Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy éhes-e a babám? Nem midig sír ha éhes. Főleg akkor nem tudom eldönteni ha nem alszik két etetés között.

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hetes, de minden babának ki kell ismerni a "jelzéseit". És hallgass az ösztöneidre, legtöbbször bejön. :o)

Felkínálod neki a cicit, és ha éhes, enni fog!

2010. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Ezt csak te tudod megtanulni, bízz magadban! Figyeld a babád jelzéseit és nyugodtan próbálkozz, ha úgy érzed, éhes lehet, de nem vagy teljesen biztos benne. Ha éhes lesz, szopni fog, ha nem, nem. Egy idő után biztosan látni fogod az összefüggéseket, "ha ezt csinálja, akkor valószínűleg éhes". Amíg meg nem tanuljátok egymást, addig próba-szerencse alapon működik a dolog.

Amikre figyelhetsz: jellegzetes hangú sírás, tátogás, nyelvnyújtogatás, -csettingetés, mellkereső-reflex (fejfordítás oldalra, főleg, ha megérinted az arcát), ujj- vagy játék szopogatás, később jellegezetes gügyögés-gagyogás (így "mondja", hogy mit kér) stb.

A fentiek egy része nem feltétlenül az éhséget jelzi, lehet, hogy "csak" szopizni, cumizni szeretne. Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok, úgyhogy szerintem ilyenkor is tedd őt nyugodtan mellre, semmilyen hátránya nem lesz, sőt. Így valószínűleg mindig lesz elég tejed és ő is a legjobb módon elégíti ki a szopási igényét.

2010. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!