Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az elválasztás megoldás lenne?

Az elválasztás megoldás lenne?

Figyelt kérdés

1,éves kislányom jóformán semmit nem eszik. Jó ha napi egy joghurtot megeszik. A nasikat megeszi (pl ropi, kuki, nápolyi, keksz) de nyilván nem ezekkel szeretném etetni. Az egyetlen értelmes étel amit megeszik az a meggy. Abból most bármennyit megeszik.

Próbáltam hogy semmi nasit nem adok neki, nem evett úgysem, hanem anyatejet evett csak.

Korábban mindent megevett. Amíg nem tudott járni nagyon jó evő volt. Utána már nem annyira de azért evett. Kb egy hónapja meg semmit.

Lehet hogy ha nem kapna anyatejet akkor enne mást?


2015. júl. 3. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem éppen ellenkezőleg. Csak normális kaját és anyatejet kapjon. 1 éves korban am is kicsit korai lenne. Még elég sokat tud segíteni anyatej.
2015. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valamiért lemaradt, 1,5 éves
2015. júl. 3. 08:36
 3/8 A kérdező kommentje:
A normális kaját nem eszi meg. Ha a kezébe adom a kanalat akkor csapkod vele, eldobja. Ha én etetném elfordítja a fejét, ha továbbra is próbálkozom sír, hisztizik. A kézbe fogható ételeket szétdobálja.
2015. júl. 3. 08:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Még az ivós üvegbe is tettem levest hátha megissza, de nem kellett neki.
2015. júl. 3. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbat lehagytad: hányszor szopizik még?

Ha egész nap cicin lóg, a normális étkezések helyett is csak anyatej van, az bizony már baj ebben a korban.

1,5 éves gyereknek már húst, zöldséget, gyümölcsöt, gabonát is ennie kell. Ilyenkor már ezek a fő étkezések irányvonala és az anyatej a plusz, nem pedig fordítva, hogy a szopi az első és csak kóstolgat (sőt, rosszabb, nasizik).

Ha folyton tejet kortyolgat, persze, hogy nem eszik, mert nem éhes.

Vigyél rendszert az étkezésekbe, te határozd meg a szopik rendjét és számát, már nem újszülött, meg pici baba, hogy igény szerint állandóan cicin legyen.

2015. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nasikat teljesen hagyd el. Nem kell neki a nápolyi és társai.
2015. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár az én kislányom már nem szopik, de szerintem ne válaszd el teljesen szüksége van még reggel este a tejalapú folyadékra (ami nálunk tápszer). De korlátozd, nincs cici csak reggel meg este. Nálunk pont egy hónapos hisztin vagyunk túl minden ebéd előtt, de nem engedtem neki (éhes volt mindent meg evett 15-20 perc üvöltés után). Azóta sem tudom mi baja volt miért csinálta de mindent megpróbáltam ami bevált(lehet gonoszul hangzik) kivettem az etetőszékből és kiraktam a konyha elé 20 másodperc üvöltés után odamentem hozza megölelemt és azóta nincs hiszti, de ez teljesen más szituáció volt mint a tietek. Csak azért írtam le hogy ne engedj neki ha ebéd idő van akkor lehet enni, van napirendetek? Mert az is segíthet ha mindig ugyanakkor van tízórai, ebéd, uzsi, vacsora.

Ekkora korban már van akaratuk amit érvényesíteni akarnak. Ha szereti a meggyet csinálj neki megy szószt húsival, gyümölcslevest olyat adj neki amit szeret először. Például a kislányom húsimádó a főzelékeket csak úgy eszi meg ha van raja pörkölt :D Egyébként is szüksége van vitaminokra, tápanyagokra amit az anyatej ekkora korban már nem fedez.

Megpróbálhatod lefejt tejet is cumisüvegből hátha akkor nem a cicifüggőségét elégítené ki az anyatej.

2015. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja 17 hónapos a kislányom, előző vagyok.
2015. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!