Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell-e egy másfél éves gyereke...

Kell-e egy másfél éves gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mesélte hogy ő még szoptatja másfél éves gyerkőcét. Reggel, esti alvás előtt, délutáni alvás előtt, meg még 1-2x napközben is. Tisztában vagyok vele hogy többen csinálják így, de minek egy ekkora gyereket szoptatni, főleg ilyen intenzíven? Erre azt szokták mondani, hogy nem csak a táplálás a cél, hanem a kapcsolat meg kötődés meg minden.. De ott van a simizés, ölelés, puszik, ringatás, egyszóval rengeteg módon ki lehett fejezni a szeretetet, nem csak úgy hogy a mellbimbó a gyerek szájában van. Lehet hogy provokatívbak tűnik a kérdésem, de nem annak szánom, csak érdekelnek a vélemények, én nyíltan vállalom a véleményemet, akár kapok hideget-meleget. Persze soha nem szólnék bele más gyermeknevelésébe. De azért nekem kicsit hogy is mondjam, bizarr, hogy egy gyermek aki már tud enni, menni, esetleg beszélni, szopik.. Én pl. el nem tudom képzelni, hogy a fiamat a nyíló kis értelmével addig szoptassam, hogy előkapja a mellemet és szabályosan elkezd vele jászani, mint ahogy ezt pár gyereknél láttam már. Ti mit gondoltok erről?
2015. júl. 25. 18:50
1 2 3
 21/26 Julie S ***** válasza:
38%
Nekem 22 hos a lanyom es meg szoptatom. Nem ajanlgatom neki, csak akkor kap cicit, ha keri es nem lehet elteriteni tole. Neha sokszor keri, maskor csak reggel es este. Es ez mar csak itthoni tevekenyseg. En addig biztosan nem veszem el tole a cicit, amig igenyli. Mivel meg nem hajlando beszelni a kisasszony, igy nem tudom megkerdezni tole, hogy miert keri a cicit, pedig szivesen leirnam neked ide a valaszat. :) Abbol tudnad meg a legtobbet.
2015. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Én 1,5-2 éves kor közé tenném a leválasztást.

Úgy gondolom,hogy addigra már elég fejlett az értelmi szintjük ahoz,hogy abba maradjon a cicizés.

Nekem egy éves a lányom. Cicifüggő. Egyenlőre még csak elméletben vagyok a leszoktatási fázisban. Biztos,hogy nem érené még meg azt,hogy nincs cici és lelkileg is megterhelné. Nekem még nem teher itthon amikor kéri odaadom neki. Máshol nem jut az eszébe.

Majd meglátjuk,hogy alakul. Én 2 éves koromig szoptam.

Azt viszont már durvának találom amikor 2-3 éves gyerekek lógnak a cicin.

Amikor még terhes voltam egy baráti társaságban elő jött a szoptatás téma. A vendéglátó anyukája ecsetelte,hogy az ő kisfia bizony 5 éves koráig szopizott,aki egyébként ma már közel jár az 50-hez.

Na ez már baromi durva.

Összegezve szerintem figyelni kell a gyerkőcre és következetesnek kell lenni a szülőnek. Mindennek megvan a maga ideje.

Mondom ezt én,aki még nem szoktatott le gyereket a ciciről. :)

Majd meglátjuk én is,hogy fogok boldogulni a kislányommal.

2015. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

Hááát nálunk a nagyobb 16 hós korára szokott le, teljesen magától, havonta elhagyva egy alkalmat. Szépen megtalálta az ujját, volt rongyija, ja és a saját ágyában már pár hetesen végigaludta az éjszakát. Ez nekem lelkileg-testileg nagyon kényelmes és fokozatos volt, büszke is voltam magunkra és így terveztem persze a kisebbel is. A kicsi most 14 hós, még napközben 3x szopik, éjszaka meg szintén. Nem kéri az ujját, se cumit, se rongyit, se vizet... stb., azt hiszem, én vagyok az "alvómackója". Egyszer három napot kényszerből kihagytunk, hát éjszakánként óránként ordítva ébredt és sétálgathattam a 11 kilójával fel-s-alá a konyhában. Na meg semmilyen folyós tejszerűt nem fogad el. Egyébként barátkozós és kifejezetten vidám gyerek - szintén napi szinten nagyszülői felügyelet alatt is, mert már 3 hós korától dolgozom. Szóval egyelőre ez az egyszerűbb, fájdalommentesebb mindenkinek, főleg annak, aki nálunk aludni akar.

Amikor meg panaszolltam helyzetünk a gyerekorvosnak, meglepetésemre kiderült, ő meg két és fél éves koráig szoptatta a gyerekét :)

2015. júl. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
55%
Mindazok, akik fennakadnak a másfél éves kisgyerek szoptatásán, tegyék fel maguknak a kérdést: azt is furcsállják, ha egy ennyi idős gyerek tehéntejet/tápszert kap,illetve az probléma-e ,ha még cumizik?
2015. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekem hamarabb elválasztották magukat a gyerekeim, így nem tudom igazán beleélni magam a helyzetbe. Ha nekem kellett volna abbahagyni, kb. 1 éves korukban tettem volna, nekem sem igazán tetszik, pont az általad leírt okok miatt. De nem zavar, ha valaki másképp csinálja. A hivalkodást, magamutogatást viszont nem bírom. Lehet ezt diszkréten is csinálni.
2015. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik kisfiam saját magától hagyta abba a szopizást másfél évesen kb egy hét alatt. Akkor reggel meg este szopizott még. Nem is volt olyan gondolatom, hogy lehet már abba kéne hagyni, egyszerűen a napi rutin része volt. Aztán egyik nap már nem kérte reggel a cicit, rá pár napra már estére sem. Kislányom egy éves koráig szopizott, egyik napról a másikra ő is abba hagyta. A legkisebb gyerkőc még csak most féléves, és bár megkezdtük a hozzátáplálást, mindig mohón veti magát a cicire is tízórai után.
2015. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!