Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és mozgás? Tényleg...

Szoptatás és mozgás? Tényleg semmit nem csinálhatok?

Figyelt kérdés

6 hetes múlt a babám, anyatejes, csak szopik. 8 kiló maradt rajtam a szülés után, nem nézek ki vészesen, mert nagyon vékony voltam, mikor terhes lettem, de elég rosszul érzem magam így. A régi ruháim nem nagyon jönnek rám, ha mégis, nevetségesen feszülnek, így a terhesség alatt viselt ruhákat hordom, de kevés van, amiben nem tűnök még mindig terhesnek. Nem tudok normálisan felöltözni, és hát nem szívesen veszek nagyobb ruhákat, nem akarnám konzerválni ezt az állapotot :)

Úgy tudom, hogy szoptatás alatt nem nagyon lehet ugrálni, mert elapad a tej. Tényleg semmit nem lehet csinálni? Kicsit sem? Addig maradok dagadt, amíg szoptatok? Ne kövezzetek meg, ha ez az ára a szoptatásnak, akkor ez, nyilván a baba fontosabb, de elég lehangoló belegondolni, hogy hónapokig esélyem sincs még, hogy újra olyan vékony legyek, mint voltam.


2015. aug. 20. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok séta vele. Majd le fognak jönni azok a felesleges kilók nem kell idegeskedni rajta. Csak azért a 8 kiló miatt most ne kezdjél el kevesebbet enni és tornázni. Hidd el, hogy vissza fogsz fogyni
2015. aug. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan tornázz, csak nagyon lassan, fokozatosan kezd el. Először séta, has gyakorlatok, majd gyors séta, stb.

Ilyen nincs, hogy nem lehet tornázni, csak ésszel kell, és figyeld a tested, hogy reagál a tej mennyiséged a mozgásra. Én itthon szobabringáztam, és zumbára jártam . 1,5 évig szoptattam. Na meg persze felülésre, hasprés, hogy a hasam is visszamenjen. hajrá!!

2015. aug. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Én nem tornáztam, egy évig szopizott a babám. Rengeteg súlyfeleslegem volt. Szopi után kezdtem a diétát és a tornát. Azt mondom, nagyon rosszul csináltam! Nyugodtan lehetett volna tornázni és a kajára is jobban figyelhettem volna. Péntek Enikő kismama dvd-t ajánlom, ott a babával együtt csinálhatsz nagyon hatékony gyakorlatokat.
2015. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hasgyakorlatokat felejtsd el egy időre még (kb 6 hét) hagyd az izmokat regenerálódni. Azon kívül lehet mozogni: futás, gyaloglás, úszás, ami tetszik. Butaság, hogy kevesebb lesz tőle a tejed. Diétázni tényleg nem most kell, de ha figyelsz, hogy elegendő jó szénhidrátot vigyél be, akkor lehet nyugodtan hús-zöldség, hús-bulgur párosításokat enni, amitől nem hízol. Mozgással kombinálva így valószínűleg fogyni fogsz.
2015. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szerencsére alapból nem vagyok egy hízékony alkat, ehetek kb. bármit. Ez ahogy észrevettem, most is így van, eszek mindent, de feljebb nem megy a súlyom hálisten. A kaját most amúgy sem fognám vissza, ugye a tejhez azért kell.

Az viszont jó hír, hogy óvatosan azért megmozdulhatok. Nem tervezem egyelőre agyon nyúzni a hasamat, császáros voltam, szóval azért az még odébb van sajnos, de ha a csípőmről, combomról meg a fenekemről menne le, egyből jobb lenne a helyzet :)

2015. aug. 20. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:

4. emeleten lakunk, és nincs lift így a napi kétszeri séta és a lépcsőzés nélkülözhetetlen volt.

Aztán mikor 3 hónapos lett a babám, elkezdtünk baba-mama jógára és baba-mama tornára járni, ahol mozogtam és mindketten jól éreztük magunkat.

Fél éves volt a kislányom mikor elmentem egy munkahelyi bulira, ahol azt mondták, jobban nézek ki, mint szülés előtt.

És egy éves koráig szoptattam.

Szóval hajrá!

2015. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!