Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam rajta, hogy nem tudok már szoptatni?

Figyelt kérdés

Picikém 11 hetes volt (most 13) amikor jelentkezett a menstruációm :( ordítva köpte ki a cicit, lefejve sem kérte a tejet. Öt napon át tápszert kapott cumisüvegből. Csak hajnalban félkómában fogadta el a cicit. Reggel már nem, sem napközben, sem lefekvéskor. Megtetszett neki gondolom hogy "munka" nélkül is jóllakik. 140-160 ml-ket eszik, kiskanál, fecskendő esélytelen volt. Már ott tartunk, hogy hajnalban is sírkál cicin, ez sem megy már sokáig. Fejegetni nagyon ritkán van időm, hasfájós a kislányom, nagyon felkapott, napjözben 2X alszik fél-1 órát, ezen kívül kb mindig mellette kell lenni, (nem hagyom sírni, még mielőtt azt tanácsolnátok) este ha lefektettem, főzés mosás vasalás takarítás.

Minden este kisírom a két szemem, pszichésen nem tudom feldolgozni, hogy a szopi, amiért annyit küzdöttem, ez a bensőséges kapcsolat a kicsikémmel megszakad. Úgy érzem csődöt mondtam, elbuktam, nem vagyok teljes értékű anya.

Hogyan fogadtathatnám el magammal??? Mindig piszkál belül, hogy én rontottam el :'(


2015. szept. 9. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Talán kezdd úgy, hogy tudatosítod magadban, hogy nem a szoptatástól lesz valaki jó anya. És anélkül is lehet bensőséges a viszonyotok.

Nekem rengeteg tejem volt, csak hittem anyósomnak, hogy a kánikulában kell a tea a picinek. Ezért szép lassan leszokott a ciciről. Mégsem voltam emiatt depressziós. Szarul éreztem magam, de tudtam, hogy nem tudom visszacsinálni. Hülye voltam, ez van.

Most 2,5 éves, nagyon anyás, és semmi különbséget nem látok közte, és egy sokáig szoptatott gyerek között.


Jó, ha sokáig tud szopizni egy gyerek, de ha nem, akkor is felnő, és nem befolyásolja a kapcsolatotokat.

2015. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Minden módszernek megvan az előnye és a hátránya is. A sírva hagyásnak és az ellenkezőjének is. Minden anya próbálja a legjobban csinálni, ahogy ő gondolja. És még két gyermek felnevelése között is lehet egy anyánál különbség. Első gyereknél még úgy gondolod, hogy jobb, ha cumit adsz neki, minthogy az ujját szopja. Aztán jön pár év múlva a következő gyerek és jobbnak látod, ha a kezét szopja.:D Hogy melyik a jobb? Mindkettő jó és rossz is:D

Te úgy érzed, mindent megtettél, mégsem működik, hát engedd el. A rosszat akkor teszed, ha téped emiatt magad. Mert csak stresszelsz rajta és az nem jó se neked, se a babádnak. Egy kicsike stressz minden anyánál természetes. Minél jobban stresszeled magad, annál jobban nem lesz tejed, annál jobban nem akarja majd a babád. Érzi, hogy rágörcsölsz. Beszéld meg magaddal, hogy szoptatsz ameddig kéri, ameddig van. Ha nincs már, akkor ez van, ezt kell szeretni.

Hatalmas dolog, hogy mind te, mind a babád ajándékba kaptátok ezt az időt és élvezhettétek a szoptatás örömeit. Már ha csak születés után kapnak egy kicsit, már az óriási dolog. De te majd 3 hónapig tudtad szoptatni. Tudom, hogy nehéz az elválás, egyen már túl vagyok és most fogom leválasztani a 2.-kat. Iszonyat nehéz mind anyának, mind babának. Lelkileg. De el kell fogadnunk. Még akkor is nehéz, ha a kitűzött cél sikerült, sikerült addig szoptatni, ameddig akartuk. Csak te és senki más, tudhatja azt, hogy mi lenne jó a babádnak. Te tudod felmérni, hogy van e értelme erőltetni a cicit vagy se. Jöhetnek neked tanácsokkal, hogy tarts ki, ha egyszer te úgy látod, hogy csak szenvedés az egész, vagy épp fordítva: te azt látod, hogy érdemes harcolni érte, mert látod az esélyt, közben meg mondják egyre neked, hogy ne kínlódj.

Neked kell elengedned, a babád már elengedte a szopit. Nyugtasson meg az, hogy ő nem szenvedi a hiányát. Most már csak te szenvedsz:(

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, nagyon szép és jó, hogy tudtad eddig szoptatni.

2015. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nincs is maf tejed?

Meg vissza lehetne hozni !

2015. szept. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 LadyLoss ***** válasza:
80%
Szoptatási tanácsadót keress meg. Ha igazán küzdeni akarsz a szoptatásért, akkor ő tud segíteni. Ne ess kétségbe, még szoptathatsz, rengeteg módszert ki lehet próbálni! Kitartás!
2015. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

Bírom ezt a nagy drámázást:


"Minden este kisírom a két szemem, pszichésen nem tudom feldolgozni, hogy a szopi, amiért annyit küzdöttem, ez a bensőséges kapcsolat a kicsikémmel megszakad. Úgy érzem csődöt mondtam, elbuktam, nem vagyok teljes értékű anya."


Van itt minden, költői túlzások, nagy szavak, pátosz :D


Mit kell ezen feldolgozni, édesjóistenem, 6 hátig szopott a babám, örültem, h ennyi is jutott és mondtam magamban egy köszönömöt a tápszer feltalálójának. A baba köszöni, jól van, szépen fejlődik, most vészelt épp át egy durva taknyolós-vírusos-köhécselős-izzadós-lázas nyavalyát, amit én is, a férjem is elkaptunk, a baba nem.

2015. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A segítőkész válaszokat nagyon köszönöm! Az nagy segítség, ezt ismételgetem, hogy a babám elengedte, és nem érzi hiányát, jóllakik tápival, és nyugodt :) köszönöm!!! Kedves utolsó válaszadó, ezzel sokat lendítettél rajtam 'előre' hogy bírod a drámázást... Ez a lekezelő megnyilvánulás.... Neked nehéz felfogni, hogy vannak (mert nem én vagyok az egyetlen) akiknek ez igenis lelkileg nagyon megterhelő. Te is anya vagy, akkor érzed/kellene hogy érezd a lelki oldalát a szopizásnak. Nekem meg azt nehéz felfogni, hogy valaki könnyen le tud róla tenni.


Tejem van, igaz megcsappant a mennyisége, és köszönöm a jótanácsot (LLL) milliószor beszéltem velük, ugyanis mi a semmiből csináltuk meg magunknak Pannikámmal a tejet, a tanácsadóknak köszönhetően. A baj azzal van, hogy elfordul már akkor is, ha csak érzi, hogy cici van a szájánál, nem üveg. Mert abból erőfeszítések nélkül "ömlik" a kajcsi.

Fejegetni nincs időm, egyedül vagyok, tegnap este 1,5 óra alatt sikerült a 2 ciciből 70 ml-t fejni. Sokat küszködtem, és tényleg elfáradtam. Elfogadtam hogy nincs más választásom, csak minden nap marcangol, bánt, hogy nem kell neki a cicim. Ez lelki dolog, lehet hogy 'túllihegem', de ilyen vagyok. Aki segített, annak köszönöm!!!

2015. szept. 10. 10:57
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszadó! nagyon köszönöm a gondolataidat, az én nyelvemen íródtak a gondolataid! Igazad van, és kezdem belátni, hogy igazad van. Titkon, de tudom, hogy én is nyugodtabban vagyok, hogy nem erőltetve eszi magát tele a pocikám, mert ha nem akarja, akkor is cicit kap! Köszönöm mégegyszer!
2015. szept. 10. 11:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát, akkor te máris szerencsésebb vagy, mint én! :) Nekem az elejétől fogva kap kiegészítést a babám, most 6 hetes és már csak ímmel-ámmal szopizik, mert csak addig szívja, amíg ömlik a szájába a kaja. Utána hatalmas sírás, aztán jön a cumisüveg, utána megnyugszik. Nekem is nehéz volt ezt feldolgozni, sokat sírtam miatta, de látom, hogy a babám nem szenved semmiben hiányt. És attól, hogy nem szopizik, még nem szakad meg a bensőséges kapcsolat! Én például minden este, fürdés és evés után a mellkasomra teszem, simogatom, puszilgatom legalább egy órát, és úgy alszik el. Próbáld ki, majd meglátod, hogy milyen jó! Fejni nekem sincs időm, mert ő is hasfájós, gyakorlatilag egész napos figyelmet igényel, de azért amikor tudok, akkor fejek egy kicsit és hozzáöntöm a tápszerhez. Én sem így képzeltem, de látom, hogy a babám szépen fejlődik és ha épp nem fáj a hasa, akkor sokat nevet és gőgicsél, jókedvű ez a lényeg. És ne feledd: nagyon is sokat kapott eddig is tőled, hiszen 9 hónapig már tápláltad a testedből ;)
2015. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Emiatt képes vagy ekkora hisztit levágni?! Hát, gratulálok, anya egy percig nem szoptathatott, mégsem drámázott miatta. Elfogadta, hogy ez van.


Kapj már a fejedhez, nem szoptasthatsz, és?! Összedőlt a világ, vagy micsoda? SEMMI nem történt.

2015. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ezt egy másik kérdéshez írtam, de akár neked is írhattam volna:


A szoptatás csak egy nagyon kis része a gyerekvállalásnak, és az emberek hajlamosak túlmisztifikálni. A tápos gyerek is ugyan úgy megkapja azt, amire szüksége van, ( AZ ANYJA SZERETETE A LEGFONTOSABB) és pont ugyanakkora eséllyel indul az életben, mint anyatejes társaik. Az anyatejes babának semmivel nem lesz jobb kötődése az anyjához, mint egy tápszeresnek. Ez a rájuk fordított időn múlik. Innentől kezdve egy tanács van: szeresd a gyereked, foglalkozz vele, és zárd ki a külvilágot. Pont úgy lesz jó a babának, ahogy lesz. Kedves anyukák így is úgy is értékesek vagytok!!!!



Nem rontottál el semmit! Azzal ronthatod el, ha ragaszkodsz valamihez (jelen esetben szoptatás) amire úgy érzed szükséged van, ettől ideges feszül és frusztrált leszel, amit a gyerek is megérez. Engedd el! Örülj annak, hogy eszik a gyerek, és jóllakottan mosolyog, vagy alszik. Azt hogy mit evett nincs jelentősége. Az összes szoptatós oldalt, tanácsadót, "önkéntes jóakarót" felejtsd el! Nem ezen múlik!

2015. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!