Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 es fel hos fiamnak probalok...

5 es fel hos fiamnak probalok adni almat, de kezzel labbal tiltakozik ellene, probaljak mast?

Figyelt kérdés
lehet hogy nem szereti?mar 4 napja kapja, ma föztem bele egy kis burgonyat de igy se jo neki,mit csinaljak?talan 1 kanal ha lemegy
2010. márc. 11. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem ízlik neki. Jonatánt adsz neki? Az jobb, mert édesebb.Esetleg higísd fel forralt majd lehűtött vizzel, hogy úgy megeszi-e. Ha nem eszi meg, szerintem adj barackot, majd abba keverj almát.
2010. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jonatant adtam de nem kell neki,pedig lassan jo lenne ha elkezdene valamit enni ugy hogy jol is lakik vele.amugy mennyi az ut meg kivaltasz egy etkezest teljesen?ugy ertem mennyi ideig kell probalgatni?
2010. márc. 11. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem muszáj, ne erőltesd!

Ha muszáj,próbálkozhatsz mással, már több mindent ehet: banán,répa,sütőtök,gesztenye, őszibarack(konzerv is jó),paradicsom pürék ezeket csirkehússal lehet keverni és egymással is. A boltokban egész jó püréket lehet venni,bár amit otthon főz az ember,egészségesebb,-bármi is van a bébis üvegre írva,még a márkásokra is-

Ha már 4napja eszi szerencsétlen, már tuti unja, szerintem Te se szeretnél 4 napig csak 2 dolgon élni... nem?

Ha a pürék nem nyerik el a tetszését,akkor ha megteheted, javaslom a tejpépeket próbáld vele etetni. De ha inkább a házilag elkészített menünél maradnál, egy pici- de tényleg pici legyen! egy kávéskanál/adag cukrot csempészhetsz a kajájába. Ha bejön, másodjára már ne tegyél bele. Ja,és legyen változatos a menü,ne minden nap ugyan azt etesd Vele, Ő is ember! Sok sikert! -2gyerekes anyától

2010. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igazad van lehet hogy uncsi neki de ugy hallottam hogy az elsö izeket 1 het mire megszokja,addi csak azt kell neki adni,vagy nem igaz
2010. márc. 11. 11:06
 5/6 xStefix ***** válasza:

Ha egyértelműen nem ízlik neki (nekem is nagyon úgy tűnik), akkor szerintem se erőltesd. Vagy kínáld meg más "kezdő" étellel, ha mindenképp hozzá akarod tápláni, vagy, ha nem olyan sürgős, tarts egy kis szünetet és mondjuk 1 hét múlva próbáld meg újra (ugyanígy vagy más módon elkészítve).

Lehet, hogy csak az alma nem ízlik neki, lehet, hogy ilyen formá(k)ban nem és az is lehet, hogy még nem akar szilárd ételt enni. Türelem! :)

2010. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is 5,5 hósan próbálkoztam először az almával, de nem kellett neki se ez se más. Amint betöltötte a 6 hót gyönyörűen, ahogy a nagykönyvben meg van írva elkezdett enni. Én azt a módszert választottam, hogy 3 napig ugyan azt a kajit pl: almát kapta, megfigyeltem nincs-e tőle valami baja (hasfájás, hasmenés vagy szorulás). Ha 3 napig rendbe volt minden, jöhetett a következő (nálunk a krumpli volt). Mivel az alma a 3 napos teszten átment kevertem már a krumplival. És így tovább. Ma már egy 14 hós kis mindenevő!!

Ja és minden kajcsi után adtam neki tejcsit is, hogy tudja ehet nyugodtan tejcsi akkor még van! Egy idő után pedig már nem kellett a tejcsi!

2010. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!