Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos a gyerekem, és...

3 hónapos a gyerekem, és közel 4 hete cumisüvegből etetem a lefejt anyatejjel. Naponta 6-7szer mellszívózok, ami kb.3 órát vesz igénybe. Szerintetek hogyan tovább? Részletesen lent.

Figyelt kérdés
A legelején éhezett szegényke, nem volt elég tejcsi, aztán pótlást kapott esténként tápszerből. A mellszívóval megdupláztam a tejmennyiséget, így ritkán kell neki tápot adni. Viszont mát egyre inkább igényli a társaságomat, de a sok fejés miatt kevesebb időm jut rá. Átalussza az éjszakát, viszont nekem fel kell 1x kelni fejni, hogy reggel tejcsivel tudjunk indítani. Tudom, hogy nagyon fontos az anyatej, de nem mindenáron...Mit javasoltok, hogyan tovább?
2010. márc. 3. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudtok visszatérni a szopizáshoz?akkor nem kellene fejni a tejet.
2010. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem. Már mindent megpróbáltam, de a mellretétellel van probléma. Mindenki csak az elméletet hajszolja, de megmutatni nem képes:(
2010. márc. 3. 08:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi baj van a mellretétellel? (Ha gondolod, irj privát, talán tudok segiteni.)


Az anyatej egyébként az elsö hónapban igazán fontos, azzal már megkapja a baba alényeges védöanyagokat. Ha tudsz, adj neki továbbra is, de ha nem megy, akkor se ess kétségbe.

2010. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Keress meg szoptatási tanácsadót, esetleg tudnak segíteni visszaszoktatni a cicire. Bár erre időt kell szánni, nem biztos, hogy egy nagyobb tesó mellett erre lesz energiád.

Nagyjából úgy kell csinálni, hogy pár napig sem cumisüveget, sem mellet nem adsz neki, hanem megpróbálod pohárból/kanállal etetni. Egy-két nap múlva, az előetett babát (aki már nem türelmetlenül éhes) egy kis komforcicizésre megpróbálod mellre tenni. Ha elfogadja, onnantól nyert ügyed van. Van valami "nyelvtorna" is, amit a szoptatási tanácsadó elmagyaráz, ezt is lehet alkalmazni a babánál, hogy jobb legyen a technikája.

De ha már fárasztónak érzed a fejést és legszívesebben abbahagynád, akkor adj a babának tápszert. Csodálatos, hogy eddig is kitartottál az anyatejes táplálás mellett!!

2010. márc. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon hasonló cipőben jártam, mint Te. Nekem 3 és fél hónapos volt a kislányom, amikor úgy éreztem, hogy nem bírom így tovább. Összesítve napi kb. 6 órát töltöttem fejéssel, olyan voltam, mint a felmosórongy és én is úgy éreztem, hogy sokkal hasznosabb lenne, ha a fejéssel töltött időt a gyermekemmel tölteném. A Te gondod, csak az tudja igazán megérteni, aki szinte ugyanezt átélte! Én tudom mit érzel!!! Nagyon szép teljesítmény, hogy eddig is kitartottál!

Próbálkozhatsz még szoptatási tanácsadó megkeresésével. Hallottam már olyan reménytelennek tűnő esetről is, ahol csodát tettek és visszaszokott a baba a cicire :-)

A La Leche Liga magyar honlapján www.lll.hu biztosan találsz, olyan tanácsadókat, akik szívesen segítenének nektek. Bár lehet, hogy a védőnőd is tud segíteni, vagy van kapcsolata szoptatási tanácsadóval.

Bevallom én őket nem próbáltam ki. Mi 4 hónapos kortól fokozatosan tápszerre váltottunk (gondolom tudod, hogy a fejést sem lehet egyik napról a másikra beszüntetni). Holnap lesz 5 hónapos a kislányom egészséges, kiegyensúlyozott és boldog baba :-) Pedig már jó ideje csak tápszert eszik! Mióta nem fejek, én is kiegyensúlyozott anya vagyok! Valóban nagyon fontos az anyatej, de nem minden áron! Nem csak attól lesz valaki jó anya, hogy anyatejjel táplálja a babáját!!!

Nyugodtan írj privát emilt, ha kíváncsi vagy az én esetemre. Szívesen megosztom veled a történetemet. Hátha segít kicsit, hogy nem vagy egyedül a problémáddal :-)

2010. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

7. hónapja fejem a tejet ikreknek. Volt időszak, amikor szinte az egész napom ráment, de sikerült kitartanom. Másfél hónapja már le is adok az anyatejből. Pedig volt olyan időszak, amikor már majdnem feladtam.

Természetesen nem tragédia, ha nem megy, a tápszer is remekül táplálja a babát, csak azért írtam le neked az esetemet, hogy sikerülhet felnövelni a mennyiséget.

2010. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tegnap 08:08-as vagyok, nem tudok emailban válaszolni nekd, mert mindig visszajön. Megpróbálom holnap mégegyszer, ha nem megy, akkor esetleg egy másik cimet meg tudnál adni? Eva
2010. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintén fejem a babámnak.Most már elmúlt 4hónapos.Sok időt vesz igénybe nálam is,de semmiképp a baba rovására.Örülök,hogy eddig is bírtam,de én még nem hagyom abba,ez a legjobb a picinek.Neked is még kitartást kívánok.
2010. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a problemad a mellre tetellel? Nekem is volt hasonlo gondom es egy tanacsado segitett, az un. futball pozicioban tanult meg szepen szopni a babam. Ha elol a karomban tartottam, nem birta bekapni a bimbot, mindig kiesett a szajabol, de ez a masfele pozicio segitett. Azota mar olyan ugyes, hogy mostmar elol a karombol is szepen tud enni. Ha nem ismered ezt a futball poziciot szolj, es leirom reszletesen. Szerintem ha van tejed, ne gondolkodj tapszerben.
2010. márc. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!