Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell leszoktatni a babát...

Hogy kell leszoktatni a babát az esti szopiról?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves, még szopizik este,és úgy alszik el a cicin.Le kell szoktatni az esti szopiról vagy magától leszokik majd? Hogy van ez?
2010. márc. 11. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én nem akartam leszoktatni, nekik ez egy bensőséges rituálé. Picit várhatsz még vele és kipróbálhatod a tejpótló esti italt vagy tehéntejet eleinte vizezve. Nekem ez vált be, pici mézzel, langyosan, imádta a fiam :)
2010. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor hogy alakul az esti program? Vacsi, fürdés és a kiságyban elaltatom?
2010. márc. 11. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi elhagytuk kb 11-11,5 hónapos korában (még egy hónapig maradt a reggeli szopi, aztán már az sem kellett), mert már nem töltötte be a "funkcióját", nem aludt el rajta, nem evett, csak játszott. Ezért így csináltuk:


- vacsora (főzelék v. szendvics)

- fél óra játék

- fürdés

- nagy ágyon "levezető játék", kicsi hancúr, bújás, közben megissza szépen a 2 dl babatejet

- hálózsákba be, irány az ágy, ott alszik el.

2010. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha adsz neki mást enni, amivel tele lesz a pocija, el fogod tudni simán hagyni. ahogy a második írta, nagyon jól.
2010. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 11. 13:15
 6/6 xStefix ***** válasza:
56%

Mindegyik gyerkőc leszokik/leszokna egyszer magától is - ha adsz neki elég időt, hogy magától megtegye. Ez lehet, hogy 1 hónap, lehet, hogy 1 év.

Az én kétévesem még szintén szopival alszik el és egyelőre nincs vele gondunk. Viszont fél év múlva nagy változások jönnek, ami miatt valószínűleg el is választódik/választom majd, úgyhogy addigra mi is kialakítunk lassan egy új esti menetrendet (az esti babatejezés már év eleje óta nálunk is megy). A fenti példa szerintem is jó.

Én azt vallom egyébként, hogy szándékosan, erőltetve és főleg alapos ok nélkül nem szerencsés leszoktatni a gyerkőcöt semelyik szopiról. Arról persze lehetne vitatkozni, hogy kinek mi az alapos ok vagy az erőltetés.. de most nem ez a lényeg. :)

Én akkor gondolkodnék el ezen a kérdésen és a megoldáson, ha akár a lányom, akár engem, akár a családom többi tagját komolyan zavarná a dolog. Egyéb esetben én hagynám, hogy ő hagyja abba. (Rávezetni, figyelmét elterelni persze lehet próbálni így-úgy, de ha egyértelműen ellenkezik és szopit akar, én még hagynám.)

2010. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!