Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell-e egy másfél éves gyereke...

Kell-e egy másfél éves gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mesélte hogy ő még szoptatja másfél éves gyerkőcét. Reggel, esti alvás előtt, délutáni alvás előtt, meg még 1-2x napközben is. Tisztában vagyok vele hogy többen csinálják így, de minek egy ekkora gyereket szoptatni, főleg ilyen intenzíven? Erre azt szokták mondani, hogy nem csak a táplálás a cél, hanem a kapcsolat meg kötődés meg minden.. De ott van a simizés, ölelés, puszik, ringatás, egyszóval rengeteg módon ki lehett fejezni a szeretetet, nem csak úgy hogy a mellbimbó a gyerek szájában van. Lehet hogy provokatívbak tűnik a kérdésem, de nem annak szánom, csak érdekelnek a vélemények, én nyíltan vállalom a véleményemet, akár kapok hideget-meleget. Persze soha nem szólnék bele más gyermeknevelésébe. De azért nekem kicsit hogy is mondjam, bizarr, hogy egy gyermek aki már tud enni, menni, esetleg beszélni, szopik.. Én pl. el nem tudom képzelni, hogy a fiamat a nyíló kis értelmével addig szoptassam, hogy előkapja a mellemet és szabályosan elkezd vele jászani, mint ahogy ezt pár gyereknél láttam már. Ti mit gondoltok erről?
2015. júl. 25. 18:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%

8-as amikor odaakart bujni a cicidhez miert nem mondtad neki hogy NEM?? en minden ervet eltudok fogadni csak azt nem mikor sajat magatoknak nem valljatok be hogy a babatok iranyitja ezt a kerdest es nem ti...nincs ezzel gond csak miert vedekeztek a ''szuksege van ra" ervvel? nem bantasbol csak szeretnem felfogni miert nem lehet egy 3 (4) evesnek nemet mondani.


3-as (es szoptattam mielott azzal jonnenek hogy nem szoptattam irigy vagyok stb)

2015. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

A WHO világszervezet és világszinten értelmezi, tehát ennek ott van jelentősége, ahol nincs tiszta ivóvíz sem, ezért a gyerek életbenmaradása múlhat a sokáig tartó szoptatáson.

Fejlett országban nincs értelme, de a WHO regionális bontást is kiadott pont emiatt.

2015. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

8as köszi a tapasztalatmegosztást.

9es nem zavar csak furcsa

3mas mèg annyi jutott eszembe hogy több helyen olvastam már hogy az anyukák úgy fogalmazzák meg azt hogy a babájuk leválasztotta magát hogy "nem kellettem neki", "eldobott engem". Komolyan látok ilyeneket nem kamu, talán ti is olvastátok már.

2015. júl. 25. 19:33
 14/26 anonim ***** válasza:
74%

8-as vagyok és 11-esnek írom:

Nappal azt mondom neki, hogy nem, és az nemet is jelent. Hajnalban viszont alszom, amikor átjön, és kell egy kis idő mire felébredek arra, hogy kicsomagolt, már ha felébredek rá egyáltalán. Ha már észnél vagyok egy kicsit, lehúzom a pizsifölsőmet, és a karomba veszem a kicsit. AZ ajtót viszont nem fogom nyilván rázárni, hogy ne tudjon kalózkodni.


Amúgy meg messze nem a gyerek irányít nálunk, ha így lenne, már megbolondultam volna 5 gyerek mellett.

2015. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Biztos nem olyan könnyű egy 3-4 éved gyereknek nemet mondani az éjszaka közepén, ki akar egy hisztit? Nem akarok okoskodni biztos megpróbáltad leszoktatni erről de nem menne az hogy a cicifogdosás helyett fogja inkább a kezedet?

12es, igen.. az lll oldalán is ez van de mondjuk ott alapból a legtöbb cikk 20-25 éves.

2015. júl. 25. 19:37
 16/26 anonim ***** válasza:
33%

nem mondtam hogy mindenben iranyit es tiszteletem 5 gyermek neveleseert. csak nem ertem hogy egy 4 evesnek hogyan nem lehet elmagyarazni hogy miert nem helyes ha cicizik...akar ejjelre is. de nem vagyunk egyformak.


3-as (11-es)

2015. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%
8-as vagyok. Már nem cicizik, csak odadugja hajnalban az arcát. Szoktunk vele beszélni erről, mármint, hogy miért csinálja, meg hogy csak bújjon hozzám, annyi a válasz, hogy "nagyon szeretem a cicit" Na erre mondta a szopt, tanácsadó, hogy hagyjam rá, majd kinövi.
2015. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%
hat ti tudjatok. nekem nagyon fura volna bar meg nincs 4 eves a lanyom...
2015. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

Még mindig 8-as vagyok. Nem akarok túltengeni, de ezt azért még leírom:

Ha valaki lát egy 4 éves gyereket, furcsa neki a gondolat, hogy még szopik. De aki benne van, annak természetes, mert nem 4 évesen kezdte el szoptatni, hanem napról napra tette ezt születése óta.

Sok vád éri a hosszan szoptatókat.

-Elhanyagolják a párjukat. Mi pl. kiskoruktól csinálunk magunknak kettesben programokat, és hajnali 4-ig kevés kivételtől eltekintve az ágyunkban is kettesben vagyunk a férjemmel.

- Magukhoz láncolják a gyereküket. Nálunk elég nyitottak, barátkozósak a gyerekek, kiskoruktól szívesen mennek mamihoz aludni (nagyobbak táborba, ide-oda), és az sem gond, ha én nem vagyok itthon napokig.

- A sokáig szoptatott gyerekeknek gondjuk akad a saját szexualitásukkal. Ezt az állítást nem is értem, mert a szexualitásnak semmi köze a szoptatáshoz. 4 évig szopó lányom már 16 éves, egészséges gondolkodású kamaszlány, túl az első kamaszkori szerelmen. Ja, és simán elmesélte a barátainak, hogy milyen sokáig szopott, mert jó sztorik estek meg akkoriban, amik részei a családi legendáriumnak.


Ha visszagondolok, semmit sem tennék másként, talán a picit hagytam volna még 1 évig. De nem éreztem soha, hogy a szoptatós éves alatt bármiről lemaradtam volna, sok szép emlékem maradt.

De az is tény, hogy nem a szoptatáson múlik a szülő-gyerek kapcsolat. Nekem pl. a 8 hónaposan elválasztott, most már kamasz fiam a legkötődőbb.

2015. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18%
Nincs rá szüksége és nem is tesz jót se egészségileg se lelkileg.
2015. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!