Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Indokoljatok meg miert baj,...

Indokoljatok meg miert baj, ha a baba neha (mondjuk heti 1 alkalommal) a tej helyett tapszert kap?

Figyelt kérdés
Van-e valamilyen karos hatasa, ha nagy ritkan tapszert kap? Gondolok itt mondjuk olyanokra, hogy arthat-e a kialakult belfloranak vagy gyomormukodesnek. A merev szoptataspartiak termeszetesen ellenzik, de most nem erveket akarok hallani, hanem "tudomanyos" magyarazatot. Ugyanaz-e a helyzet, ha a baba csak nagy ritkan kap tapszert mert esetleg olyan helyzet all fenn, hogy nem lehet szoptatni vagy amikor valaki folyamatosan mindkettot kapja mert mondjuk nem eleg a tej.

#szoptatás #tápszer #vegyes taplalas
2015. aug. 12. 07:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez elég meggyőző:

Ha egy csepp tápszer végigmegy a belein, nagyon sok idő kell ahhoz, hogy ismét visszaálljon minden.


[link]

2015. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket!

Idézek belőle: "Ha a szoptatott babák az első hét életnap során tápszeres kiegészítést kapnak, az késlelteti az erősen savas környezet kialakulását, és annak teljes mértéke soha többé nem érhető el."

Szóval aki már a születése után kapott, annak sosem fog teljes mértékben visszaállni. És mivel az én babám a 4. napon kellett, hogy kapjon mert 3 nap alatt elvesztette a születési súlyának 10%-át (a kórházban tényleg a legeslegutolsó pillanatig vártak de hiába volt mellen egész nap - helyesen mert folyton ellenőrizték - nem gyarapodott) így kénytelenek voltak pótolni. 2 hetembe telt míg elértem, hogy csak anyatejet kapjon, de ezek szerint az ő bélflórája már a kezdeti kiegészítéstől másképp alakult, tehát így már a tápszerhez is alkalmazkodott.

2015. szept. 5. 07:02
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ezen ennyit aggódni. Attól még, hogy a 4. napon pótlást kapott, a világon semmi baja nem lesz. Vannak teljesen egészséges csak tápszeres babák is. És attól sem lesz baja, ha egyszer-egyszer tápszert kap. Az LLL oldal meg teljesen elvakult szoptatásmániás oldal.
2015. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!