ha egész nap ciciztek és bőgtök. a gyerek az éhségtől és fáradsától, te meg az idegtől.szopás, pótlás, majd beáll, nekem a 3. hónaptól reggel elég volt a szopás, utána pótlással és boldogok voltunk. Végül is szopás nélkül is megnő egy gyerek !
2015. jún. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát az én babám akár 1 órán át is képes volt szopizni az első hónapokban és biztosan állíthatom, hogy ez így volt tökéletes mindkettőnknek. Nem bőgött egyikünk sem, én is imádtam, ő is imádta. Szépen hízott és rengeteg tejem volt 3 hónapig. Utána már gyorsabban végzett a szopival, és az éhségét se jelezte már olyan egyértelműen, na akkor majdnem elapadt a tejem, mert mire észbekaptam, hogy a gyerek nem szopik eleget, addigra kevés lett a tejem. Egyszerűen nem vettem észre, hogy már nem jelzi mindig ha éhes, vagy már nem sírással jelzi és túl ritkán raktam mellre. Amikor erre rájöttem, úgy megijedtem, hogy elapadtam, hogy ettől tényleg majdnem elapadtam. Mert ugye ilyenkor az ember elkezdené a szaporító fejést és két cseppnél több nem jön ki a melléből fél óra nyúzás után sem és még esetleg nem tudja, hogy a tej főként szoptatás alatt termelődik egy pillanat alatt és a mell nem tud kifogyni, na szóval mindezt nem tudja és csak bámul a két cseppre és emlékszik, hogy 3 hónapig tocsogott a tejben a melltartóbetét és tessék, elapadt. És megijed és már a tejleadó reflex sem működik ettől a stressztől és a baba már tényleg nem jut a tejhez és jön az ördögi kör, a baba éhes és nem tudjuk megszoptatni. Holott ha az ember nem ijedne meg, hanem tudná az alapvető dolgokat a szoptatásról, akkor 3 hónap után gyönyörűen beállna a kereslet-kínálat. És akkor már nem fog tocsogni a melltartóbetét, sőt egy idő után betét se kell, és mégis lesz elég tej, pont annyi, amennyi a babának kell. 16 hónapos és még szoptatom, de nem sokon múlt, hogy a fentiek miatt 4 hónaposan tápszeres legyen és elapadjak. Szerintem ez a sztori nagyon sok nővel megesik, akik aztán azt gondolják, hogy elapadt a tejük 3 hónap után, pedig csak beállt a kereslet-kínálat. Ezt egyébként szoptatási tanácsadó is mondta, hogy 3. hónap után nagyon sokan keresik őt, hogy kevés a tej, pedig csak azt hiszik, hogy kevés a tej.
2015. aug. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!