Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megéri-e megvenni a Medela...

Megéri-e megvenni a Medela Calmát? Ha igen, van-e rá esély, hogy a gyerkőc nem fogja elfogadni vagy szétrágcsálja?

Figyelt kérdés

Első babások leszünk és már mindenféle rémtörténetet összeolvastam. A Medela Calma nagyon ígéretesnek tűnik, de félek, hogy a többi cumisüveg árhoz képest ez csak kidobott pénz lesz. Szeretnék ésszerű határokon belül maradni - ami ilyenkor nehéz -, miközben igyekszem a legjobbat biztosítani a babának. :)


Az eddigi infók alapján szoptatás témában eddig a Medela Calma cumisüveg-családot kombinálnám az Avent elektromos mellszívóval. Mi a véleményetek?


Köszi!



2015. júl. 10. 16:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bár most olvastam valami kommentben, hogy az Avent elektromos szívó inkább a kisebb mellhez jó. Ez mennyire igaz? Mert már most óriási dinnyéim vannak... :/


A lényeg, hogy olyat szeretnék, ami gyorsan fej, nem lesz közben ínhüvely gyulladásom (újabb olvasott rémsztorik), de elég halk ahhoz, hogy ne zavarja a háztartásban élőket. Köszönöm előre is!

2015. júl. 10. 16:12
 2/12 Adrienn0122 ***** válasza:
"Szoptatás témában" hogyan és miért szeretnéd az elektromos mellszívót és a Calmát kombinálni? Szoptatás témában szoptass. A biztonság kedvéért - ha nem akarod a párodat küldözgetni vásárolni szülés után - készülhetsz egy jelentősen olcsóbb kézi Aventtel és egy vagy max. kétféle cumisüveggel. És akkor hátradőlhetsz, hogy te mindenre felkészültél, semmilyen esetben sem fog a gyereked éhen halni. Aztán ha tényleg szükség lesz elektromos szívóra vagy tápszeres pótláshoz Calmára, akkor majd megveszitek.
2015. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem szoptatás témában, mert alapvetően szoptatni szeretném a babámat, de egyetemista vagyok. Egyéni tanrenddel itthon tudok maradni az első három hónapban, de utána napi pár órára el kell mennem az egyetemre. Így hiába szeretnék szoptatni, fel kell készülni erre az időszakra is. Nem szeretném, ha elutasítaná a cicit, csak azért, mert ellustul a cumisüvegtől, abban az egy-két etetésben, ami arra az időszakra esik, amikor apa vagy nagyi van vele itthon.
2015. júl. 10. 19:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdésem továbbra is az, hogyha felváltva szeretnék szoptatni és cumisüvegezni, akkor megéri-e megvenni a Medela Calmát annak érdekében, hogy ne utasítsa el a cicizést a baba?
2015. júl. 10. 19:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy,hogy szoptatsz,akkor is szükséged lehet cumisüvegre,sose tudni. A calma nagyon jó,megéri az árát (ami igen húzós) Én nem megelőzésre használtam,hanem már kialakult cumizavarra,nem szopott egyáltalán,csak a cumisüvegből evett. Ezzel már pár alakalom után visszaszokott,mert ebbúl is úgyanolyan nehéz enni. Vízzel próbáltam,hát tényleg nagyon erősen kell szívni. Viszont aventhez te nem fogod kombinálni,lefejed,elteszed aztán majd átöntöd. Aventre avent megy rá, medelára megy rá a calma,medela,meg baby bruin palack. Aventnek teljesen más a kialakítása.
2015. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóval érdemes egy termékcsaládon belül mozogni? Azt olvastam, hogy a Medela szívók nagyon hangosak, csak ezért gondolkodtam az Aventben.
2015. júl. 11. 12:38
 7/12 anonim ***** válasza:
mindkettő volt,én nem láttam különbséget hangban. amúgy nekem jobban fejte a swing,de az votl a baj vele,hogy ha picit döntve tartod (és éjjel 2kor tuti) a tej befolyik a szívócsőbe. ha nem vagy elég gyors,ez meg a motorba. 3-4 ilyen után tönkre ment nekem. úgyhogy én lactinát kölcsönöztem,mikor nem volt már annyi tej,hogy megérje,vettem aventot. azzal nem flyhat be,olyan a kialakítása,viszont nekem valamiért csak az erős vákuumra jött jól a tej,ki kellett vegyem a masszázspárnát,úgy fejt erősebben,anélkül picit kényelmetlen volt. szóval mindkettőnek van jó-rossz oldala.
2015. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagylányomnál 3 hós korától próbáltuk a calma etetőfejet, már nem fogadta el. Kislányomnál rögtön újszülöttként próbáltam hozzászoktatni mert tudtam, hogy szükség lesz pótlásra, de ő sem fogadta el, pedig pár napos korától próbálkoztam. mellszívónak medela electricet használok, kiszolgálta a nagylányomat (napi 6 fejés) , és most nyúzom 5 hónapja a kicsinél, napi 2-3 fejés. A pótlást a lefejt tejből sima mam cumisüvegből adom, 3 hós kora óta napi utolsó 2 szopi után, és még nem zavart be. (lekopogom)
2015. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még valami. A kérdésed kb. olyan, mint amikor én azt kérdeztem hogy érdemes-e gumilepedőt venni, hogy ha elfolyik a magzatvíz akkor ne ázzon szét az ágy. Szóval hülye gondolat, mert nem biztos hogy így indul a szülés, nem biztos hogy éppen éjszaka lesz és ott fekszem, stb...kiragadtam egy gondolatot és arra akartam felkészülni. Ahogy te is.. a helyedben megszülném a kisbabát, majd meglátnám, hogy milyen lesz a pici, lesz-e tejem, "rágcsál"-e a baba (ezt a hülyeséget), majd amikor helyzet van, elküldeném a férjet a boltba és megvenném amire valóban szükség van.
2015. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, hát nálunk a nagyszülők vidéken vannak, a párom pedig felváltva 12 órázik a két munkahelyén. Ha akutan kell valami nem biztos, hogy aznap futni tud érte, így előre fel kell készülnünk legalább az első időszak váratlan eseményeire. Ezért érdekel különböző termékek esetében, pláne a drága dolgoknál, hogy megéri-e vagy sem.
2015. júl. 14. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!